Fotogaléria

Frankfurtský autosalón 2009

15. septembra 2009 - „Rok 2009 prináša veľké výzvy pre celý európsky automobilový priemysel. Z výziev však môžu vznikať aj vzrušujúce príležitosti. Spoločnosti Ford of Europe sa v doterajšom priebehu roka podarilo zväčšiť svoj podiel na trhu a posilniť svoju pozíciu druhej najpredávanejšej značky v Európe. Podarilo sa nám to vďaka tomu, že sme zákazníkom ponúkli skvelé nové produkty zodpovedajúce ich požiadavkám, ako napríklad nový Ford Fiesta, Ford Ka alebo Focus RS. Aj tu vo Frankfurte sa spoliehame na naše silné portfólio produktov; predstavujeme úplne nový rad Ford C-MAX a nové 4-valcové zážihové motory EcoBoost s priamym vstrekovaním paliva a turbokompresorom a informujeme o aktuálnom stave vývoja batériových elektromobilov s označením Battery Electric Vehicle."  
                                 

Nový elegantný a všestranný modelový rad C-MAX

Svetová premiéra vzrušujúceho, úplne nového dvojčlenného modelového radu. C-MAX na autosalóne Frankfurt Motor Show. Nový C-MAX je prvý produkt z novej globálnej platformy Ford pre segment C. Jeho jedinečný nový dizajn je dôkazom, že aj kompaktné viacúčelové vozidlo môže byť elegantné a atraktívne. 7-miestny model Grand C-MAX s dvojitými posuvnými dverami a revolučnou koncepciou sedadiel ponúka väčší vnútorný priestor a flexibilitu. 5-miestny model v sebe spája elegantnejší, športovejší dizajn s tradičnými cnosťami radu C-MAX, teda priestrannosťou a praktickosťou. Medzi technologické novinky vo vozidlách od spoločnosti Ford of Europe patrí systém umožňujúci poloautomatické paralelné parkovanie, systém na detekciu objektov v mŕtvom uhle a elektrické ovládanie dverí batožinového priestoru.

Debut novej rodiny výkonných motorov EcoBoost

Premiéra novej generácie výkonných 4-valcových zážihových motorov s nízkymi emisiami CO2 s označením Ford EcoBoost na autosalóne Frankfurt Motor Show. Spotreba paliva a hladina emisií CO2 až o 20 percent nižšia než pri konvenčných zážihových motoroch. S technológiou Ford EcoBoost možno skutočne zmenšiť objem motora; umožňuje dosiahnuť výkon veľkoobjemových motorov a hospodárnosť oveľa menších pohonných jednotiek. Kvôli maximálnej účinnosti spaľovania motory z globálnej rodiny Ford EcoBoost využívajú priame vstrekovanie paliva, prepĺňanie turbokompresorom a variabilnéčasovanie ventilov.

Úsporný nový Ford Focus ECOnetic

5-dverový Focus ECOnetic novej generácie na rok 2010 s voliteľným systémom Ford Auto-Start-Stop bude mať priemerné emisie CO2 len 99 g/km a spotrebu paliva 3,8 l/100 km. Prvý produkčný model spoločnosti Ford of Europe s novými „eko“ technológiami vrátane systémov Ford Auto-Start-Stop, Smart Regenerative Charging (inteligentné rekuperačné dobíjanie), Ford Eco Mode a systému Low Tension FEAD (pohon príslušenstva s malou tenziou). Focus ECOnetic v päťdverovej verzii a verzii wagon bez voliteľného systému Ford Auto-Start-Stop dosahuje úroveň emisií len 104 g/km.

Vďaka modelom Ka a Fiesta stúpa predaj značky Ford

Fiesta je druhý najpredávanejší automobil v Európe a najpredávanejší model značky Ford v krajinách Euro 19. Program Ford Individual ponúka rad originálnych, štýlových doplnkov aj pre modely Ka a Fiesta. Spoločnosť Ford ohlásila novú Fiestu WRC na sezónu 2011.

Ford rozširuje ponuku s motormi Euro V

Motory spĺňajúce emisnú normu Euro V sú už k dispozícii v malých aj veľkých a luxusných modeloch značky Ford. Emisnú normu Euro V bude spĺňať 14 nových kombinácií modelov a motorov. Všetky varianty sa budú vyrábať už od septembra 2009.