Fotogaléria

Ocenenie EUBIA 2007

14. mája 2007 - Európska priemyselná asociácia pre využitie biomasy (EUBIA) udelila spoločnosti Ford ocenenie “2007 EUBIA” ako uznanie za európske prvenstvo značky v oblasti vozidiel s pohonom na bioetanol. Udelenie ocenenia, ktoré prebehlo minulý piatok, bolo ukončením 15-tej konferencie zameranej na oblasť biopalív v Berlíne. Počas jedného týždňa diskutovalo približne 1400 expertov z viac než 80-tich krajín o budúcich možnostiach a výzvach využitia bioenergie.

“Sme hrdí, že sme získali takéto ocenenie”, povedal Jan Brentebraten, riaditeľ oddelenia stratégie vozidiel na alternatívny a  Flexifuel pohon. “Technológia Flexifuel je dostupná už dnes a je vítaná nielen z hľadiska životného prostredia, ale tiež zo strany zákazníkov.” “Dohodli sme sa na sledovaní portfólia technológií s cieľom redukovať CO2  a technológiu Flexifuel vidíme ako jednu z najprijateľnejších možností ako zabezpečiť udržateľný rast bioetanolovej infraštruktúry.”

Ford je na Európskom trhu líder a priekopník vozidiel s pohonom na bioetanol, kde sa od svojho predstavenia vo Švédsku v roku 2001 predalo viac než 30 000 kusov značky Ford s pohonom Flexifuel. Výsledkom iniciatívneho prístupu značky Ford v tejto oblasti je vlastníctvo najväčšej továrne na vozidlá s pohonom na  bioetanol.
 
Zatiaľ čo väčšina spomínaných vozidiel bola predaná vo Švédsku, dva súčasné modely – Ford Focus a C-MAX Flexifuel – boli následne dostupné na 12 Európskych trhoch. Ford je presvedčený, že nasledovať budú ďalšie trhy, keďže sa očakáva pokračovanie rastu dopytu po týchto technológiách, zvlášť keď  EÚ  pracuje na zvyšovaní využitia biopalív v budúcnosti. Vychádzajúc z úspechu vozidiel na biopalivá, Ford of Europe oznámil rozširovanie ponuky týchto vozidiel, verziami Flexifuel v ďalších vozidlách: nové Mondeo, Galaxy a S – MAX (Auto roka 2007 v Európe), začiatkom roka 2008.

Vďaka týmto krokom Ford ponúka už dnes jedno z najširších portfólií v oblasti vozidiel s pohonom na bioetanol, so širokou ponukou technológií znižujúcich emisie  CO2 klasických vozidiel (ako vysoko priemyselné čisté dieselové technológie s najlepším dodržiavaním emisií CO2  v triede – začínajúc s modelom Fiesta na 116g CO2 /km). Modely značky Ford s pohonom Flexifuel sú navrhnuté tak, aby spaľovali zmesi bioetanolu v benzíne (viac než 85% bioetanolu predávaného ako E85), rovnako ako samotný benzín alebo ich kombináciu, čo ich robí výnimočne flexibilnými. Využitie bioetanolu môže v kombinácii s technológiou Ford Flexifuel významne zredukovať emisie CO2.