Fotogaléria

Fiesta je najpredávanejšia v Európe

27. aprila 2010 - Štýlová súčasná generácia Fordu Fiesta je oficiálne najpredávanejším autom Európy v marci a v prvom štvrťroku 2010. Informáciu zverejnil svetový líder v poskytovaní údajov z automobilového sektora, spoločnosť JATO Dynamics*.
 
Podľa čísel predložených spoločnosťou JATO Dynamics sa v marci predalo 68 630 kusov Ford Fiesta, čo predstavuje medziročný rast 25,8 %. Zároveň bol predaj modelov Ford Fiesta o takmer 11 800 kusov vyšší ako jeho najbližší rival Volkswagen Golf. „Fiesta jednoducho predbehla VW Golf, osobitne vďaka silnému marcovému predaju v Spojenom Kráľovstve (+14,7 %) a Taliansku (+87 %), kde bolo 57 % všetkých modelov Fiesta (11 251 ks) na pohon LPG“, vysvetľuje JATO Dynamics.
 
Ingvar Sviggum, viceprezident pre marketing, predaj a služby spoločnosti Ford of Europe povedal: „Minulý rok bol skvelým rokom pre Fiestu napriek ekonomickým podmienkam, ale tento rok je zatiaľ ešte silnejší. Marcové predaje Fiesty boli najvyššie, aké sme kedy zaznamenali pri ktoromkoľvek modeli v jednom mesiaci v Európe.“ „Sme veľmi hrdí na súčasnú generáciu Ford Fiesta a naši zákazníci ju milujú“, dodal Sviggum. „Od jej vstupu na trh pred 18-timi mesiacmi sme predali viac ako 750 000 kusov po celom svete – čo by bol výnimočný úspech v akomkoľvek čase, ale ešte väčší je v takejto neobvyklej ekonomickej situácii. A s jej uvedením v Severnej Amerike verím, že Fiesta bude stále silnejšia.“
 
Vo svojej tlačovej správe z 19. apríla, JATO Dynamics tiež potvrdzuje, že Ford je v marci 2010 najpredávanejšou značkou Európy.
 
*Výsledky JATO Dynamics sú založené na údajoch poskytovaných spoločnosťou JATO Consult. Údaje sa zbierajú z 27 európskych krajín. Údaje o značke Ford sa zvyčajne zakladajú na výsledkoch z 19 hlavných európskych trhoch alebo všetkých 51 európskych trhoch. Na 19 európskych trhoch boli predajné čísla 68 756 v marci a 140 447 kusov v prvom kvartáli.