Fotogaléria

Vytvorenie 500 nových pracovných miest

12. novembra 2010 - Ford vytvoril v Nemecku 500 nových pracovných miest súvisiacich s výrobou novej generácie Ford Focus. Ford Motor Company pripravuje svoje továrne v Saarlouis (Nemecko) a Michigane (USA) na spustenie výroby novej generácie Ford Focus. Ford Focus je kľúčovou časťou plánu One Ford. Jeho základom je nová globálna platforma segmentu C z dielne Ford, ktorá počíta do roku 2012 s viac ako dvomi miliónmi vyrobených vozidiel ročne. Globálny Ford Focus bol vyvinutý v Európe, je určený na predaj na viac ako 120 trhoch sveta, pričom 80% dielov je spoločných.
 
Takmer 500 ľudí, pracujúcich pre továreň Ford Saarlouis na základe zmluvy s agentúrou bude mať od polovice novembra možnosť prejsť na trvalý pomer s Fordom, a to vďaka spusteniu výroby nového auta 6. decembra tohto roka. Výrobný závod Saarlouis, ktorý oslavuje tento rok 40. výročie, bude jediným miestom výroby modelov Focus novej generácie v západnej Európe, kde budú z jednej linky schádzať všetky tri jeho verzie – 4-dverový sedan, 5-dverový hatchback a kombi. Výroba modelov Focus v meste Michigan sa bude sústreďovať na 4 a 5 dverové karosérie. Výroba sa rozšíri v polovici roka 2011 aj do Ruska. V St. Petersburgu sa budú vyrábať 4- a 5-dverové modely. Produkcia v ázijsko-tichomorskom regióne začne začiatkom roka 2012 so spustením linky v čínskom závode Chongqing.
 
S viac ako 6500 zamestnancami a viac než 3 mld. preinvestovaných eur do prípravy a modernizácie Ford Saarlouis patrí táto továreň k popredným miestam výroby vozidiel v európskom automobilovom priemysle. Ďalších 2000 ľudí pracuje v priľahlých dodávateľských parkoch, takže celý priemyselný komplex je najväčším zamestnávateľom v nemeckom Sársku. Okolo 25 000 ďalších pracovných miest tiež závisí na aktivitách tejto továrne.