Fotogaléria

Parížsky autosalón 2008

28. septembra 2008 - V dňoch 4.-19. októbra (2.-3. novinárske dni) značka Ford v Paríži predstaví: nový Ford Ka zažíva na parížskom autosalóne celosvetovú premiéru, nový model Ford Ka dostane úlohu v novej bondovke, nový model Fiesta ponúka individuálnejší prístup, Fiesta ECOnetic ako najhospodárnejšie vozidlo spoločnosti Ford, Ford ponúka viac výkonu a štýlu s novým crossoverom Kuga, individuálny program spoločnosti Ford ponúka pre Mondeo exkluzivitu a možnosť výberu a nový model Focus RS, špičkový európsky model automobilky Ford.

Celosvetová premiéra nového Fordu Ka

Nový nástupca presláveného originálu Ford Ka je štýlový, moderný automobil, ktorý je naozaj zábava šoférovať. Odvážny štýl v sebe spája najnovšiu filozofiu kinetického dizajnu spoločnosti Ford a mladistvý a drzý vzhľad pôvodného automobilu Ka. Odpruženie, riadiaci mechanizmus a šasi starostlivo prepracovali špecialisti spoločnosti Ford, čím zabezpečili tú najvzrušujúcejšiu dynamickú jazdu, akej je malý automobil schopný.
                                                                             

Ford Ka dostane úlohu v novej bondovke

Úplne nový model Ford Ka sa predstaví v novom filme s Jamesom Bondom. Jedinečný model 'Quantum of Solace' Ka má unikátnu zlatú farbu, exteriérovú grafiku a vnútorné obloženie stien. Špeciálny model Bond Ka je výsledkom spolupráce dizajnového tímu spoločnosti Ford of Europe a oceneného produkčného dizajnéra filmu.

Ford Fiesta ponúka individuálnejší prístup

Variantný program Ford Individual sa rozšíril aj na všetky nové malé automobily Ford. Ponuka charakteristických a štýlových vylepšení elegantného interiéru modelu Fiesta. Možnosť zvýšiť atraktivitu v kombinácii so súpravou Fiesta Exterior Styling Kit. Nový trojdverový model Fiesta s individuálnym štýlom Ford debutuje na parížskom autosalóne 2008.

Fiesta ECOnetic, najhospodárnejšie vozidlo Ford

Úplne nový model Fiesta ECOnetic je efektívnym vozidlom spoločnosti Ford s veľmi nízkymi hodnotami emisií CO2. Kombinovaná spotreba 3,7 l na 100 km a emisie CO2 98 g/ km. 1.6-litrový motor Duratorq TDCi s výkonom 90 koní a s potiahnutým filtrom pevných častíc.

Viac výkonu a štýlu s crossoverom Kuga

Parížsky debut novej hnacej jednotky a štýlových variantov pre dynamický crossover Ford Kuga. Nový, 2.5-litrový zážihový motor Duratec Turbo s výkonom 200 koní. Nová voliteľná automatická prevodovka Durashift 5-tronic zabezpečuje dokonale plynulé radenie prevodových stupňov.

Individuálny program pre Mondeo

Interiérové balíky programu Ford Individual sú teraz dostupné aj pre model Mondeo. Štyri jedinečné farby a dizajny ušité na mieru výbavám Ghia a Titanium. Parížsku premiéru predchádzalo úspešné uvedenie dizajnovej štúdie na frankfurtskom autosalóne v roku 2007. Doplnky sú už dostupné v rámci balíka Mondeo Exterior Styling Pack.

Nový model Focus RS

Parížsky autosalón odhaľuje nový vzrušujúci model Ford Focus RS. Potvrdená výroba karosérií so živou zelenou farbou 'Ultimate Green'. Výkon modelu RS potvrdený, 300 koní a max. krútiaci moment 440 Nm. Najrýchlejšie európske sériové auto Ford, z 0 na 100km/h za menej ako 6,0 sekundy, maximálna rýchlosť by mala presiahnuť 260 km/h. Samosvorný diferenciál so systémom Quaife Automatic Torque Biasing a inovatívne predné odpruženie RevoKnuckle.