Fotogaléria

Ženevský autosalón 2008

10. februára 2008 - Ford na tohtoročnej Geneva Motor Show prevedie nasledovné novinky a produkty: nový Ford Fiesta, nový Ford Focus Coupé-Cabriolet, nový Ford Kuga, 2.2 Duratorq TDCi pre Ford Mondeo, S-MAX a Galaxy; nové verzie Titanium S pre vybrané modely, technológie, ktorými Ford znižuje emisie svojich vozidiel a Ford Focus WRC pre sezónu 2008.

Navždy Fiesta a jej nová generácia

Ďalšia generácia, úplne nové globálne malé vozidlo naznačuje novú kapitolu v úspešnej histórii Forda Fiesta. Celosvetový názov je potvrdený, je to Ford Fiesta. Štýlový kinetický dizajn a živosť kombinovaná s tradičnými silnými stránkami Forda prináša spoľahlivosť a radosť z jazdy. Fiesta po prvý krát prináša veľké množstvo prvkov veľkých vozidiel do segmentu malých vozidiel. Fiesta ostáva kompaktná, ale je ľahšia a silnejšia. Ultra silné ocele a komplexný bezpečnostný balík, ktorý zahŕňa kolenný airbag vodiča. Vzrušujúca 3-dverová verzia kopíruje Verve Concept. Futuristický interiér z Verve Conceptu sa stáva skutočným, vrátane integrovanej stredovej konzoly HMI, inšpirovanej mobilnými telefónmi. Benzínový motor 1.6 l Ti-VCT Duratec 115 k je súčasťou ponuky modelov Fiesta; jeden z piatich výkonných a čistých motorov. Fiesta rozšíri škálu Ford ECOnetic modelov s ultra nízkymi emisiami CO2, iba 100 g/km. Nová Fiesta je prvý produkt Fordovho nového globálneho procesu vývoja produktov v rôznych verziách, pripravených na uvedenie tiež v Ázii a Amerike v rokoch 2008 až 2010. Výroba novej Fiesty v Európe sa začne na jeseň 2008.

Nové Coupé-Cabriolet doplnil rodinu Focus

Nový Focus Coupé-Cabriolet má premiéru na ženevskom autosalóne 2008. Predná časť vozidla s prvkami kinetic design. Interiér vylepšený vysoko kvalitnými materiálmi a novými pomôckami. Coupé-Cabriolet má najväčší objem batožinového priestoru vo svojej triede so sklopenou, aj visutou strechou. Coupé-Cabriolet dopĺňa líniu karosérii Focusa, pozostávajúcich z 3-, 4- a 5-dverových sedanov ako aj kombi verziu. Extra tuhá karoséria pre podporu dynamiky jazdy a jazdných vlastností.
    

Nový crossover Ford Kuga

Elegantný štýl ´kinetic design´ dodáva temperament a charakter. Pôsobivá cestná dynamika jazdy so značnými off-road schopnosťami. Poháňaný skvelým 2.0-litrovým dieselovým motorom Ford Duratorq TDCi s výkonom 136 k (100 kW). Modelový rad predstavuje inteligentné systémy pohonu AWD a FWD a dve rôzne verzie – Trend a Titanium. Kuga s inteligentným systémom pohonu AWD má najlepšie hodnoty CO2 (169g/km) vo svojej triede.

Ford s novým vysokovýkonným dieselovým motorom

Nový vysokovýkonný 2.2-litrový (129 kW/175 k) dieselový agregát Duratorq TDCi pre Ford Mondeo, Ford S-MAX a Ford Galaxy. Výrazovo nové verzie Titanium S doplňujúce ponuku modelov Mondeo a S-MAX. Nový „technokratický“ Galaxy Titanium model dopĺňa na vrchole rebríčka tradičnú verziu Ghia.

Ford znižuje emisie

Ford ECOnetic má vedúce postavenie v triede s ultranízkymi emisiami CO2 vďaka využívaniu špičkových technológií v konvenčných motoroch. Preplňované benzínové motory budúcnosti, Ford EcoBoost s priamym vstrekovaním paliva, umožnia lepšiu hospodárnosť, nižšie emisie CO2 a vynikajúce výkonové parametre pri menšom zdvihovom objeme. Ford Flexifuel: využívanie obnoviteľných zdrojov energie na zníženie emisií CO2. Spoločnosť Ford of Europe posilňuje svoje vedenie na európskom trhu vďaka rozšíreniu radu Flexifuel o tri nové modely. Vysoko konkurencieschopné emisné parametre CO2 štandardného radu benzínových a naftových motorov Ford. Ponuka produktov doplnená o vozidlá s pohonom na CNG/LPG v krajinách s opornou palivovou infraštruktúrou.

Ford Focus RS WRC pre sezónu 2008

Svetový šampión Ford prijal nový vzhľad svojho WRC pre sezónu 2008. Výrazné sfarbenie a nová identita Focusu RS WRC. Tím jazdcov pre rok 2008 spája mladosť a skúsenosť.