Fotogaléria

Posilnenie organizácie predaja

26. júla 2007 – S rastúcim dopytom po vozidlách  z najnovšej ponuky Ford of Europe, ktorý zvýšil predaje počas prvej polovice 2007, spoločnosť posilňuje Európske tímy predaja, aby mohol pokračovať rast na jej trhoch. Dva regionálne predajné útvary boli zriadené tak, aby mohli rýchlejšie reagovať na dynamiku tradičnej západnej Európy a tiež využiť príležitosť možnosti predaja na rastúcich trhoch.

Osvedčené vedenie

Na nové organizácie budú dozerať dvaja starší skúsení členovia vedenia tímu Ford of Europe: Massimo Pasanisi, generálny riaditeľ Ford Italy, bude viesť predajnú skupinu v západnej Európe, zatiaľ čo Peter Fleet, riaditeľ pre marketing a predaj úžitkových vozidiel Ford of Europe, je menovaný za riaditeľa predaja strednej Európy a severných regiónov.

Zmena vo vedení Ford Russia

Zhodou okolností, Ford Russia tiež oznamuje zmenu vo vedení. Od 1. septembra sa stane Nigel Brackenbury, súčasný generálny riaditeľ Globálnej divízie marketingu spoločnosti Mazda Motor Corporation, prezidentom a generálnym riaditeľom Ford Russia namiesto Henrika Nenzena. Nenzen prevezme pozíciu Európskeho riaditeľa úžitkových vozidiel v rámci Ford of Europe, ktorú v súčasnosti zastáva Peter Fleet. Nenzen pracuje pre spoločnosť už 36 rokov, z toho posledných 7 rokov viedol Ford v Rusku. Počas jeho vedenia predaje Ford v Rusku vzrástli z 1 400 ks v roku 2000 na 115 000 ks v roku 2006 a v prvej polovici tohto roka predaje dosiahli rekordných 81 782 predaných vozidiel. Ford Focus sa stal najpredávanejším automobilom spomedzi neruských značiek štyri roky po sebe a modrý ovál a držal si vedúce postavenie na trhu medzi zahraničnými značkami do roku 2006.

Upevňovanie pozície

Ford pokračuje v posilňovaní predajov a trhovej pozície v Rusku. Počas prvej polovice tohto roka sa v Rusku predalo 81 782 vozidiel, čo je o 122 % viac než v rovnakom období minulého roka, kedy sa predalo 36 826 vozidiel.