Fotogaléria

Frankfurtský autosalón 2007

10. septembra 2007 - Ford sa tento rok na Frankfurt Motor Show predstavil s nasledovnými novinkami: Ford Verve Concept, Ford Kuga, ekologické vozidlá Ford ECOnetic a nový Ford Focus.

Ford Verve Concept

Koncept naznačujúci dizajnové smerovanie pre náš nový model B segmentu, ktorý bol vyvinutý európskym vývojovým tímom Ford pre produkciu a predaj zákazníkom v Európe, Ázii a Severnej Ameriky v rokoch 2008 až 2010. Verve ukazuje ako môže byť kinetický dizajn veľmi expresívne aplikovaný na malom vozidle. Výroba modelov bude prispôsobená regionálnym potrebám.

Nový Ford Kuga

Nový Ford Kuga vstúpi na európsky trh do segmentu kompaktných 4x4 crossoverov v prvej polovici budúceho roka. Vystavený model je ukážkou skoro finálneho modelu, ktorého produkcia začne v Saarlouis začiatkom roka 2008.

Nový Ford Focus

Focus sa stal členom rodiny modelov navrhnutých v štýle kinetického dizajnu. Vyznačuje sa vysoko kvalitným interiérom, obsahuje rad nový prvkov technológií vrátane bezvekového Ford Easyfuel systému, ktorý zabraňuje tankovaniu nesprávneho paliva a je tiež k dispozícii s novou dvojspojkovou 6-stupňovou automatickou prevodovkou Powershift. Vylepšené boli tiež jazdné vlastnosti vozidla. Modely s motorom 1.6TDCi produkujú emisie 120g/km CO2 alebo menej.

Vozidlá Ford ECOnetic

Prvý model Ford ECOnetic je Focus s emisiami iba 115g/km CO2 s filtrom pevných častíc, čím sa dostáva do pozície lídra v triede (pre tradičnú technológiu). Nové Mondeo ECOnetic s emisiami CO2 iba 140g/km príde na trh začiatkom roka 2008 a takisto plánujeme verziu nového typu B segmentu s emisiami pod 100g/km CO2 od jeho uvedenia.