Fotogaléria

Hybridné modely pre Európu

12. mája 2010 - Továreň Ford v španielskej Valencii bude vyrábať prvé hybridné modely spoločnosti pre európskych zákazníkov. V roku 2013 majú byť uvedené dva pokrokové deriváty nového 5-miestneho kompaktného vanu Ford C-MAX – hybridné elektrické vozidlo (HEV) a Plug-in hybridné elektrické vozidlo (PHEV). Valencia bude jediným zdrojom výroby pre všetky verzie nových modelov Ford C-MAX a Grand C-MAX, ktoré charakterizuje ponuka vysoko efektívnych motorov – benzínový Ford EcoBoost a dieselové Duratorq TDCi. Do predaja sa dostanú neskôr v tomto roku.
 
Súčasťou globálnej stratégie spoločnosti je sústredenie výroby v tejto továrni aj pokiaľ ide o 7-miestne verzie modelov C-MAX určených na export do Severnej Ameriky koncom roka 2011. „Naša továreň tu v španielskej Valencii bude vyrábať tieto nové 5-miestne hybridné modely C-MAX exkluzívne pre európskych zákazníkov hľadajúcich praktické, efektívne a dostupné ekologické vozidlo. Export nového benzínového vozidla Grand   C-MAX do Severnej Ameriky neskôr v roku 2011 otvára novú éru výroby pre tím v továrni“, povedal John Fleming, predseda a CEO, Ford of Europe a výkonný viceprezident pre globálnu výrobu a záležitosti súvisiace s pracovnou silou.
 

Investície do závodu vo Valencii

Celkové investície do pracovného plánu nového Forda C-MAX v Španielsku počas troch rokov, vrátane hybridných modelov, prevyšuje sumu 300 mil. eur. Odhad investícií do hybridných modelov je 27 mil. eur. Španielska vláda a krajská správa Valencie poskytnú najvyšší grant v súlade s požiadavkami EÚ. Presná suma tejto podpory bude určená neskôr.
 

Výber hybridov pre európu

Ford Motor Company má značné skúsenosti s hybridnými vozidlami v Severnej Amerike a teraz, v rámci globálnej stratégie elektrifikovaných vozidiel spoločnosti, tieto znalosti rozšíri do Európy. Dôvodom výroby oboch verzií, HEV a PHEV, 5-miestneho modelu C-MAX je poskytnúť zákazníkom lepší výber v súlade s ich riadením a životným prostredím. Verzie HEV dobíjajú svoje elektrické batérie použitím malého spaľovacieho motora spoločne s rekuperačným dobíjaním pri brzdení, zatiaľ čo verzie PHEV sú schopné dobíjania svojich elektrických batérií aj cez klasické elektrické zásuvky.
 

Stratégia elektrifikácie vo Forde

Súčasťou globálnej stratégie Ford je rozšírenie elektrifikácie vozidiel. Značka predstaví v Európe do roku 2013 päť BEV (Battery Electric Vehicle) – elektrických a hybridných vozidiel. Modely C-MAX HEV a PHEV sa pridajú k elektrickým modelom Ford Transit Connect (2011) a elektrické deriváty ďalšej generácie Ford Focus (2012). Piate vozidlo bude tiež hybridný elektrický model, viac informácií bude dostupných neskôr.
 

Globálna stratégia C segmentu a nový Ford C-MAX

Nový 5-miestny Ford C-MAX a 7-miestny Grand C-MAX sú prvými modelmi najmenej desiatich nových modelov alebo derivátov, ktoré spoločnosť uvedie po celom svete. Tieto modely budú založené na novej globálnej platforme C-segmentu – prvej ozajstnej ONE Ford platformy. Nová generácia vozidiel C-segmentu bude v predaji na viac ako 120 trhoch a Ford kalkuluje ročne s viac ako dvomi miliónmi kusov. Jedno zo štyroch predaných áut globálne je dnes z C-segmentu. Spoločne s B-segmentom sa očakáva do roku 2013 rast na 50% všetkých predaných áut na celom svete.
 
S novou rodinou modelov C-MAX budú mať zákazníci C-segmentu teraz na výber z dvoch alternatív; športový 5-miestny C-MAX alebo priestranný 7-miestny Grand C-MAX, ktorý charakterizujú dvoje posuvné dvere a inovatívny dizajn sedenia pre výnimočný priestor a flexibilitu. Nové modely Ford C-MAX tiež predstavujú množstvo pokročilých technológií v kompaktnej triede MAV (Multi-Active-Vehicle). Tieto technológie, doteraz používané skôr vo vyšších triedach, sú zamerané na zdôraznenie komfortu, bezpečnosti a udržateľnosti, vrátane dostupnosti nových výkonných benzínových motorov Ford EcoBoost s nižšou spotrebou a emisiami CO2.
 
Predchádzajúci C-MAX si rýchlo získal dobré meno vďaka poskytnutiu rovnováhy medzi radosťou z dynamickej jazdy a pôsobivým komfortom. Nový C-MAX je pripravený tieto vlastnosti posunúť na novú úroveň. Vodičovi ponúkne citlivé športové riadenie najlepšie v triede a celkovú vycibrenosť približujúcu sa štandardom zvyčajne spájaných s väčšími a luxusnými vozidlami. Nový C-MAX a Grand C-MAX budú v predaji  na trhoch Európy v druhej polovici tohto roka; výroba 7-miestnej verzie modelov C-MAX pre Severnú Ameriku spustí Ford vo Valencii neskôr v roku 2011.