Fotogaléria

Novinky spoločnosti v roku 2010

18. januára 2010 - Už po dvoch týždňoch roku 2010 spoločnosť Ford odhalila na severoamerickom autosalóne North American International Auto Show (NAIAS) v meste Detroit nový Ford Focus a na európskom autosalóne v Bruseli predstavila výrazne vylepšené modely Ford S-MAX a Galaxy. Tieto nové modely a modely 2010 Ford C-MAX a Grand C-MAX, predstavené na frankfurtskom autosalóne v roku 2009 – priniesli vzrušujúce množstvo nových funkcií a inovácií, vrátane pokročilých pohonných jednotiek a najnovších technológií v oblasti celkovej funkčnosti vozidla a bezpečnosti.

„Spoločnosť Ford čaká veľmi rušný rok 2010 a nové modely Focus, S-MAX a Galaxy, ktoré sme práve predstavili, sú len začiatkom celého kolotoča,“ povedal riaditeľ a CEO spoločnosti Ford of Europe John Fleming. „Tieto nové modely, spolu s modelmi C-MAX a Grand C-MAX, prinášajú do portfólia vozidiel spoločnosti Ford of Europe množstvo inovatívnych prvkov, ktoré ponúknu našim zákazníkom bezprecedentnú úroveň výkonu, sofistikovanosti a hodnoty.“

Nové modely značky Ford

Predstavená nová generácia modelu Ford Focus, úplne nové viacúčelové modely Ford C-MAX a Grand C-MAX, nový Ford S-MAX a Galaxy, nové motory pre Ford Mondeo.

Nové technológie

Množstvo nových funkcií a technológií, ktorými sa pýšia nové modely spoločnosti Ford of Europe pre rok 2010 nemá v histórii spoločnosti obdobu. „Doteraz sme nikdy nepredstavili také množstvo nových technických prvkov a agregátov v rámci jedného roku“, povedal Fleming. „Naša transformácia na globálnejšiu spoločnosť zastrešovaná iniciatívou ONE Ford nám umožnila využiť všetky konštrukčné a vývojové zdroje spoločnosti. Vďaka tomu sme dokázali urobiť taký obrovský technologický skok a priniesť nové generácie stredných a veľkých vozidiel.“ Technológie, ktoré sú zamerané na spokojnosť zákazníka, v nových modeloch spoločnosti Ford of Europe sú zo všetkých oblastí, od nových úsporných motorov až po inovatívne funkcie aktívnej bezpečnosti a asistencie vodičovi, od nových úrovní intuitívneho prepojenia vodiča so svetom až po špičkovú multimediálnu výbavu a zvýšenú úroveň komfortu.

Novinky v oblasti agregátov a technológií

Ford EcoBoost, vznetové motory Ford Duratorq TDCi, pokročilá prevodovka Ford PowerShift, nová manuálna prevodovka, Ford Focus ECOnetic s technológiou Auto-Start-Stop, aktívna bezpečnosť a asistenčné prvky pre vodiča, konektivita vodiča a multimediálny systém, pohodlie, komfort a nízke prevádzkové náklady.

Popredná pozícia v cenovo dostupnej technológií

Bezprecedentné predstavenie množstva nových funkcií a technológií v európskej ponuke vozidiel pre rok 2010 podčiarkuje pozitívny dopad stratégie svetového vývoja produktov spoločnosti Ford. „Uvedením novej globálnej rodiny vozidiel do segmentu C chceme ukázať, že spoločnosť Ford je odhodlaná ponúknuť v modeloch novej generácie zákazníkom najnovšie technológie a inovácie z/a aj mimo automobilového priemyslu “, vysvetľuje Fleming. „Som presvedčený, že sila našich celosvetových vývojových zdrojov zabezpečí spoločnosti Ford poprednú pozíciu v oblasti poskytovania týchto technológií našim zákazníkom za veľmi prijateľných cenových podmienok.“