Fotogaléria

Dosiahnutie 10% podielu na európskom trhu

13. októbra 2009 - Ford dosiahol v septembri trhový podiel 10,1 % na 19 hlavných európskych trhoch, najlepší podiel spomedzi všetkých mesiacov od septembra 2001, a nárast o 0,8 % v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka. V septembri bolo v Európe zaregistrovaných 51 400 nových modelov Fiesta, najlepší september pre Ford Fiesta od roku 2004.
 
Štyri mesiace po sebe spoločnosť Ford of Europe zvyšuje medziročný mesačný objem predaja, ktorý opäť prevyšuje výkon trhu. Ford predal v septembri 152 600 nových vozidiel na 19 hlavných európskych trhoch, nárast 12,3 % oproti rovnakému mesiacu minulého roka a lepší výsledok ako priemysel, ktorý rástol o 2,9 %.
 
„Náš pokračujúci úspech v získavaní trhového podielu napriek zložitej ekonomickej situácii ukazuje, že zákazníci sú ochotní vložiť dôveru do značky Ford, pretože im ponúkame vzrušujúce a inovatívne nové vozidlá, ktoré chcú kupovať. Toto obzvlášť platí pre nový Ford Fiesta, ktorý dosiahol najvyšší septembrový objem predaja od roku 1994“, povedal Ingvar Sviggum, Vice-President for Marketing, Sales & Service, Ford of Europe.