Fotogaléria

Ocenenie Lean Production Award 2006

15. decembra 2006 – Montážnemu závodu spoločnosti Ford of Europe v nemeckom Kolíne nad Rýnom bola udelená cena „Lean Production Award 2006“. Udeľuje ju konzultačná agentúra Agamus Consult v spolupráci s významným nemeckým magazínom Automobilproduktion za efektivitu výrobného procesu v automobilovom priemysle.

Továreň Forda v Kolíne nad Rýnom musela obstáť v konkurencii päťdesiatich piatich výrobných závodov z celej Európy. „Chápeme túto cenu ako odmenu za úsilie, ktoré sme venovali reštrukturalizácii kolínskej továrne v rokoch 2000 a 2001“, hovorí Johaness Oimann zo spoločnosti Ford of Europe.

Pred zahájením výroby súčasnej generácie modelov Fiesta a Fusion investoval Ford 410 miliónov eur do modernizácie závodu a do výstavby priemyselnej zóny pre subdodávateľov, ktorá s montážnou továrňou bezprostredne susedí. „Vďaka modernizácii výrobného procesu, novým výrobným zariadením a dôkladným zmenám organizačnej štruktúry tento rok našich 4100 zamestnancov vyrobí 412 000 automobilov. To znamená, že každý človek v kolínskom závode teoreticky vyrobí sto áut ročne“, dodáva s hrdosťou Oimann.

Vysoká popularita však nie je jediným predpokladom úspechu. Kompletná reštrukturalizácia pomohla zvýšiť v porovnaní s rokom 2002 bezpečnosť na pracovisku o 65%. Vďaka pružnej výrobnej stratégii narástla efektivita výrobných závodov spoločnosti Ford of Europe za uplynulých šesť rokov o 21%. Všetky montážne závody Fordu v Európe sú v súčasnej dobe vyťažené takmer na sto percent.