Fotogaléria

Detroitský autosalón 2008

13. januára 2008 - Ford Motor Company predstavuje na North American International Auto Show v Detroite víziu nového malého vozidla Ford Verve concept sedan a Ford F-150 patriaci do segmentu tzv. full-size pick-upov, v ktorom je lídrom.

Ford predstavuje víziu malého vozidla pre Severnú Ameriku

Nový koncept malého vozidla Ford Verve je ukážkou štýlu, technológie, prémiových materiálov a výrazného vzhľadu; v Severnej Amerike sa začne predávať v roku 2010. Štvordverový Verve so svojou sofistikovanou technológiou a expresívnym dizajnom odpovedá na požiadavky zákazníkov v globálnom meradle. North American International Auto Show predstavil verejnosti aj európsky trojdverový Verve concept, aby zistil reakcie ľudí na tento model. V USA sa očakáva nárast predaja malých vozidiel o viac ako 25 % do roku 2012. Malé vozidlá a crossover modely sú jediné vozidlá, u ktorých sa v USA predpokladá v najbližšom období rast predaja.

Obľúbenosť malých vozidiel v Severnej Amerike

Rozmach segmentu malých vozidiel predchádza celkový svetový rast priemyslu. Globálne, predaj malých vozidiel vzrastie z 23 mil. kusov v roku 2002 na očakávaných 38 mil. kusov v roku 2012. V USA bude trh malých vozidiel rásť o 800 tis., resp. o 25 % - na rekordných 3,4 mil. kusov v roku 2012.

Nový Ford F-150

Vízia pre Ford truck team bola jasná: Novo navrhnúť interiér aj exteriér najobľúbenejšieho amerického nákladného vozidla tak, aby svojimi jedinečnými modernými a inteligentnými vlastnosťami poskytoval zákazníkom široký výber možností. Výsledkom je nový Ford F-150. Nové meradlo v segmente tzv. ´full-size pick-upov´ od lídra trhu - v sérii F bolo od roku 1948 vyrobených 33 miliónov vozidiel. „Ford F-150 je americká ikona“, povedal Mark Fields, Ford president of The Americas. „Ford je lídrom v segmente ´full-size pick-upov´, a zákazníci typu F-150 očakávajú a vyžadujú najlepšie vozidlo na trhu“. „Náš tím tieto požiadavky nielen naplnil, ale s novým 2009 Ford F-150 ich prevýši“, dodal Field. Na vývoji vozidla 2009 F-150 pracovalo spolu viac ako 1000 odborníkov, dizajnérov, výskumníkov a ostatných pracovníkov Ford. Nový Ford F-150 sa bude vyrábať v továrni Ford Dearborn (Mich.) a montážnom závode Kansas City v Claycomo (Mo.). Do amerických showroomov sa dostane na jeseň tohto roka.