Fotogaléria

Trojité víťazstvo pre vozidlá radu ECOnetic

15. apríla 2010 - Rely Monte Carlo pre vozidlá na alternatívny pohon. Úsporné modely Focus a Fiesta ECOnetic doviedli tím Ecuire Ford France k trojnásobnému víťazstvu vo štvrtom Monte Carlo Rally, ktoré sa konalo 9. apríla pre vozidlá s pohonom na alternatívnu energiu, s rovnako náročnou traťou, aká je na rovnomennom svetoznámom podujatí.
 
Už po druhý rok vyhral tím Ecuire Ford France v  prísne kontrolovanej klasifikácii rovnomernosti (v ktorej je potrebné dosiahnuť čo najnižšiu spotrebu pri stanovenej priemernej rýchlosti) s modelom Ford Fiesta ECOnetic pod vedením dvojice Pascal & Stéphanie Aimé, zatiaľ čo súčasný Ford Focus ECOnetic vyhral v kategórii fosílnych palív s dvojicou Alain ‘Bilou’ Jongerlynck a Greg Jongerlynck.
 
Výhry vo všetkých triedach viedli k oceneniu za celkovo najlepší tím rely pre Ecuire Ford France. Tento výsledok jasne ukazuje značnú efektivitu technológie Ford ECOnetic. Monte-Carlo Rally otvára FIA International Cup pre najinovatívnejšie a najekonomickejšie vozidlá súčasne dostupné na trhu.
 
109-koňový (resp. 80 kW) model Focus ECOnetic, vybavený systémom Ford Auto-Start-Stop, s kombinovanou spotrebou 3,8 l/100 km* a priemerné CO2 emisie 99 g/km dosahuje najvyššiu rýchlosť 191 km/h. Fiesta ECOnetic má najnižšiu úroveň emisií v triede, výkon 66 kW/90 k, zrýchli z 0-100 km/h za 12,3 sekundy a dosahuje najvyššiu rýchlosť 178 km/h. Kombinovaná spotreba je iba 3,7 l/100 km*.        

*Poznámka: Údaje o spotrebe paliva sa zakladajú na európskej smernici EU 80/1268/EEC a môžu sa líšiť od spotreby nameranej v iných regiónoch sveta.