Fotogaléria

Bruselský autosalón 2008

15. januára 2008 – Nový Focus sedan sa stane členom rýchlo sa rozrastajúcej skupiny Ford of Europe na začiatku roku 2008. Nový model doplní trojdverové, päťdverové, kombi a športové ST modely, ktoré ponúkajú najväčší výber karosérii pre jeden model automobilu v portfóliu Ford of Europe. Priaznivci modelu Ford Mondeo, S-MAX a Galaxy majú teraz na výber novú, ešte výkonnejšiu pohonnú jednotku a väčší výber verzií, vďaka uvedeniu účinnejšieho 2.2-litrového dieselového motora a nových športovo ladených prevedení populárnej verzie Titanium.

Elegantný sedan z rodiny Ford Focus

Začiatkom roku 2008 obohatí štýlové štvordverové prevedenie rady nového Forda Focus. Focus sedan dostáva nový vzhľad „kinetic design“. Vylepšenie interiéru vysokokvalitnými materiálmi a prístrojovým panelom. Príplatková výbava zákazníkovi ponúka bezzátkové čerpacie hrdlo, tlačidlo „Ford Power“, kontrolu stavu tlaku pneumatík, DAB rádio, prémiovú stredovú konzolu so zásuvkou na 230V. Nová, sofistikovaná 6-stupňová dvojspojková prevodovka Ford PowerShift. Dostupný v štyroch variantoch – Ambiente, Trend, Ghia a Titanium. Nový štvordverový Focus ponúka na výber deväť benzínových a dieselových pohonných jednotiek. Začiatkom roka 2008 je naplánované rozšírenie ponuky nového Focusu o verziu Ford Focus Coupé kabriolet a v 2009 budú uvedené na trh aj nové modely Ford Focus RS. „Ford Focus je hlavnou oporou nášho európskeho portfólia produktov a jeho význam pre úspech nášho podnikania nemôže zostať nedocenený,“ povedal Stephen Odell, viceprezident Ford of Europe pre marketing. „Dimenzia a dômyselnosť automobilov Ford Focus pôsobí príťažlivo pre širokú vrstvu zákazníkov, ktorí nám už teraz vyjadrujú svoj obdiv a záujem o model s novým dizajnom.“

Ford s novým 2.2-litrovým dieselovým motorom

Nový vysokovýkonný 2.2 litrový (129 kW/175 k) dieselový agregát Duratorq TDCi pre Ford Mondeo, Ford S-MAX a Ford Galaxy. Výrazovo nové verzie Titanium S doplňujúce ponuku modelov Mondeo a S-MAX. Nový „technokratický“ Galaxy Titanium model dopĺňa na vrchole rebríčka tradičnú verziu Ghia. Vyvinutý pre výkon, nový 2.2-litrový motor Duratorq TDCi je najobjemnejším a najsilnejším dieselovým motorom ponúkaným v osobných automobiloch Ford of Europe. Disponuje krútiacim momentom 400 Nm pri 1750 ot/min a 420 Nm s funkciou krátkodobého prekročenia plniaceho tlaku, vďaka čomu poskytuje potrebný výkon pre sviežu a presvedčivú jazdu. Maximálny výkon 129 kW/175 k dosahuje už pri 3500 ot/min. Motor bol navrhnutý a skonštruovaný ako súčasť dlhodobej spolupráce na dieselových motoroch dvoch koncernov Fordu a PSA Peugeot Citroën. V rámci jeho prvého využitia koncernom Ford bol motor kalibrovaný, aby poskytol výkon, tichý a hladký chod v továrensky veľkých a luxusných modeloch – novom Mondeu, Galaxy a S-MAXe. „Výnimočná kvalita a spoľahlivosť sú akceptovateľnou skutočnosťou, ak ide o naše pohonné jednotky a tento nový motor nie je výnimkou,“ vysvetlil Nick FitzGerald, šéf Programového konštruktérstva veľkých a luxusných áut Ford v Európe. „Výkon a dostupný krútiaci moment sú ekvivalentom oveľa väčších benzínových motorov, ale dieselový agregát je ekonomickejší z hľadiska spotreby.“

Športová verzia Titanium S pre Mondeo a S-MAX

Modely Mondeo a S-MAX sa rozšírili predstavením novej verzie Titanium S. Sú postavené na verziách Titanium, ktorým boli dodané nové črty a prvky pre ešte štýlovejší nádych a vysoko športový charakter. Verzia Titanium S je dostupná pre nové modely Ford Mondeo liftback, kombi  a pre  Ford S-MAX.  

Nové Galaxy s výbavou Titanium

Až doteraz bolo najluxusnejšie dostupné Galaxy vo verzii Ghia. Model Galaxy Ghia poskytuje doplnkový chrómový dizajn exteriéru, stropnú konzolu po celej dĺžke vozidla, automatické rozsvietenie svetiel a dažďový senzor. „Používatelia Galaxy majú radi formát a technológie, ktoré im auto ponúka, ale taktiež nám bolo povedané, že majú radi aj moderné ´technokratické´ a súčasne prvky úspešnej verzie Titanium použitej v Mondeu a S-MAXe,“ povedal Adams, riaditeľ divízie veľkých a luxusných vozidiel, Ford of Europe. „Na čo sa odvolávajú, je vysoká úroveň výbavy, výnimočné dizajnové prvky ako leštené hliníkové zakončenia, a prvky pomocného asistenta ako plne farebný prístrojový displej Ford Convers+. Nová verzia Galaxy Titanium je odpoveďou práve pre týchto zákazníkov.