Fotogaléria

Najinovatívnejšou značkou roku 2015

29. apríla 2015 - Spoločnosť Ford Motor Company získala na desiatom výročnom odovzdávaní cien AutomotiveINNOVATIONS ocenenie Most Innovative Volume Brand 2015 za bezpečnostné a poloautonómne asistenčné systémy pre vodiča. Centrum automobilového manažmentu so sídlom v Nemecku označilo spoločnosť Ford za víťaza kategórie, pričom zohľadnilo inovácie od 18 svetových automobilových skupín, ktoré zastupovali 53 značiek. Nový Ford Focus taktiež vyhral vo svojej triede a úplne nový Ford Mondeo sa umiestnil v prvej trojke vo svojej kategórii.

Spoločnosť Ford získala ocenenie za bezpečnostné a asistenčné systémy pre vodiča vrátane aktívneho parkovacieho asistenta, ktorý vodičovi pomôže zaparkovať na pozdĺžne aj kolmé parkovacie miesto, ako aj za technológiu automatického brzdenia systému predchádzania nárazom pri nízkych rýchlostiach Active City Stop, ktorý pracuje pri rýchlostiach do 50 km/h. Inovácia bola vždy hnacou silou spoločnosti Ford a teraz, keď automobilový priemysel vstupuje do obdobia rýchleho technologického pokroku, je to ešte dôležitejšie,“ povedal Joe Bakaj, viceprezident pre vývoj produktov v spoločnosti Ford of Europe. Technológie, ktoré v súčasnosti predstavujeme, sú bezpečnejšie a efektívnejšie.

Centrum automobilového manažmentu je nezávislý inštitút zameraný na výskum v oblasti automobilov a mobility a strategické poradenstvo na Univerzite aplikovaných vied v nemeckom Bergisch Gladbachu. Ocenenie AutomotiveINNOVATIONS je uznaním za inovácie pri vývoji automobilov. Porota na čele s riaditeľom centra Prof. Dr. Stefanom Bratzelom a v spolupráci so spoločnosťou PricewaterhouseCoopers AG oznámila, že asistenčné systémy pre vodiča predstavovali takmer 300 predložených inovácií. Ocenenie AutomotiveINNOVATIONS identifikuje budúce trendy v automobilovom priemysle na základe viac ako 1 200 technických inovácií,“ povedal Bratzel. „Spoločnosť Ford získala ocenenie ,Most Innovative Volume Manufacturer‘, čo je dôkazom sily inovácií značky. V modeloch Focus a Mondeo sa už mnoho inovácií dostalo aj do výroby.

Porotcovia vyjadrili uznanie za ocenený 1,0-litrový motor EcoBoost. Tento motor sa minulý rok stal vôbec prvým motorom, ktorý tri roky po sebe získal ocenenie Medzinárodný motor roka. Porotcovia ďalej ocenili aj technológiu elektronického stabilizačného systému tejto automobilky. Bakaj vo svojom stredajšom prejave vo Frankfurte načrtol plán spoločnosti s názvom Ford Smart Mobility, ktorého cieľom je ochrániť slobodu pohybu a zmeniť spôsob, akým sa tento čoraz preplnenejší a urbanizovaný svet pohybuje. V januári spoločnosť spustila 25 počiatočných pilotných projektov mobility s cieľom podporiť inovácie v oblastiach konektivity, mobility, autonómnych vozidiel, skúseností zákazníkov a veľkých objemov dát.

Minulý rok sa vo viac ako 140 krajinách na celom svete začal predávať nový Focus. Vo výbave je hlasom aktivovaná technológia SYNC 2, pomocou ktorej stačí vodičovi jednoducho vysloviť „Som hladný“ a systém zobrazí zoznam miestnych reštaurácií, ku ktorým možno vozidlo naviesť. V úplne novom modeli Mondeo sa nachádzajú technológie vrátane nafukovacích zadných bezpečnostných pásov, ktoré kombinujú funkcie airbagu a bezpečnostných pásov a nového protikolízneho bezpečnostného systému s funkciou rozpoznávania chodcov, ktorý dokáže zaznamenať ľudí na ceste pred vozidlom,  prípadne chodcov, ktorí by mohli križovať dráhu vozidla, a ak vodič nereaguje na varovania, vozidlo začne automaticky brzdiť.