Fotogaléria

Dve zmeny vo vedení spoločnosti Ford

2. januára 2006 – Predstavenstvo Ford Motor Company dnes zvolilo Grega Smitha za viceprezidenta spoločnosti a menovalo ho prezidentom a výkonným riaditeľom spoločnosti Ford Motor Credit Company. Päťdesiatjedenročný Greg Smith predtým zastával funkciu viceprezidenta FMC a riaditeľa Ford Credit.

“Dynamický a vitálny Ford Credit je dôležitý pre dlhotrvajúcu prosperitu spoločnosti”, povedal výkonný riaditeľ Ford Motor Company Bill Ford. “Greg Smith a jeho tím transformoval Ford Credit na základný kameň nášho revitalizačného plánu.” Predstavenstvo Ford Motor Company tiež vymenovalo Johna Fleminga do funkcie viceprezidenta spoločnosti. Fleming (51) bol viceprezidentom pre výrobu Ford of Europe od apríla 2001. “Flexibilná a efektívna výroba bola kľúčom k obratu Ford of Europe k lepšiemu”, povedal Bill Ford. “ John Fleming a jeho tím zohral významnú úlohu v tomto úsilí.”

Smith nastúpil k Fordu v roku 1973 ako konštruktér v Truck Operations. Zastával pozície v konštrukcii, plánovaní produkcie, marketingu a strategickom plánovaní, potom začal pracovať v Ford Financial Service Group – v roku 1993. Prezidentom Ford Financial sa stal v auguste 2001. Smith je bakalárom v strojárskej konštrukcii, študoval na Rose-Hulman Institute of Technology. Vysokoškolské vzdelanie v obchodnej adminstrácii získal na Eastern Michigan University.

Fleming pracuje vo Forde od roku 1967, keď sa zamestnal v továrni Forda v Halewood (Veľká Británia). Zastával manažérske pozície vo výrobe v spojených štátoch a Európe. Je tiež členom správnej rady Ford Werke AG. Fleming absolvoval s vyznamenaním John Moores University v Liverpoole a na North East London Polytechnic si doplnil kvalifikáciu v technológii a riadení produkcie.