Fotogaléria

Na Slovensku opäť s lepšími výsledkami

21. januára 2008 - Rok 2007 bol pre značku Ford na Slovensku už piatym po sebe idúcim rokom rastu. Od roku 2002 spoločnosť Summit Motors Slovakia, spol. s r.o. (SMS), zástupca výrobcu vozidiel značky Ford na Slovensku, sústavne posilňuje postavenie značky na našom trhu. V súčasnosti má vybudovanú predajnú sieť na 12 miestach Slovenska. Tento rok pribudnú ďalšie predajné miesta v Bratislave,  Martine a Lučenci. V roku 2007 bolo na Slovensku registrovaných 4111 vozidiel značky Ford, čo prekonalo plán predaja firmy. Tento úspech možno pripísať vhodnej produktovej politike značky, rozvoju dealerskej siete na Slovensku a marketingovej stratégii SMS.

Rok 2008 vidíme optimisticky. Veríme, že plán, ktorý sme si stanovili sa nám podarí splniť aj tento rok. Spoločnosť Ford of Europe uvedie v tomto roku niekoľko noviniek, ktoré privítajú aj zákazníci na našom trhu. Naviac, tak ako v minulosti, SMS pripravuje na základe skúseností a analýz trhu ponuku produktov „šitú“ tak, aby uspokojila požiadavky slovenského zákazníka.
 
Ford na Slovensku v roku 2007: Ford S-MAX získal ocenenie „Auto roka na Slovensku 2007“ (aj v Európe), Ford Transit bol ocenený ako „Medzinárodná dodávka roka 2007“, nové produkty: Ford C-MAX (nahradil Ford Focus C-MAX), Nové Mondeo, Summit Motors Slovakia, spol. s r.o. oslávilo 5. výročie vzniku, otvorenie dealerstva v Poprade, svoju „daň za úspech“ zaplatili modely S-MAX, Galaxy, Nové Mondeo aj Transit – pre veľký záujem zo strany zákazníkov a nedostatok výrobnej kapacity Ford nestíhal dodávať spomínané modely nielen na náš trh, nový Ford Mondeo získal 5 hviezdičiek v testoch Euro NCAP za ochranu dospelých cestujúcich . Toto hodnotenie je jedným z desiatich najlepších výsledkov v testoch Euro NCAP. Ford je jediný výrobca so štyrmi modelmi v top 10 Euro NCAP (s Galaxy, S-MAX, Focus), najpredávanejšie modely: Ford Fiesta (1363 ks), Ford Focus (1080 ks) a Ford Fusion (929 ks).