Fotogaléria

Ženevský autosalón 2009

18. februára 2009 - Na ženevskom autosalóne 2009 sa opäť predstaví aj značka Ford. Predvedie sa v plnom lesku s nasledovnými vozidlami, či konceptami.

Koncept Ford Iosis MAX

Tretí predstaviteľ série vzrušujúcich koncepčných vozidiel s „kinetickým dizajnom“ s názvom iosis. Nový iosis MAX je víziou nasledujúcej generácie kompaktných viacúčelových vozidiel (MAV) značky Ford a napovedá o smerovaní dizajnu budúcich vozidiel Ford v segmente C. Koncept je spojením odvážneho, dynamického dizajnu a novej úrovne efektívnosti a flexibility. Ohromujúci zovňajšok založený na sviežej interpretácii jazyka kinetických dizajnových foriem značky Ford. Bočný profil typu „kupé“ s novou, výraznou líniou okien a originálny dizajn C stĺpika v tvare oporného oblúka. Interiér je odvážnym rozvinutím dizajnového jazyka zovňajšku vozidla s dynamickými tvarmi a pokrokovými materiálmi. Ekologická udržateľnosť podporovaná pokrokovými pohonnými technológiami, vyspelou aerodynamikou a ľahkou konštrukciou. V koncepte iosis MAX má predpremiéru rodina vysoko hospodárnych motorov EcoBoost v podobe 1,6-litrového motora s výkonom 180 k so zníženou spotrebou paliva a emisiami. 1,6-litrový motor EcoBoost v kombinácii s novým systémom Ford Auto-Start-Stop a modernou prevodovkou Ford PowerShift je ukážkou riešenia úsporných a výkonných benzínových motorov v budúcnosti.      

Nový Ford Ranger

Populárny pick-up Ford Ranger dostal nový, svieži vzhľad. Vďaka schopnostiam „ťažkého nákladiaka“ a miestu až pre piatich cestujúcich je Ranger všestranný pick-up, dokonale vhodný na výlety aj na prácu. Povestné výkonové parametre, vysoká kvalita výroby a najvyššia povolená hmotnosť ťahaného prívesu vo svojej triede. Nový Ranger sa vyrába s tromi druhmi karosérie, s možnosťou výberu z dvoch hospodárnych vznetových motorov TDCi turbo s objemom valcov 2,5 a 3 litre a s päťstupňovou manuálnou alebo päťstupňovou automatickou prevodovkou. Nový Ranger je teraz k dispozícii aj s automatickou prevodovkou v kombinácii s 2,5-litrovým motorom TDCi. Výrazná, komplexná ponuka verzií s pohonom 4x2 alebo 4x4. Nový Ranger má európsku premiéru na ženevskom autosalóne.     

Nový Focus RS na vrchole produkčných modelov

Debut produkčnej verzie nového, vzrušujúceho Fordu Focus RS na ženevskom autosalóne 2009. Výkon hodný označenia RS: 305 k, 440 Nm; 0 – 100 km/h za 5,9 sekundy a maximálna rýchlosť 263 km/h. Suverénna ovládateľnosť a trakcia: zlepšenie dynamických vlastností najmä vďaka revolučnému systému „RevoKnuckle“. Tvary zodpovedajú vlastnostiam, expresívny dizajn podporujúci špičkové jazdné vlastnosti pomocou funkčných aerodynamických prvkov. Výkon sa spája s praktickosťou, spotreba paliva 9,4 l/100 km; emisie CO2 225 g/km.                                  

Fordy spĺňajú potreby zákazníkov aj v ťažkých časoch

Na globálnom automobilovom trhu, ktorý v súčasnosti čelí veľkým výzvam, nové modely Fiesta a Ka od spoločnosti Ford of Europe oslovujú zákazníkov a dokazujú, že malé autá môžu poskytovať rovnakú úroveň technológií, kultivovanosť a kvalitu jazdy ako veľké vozidlá. Tieto modely pritom ponúkajú nízku spotrebu paliva, hladinu emisií a nízke prevádzkové náklady.


Ford Kuga, štýlový, dynamický, hospodárny crossover

Dynamický crossover Ford Kuga dostal novú výbavu, motory a dizajnové balíky Ford Individual. K dispozícii už aj Ford Kuga s pohonom predných kolies a 2,0-litrovým motorom TDCi s priemernou hodnotou emisií CO2 len 159 g/km (6,1 l/100 km). Nový 2,5-litrový zážihový motor Duratec Turbo s výkonom 200 koní ponúka zážitok zo skutočného výkonu. Nová voliteľná automatická prevodovka Durashift 5-tronic s neuveriteľne hladkým preraďovaním.

Tourneo Connect s elektrickým pohonom

Tourneo Connect BEV (Baterry Electric Vehicle), koncept vozidla s elektrickým pohonom, je ukážkou toho, ako môže byť BEV technológia použitá pri úžitkových vozidlách aplikovaná na osobné vozidlo Nový 2,5-litrový zážihový motor Duratec Turbo s výkonom 200 koní ponúka zážitok zo skutočného výkonu. Smith v súčasnosti vyrába v Európe verzie BEV úžitkových vozidiel Ford Transit a Transit Connect. Smith Electric Vehicles je partnerom Fordu v Severnej Amerike pri úprave  novej verzie Transit Connect BEV, dostupnej v roku 2010. Agresívny globálny plán Forda v oblasti elektrických vozidiel sa rozširuje do Európy, v prípade veľkého záujmu o verziu Tourneo Connect sa jeho výroba stane realitou.

Ford v seriáli WRC 2009 s rekordérom Focusom

Hlavným cieľom na rok 2009 je kontinuita, keďže spoločnosť Ford of Europe opäť pripravuje ďalšiu veľkú výzvu v majstrovstvách sveta FIA v rely s úspešným modelom Focus RS WRC. Po zisku majstrovských titulov v rokoch 2006 a 2007 nasledovala rekordná sezóna 2008 a v tomto roku má spoločnosť cieľ ďalej rozšíriť rady svojich jazdcov a vozidiel.