Fotogaléria

V prvom štvrťroku so ziskom 2,6 mld USD

28. apríla 2011 - Prevádzkový zisk pred zdanením bol v prvom kvartáli 2011 celkom 2,8 miliardy USD, čo je o 827 miliónov viac než za rovnaké obdobie minulého roka. Nárast odráža lepšie výsledky všetkých automobilových divízií. Dobrý výkon zaznamenala predovšetkým Severná Amerika, solídnym zlepšením sa však môže pochváliť aj Európa. Na starom kontinente Ford totiž za prvé tri mesiace roku 2011 dokázal pred zdanením generovať zisk vo výške 293 miliónov dolárov, teda o 186 miliónov viac než za rovnaké obdobie minulého roka.
 
Celkový prevádzkový zisk automobilovej časti skupiny Ford dosiahol pred zdanením výšku 2,1 miliardy USD, čo je oproti rovnakému obdobiu roku 2010 o 936 miliónov USD viac. Ford vysvetľuje toto zlepšenie priaznivým portfóliom ponuky vo vzťahu k dopytu a tiež priaznivými cenami. Tieto faktory viac než vyvážili rast výrobných nákladov, kam patrí nákup materiálu, výdavky na záručné opravy, logistika a clá. V sledovanom období Ford predal celkom 1,4 milióna vozidiel, čo predstavuje medziročný nárast o 150.000 vozidiel.

„Náš tím má za sebou vynikajúci štvrťrok s presvedčivým rastom a zlepšením vo všetkých regiónoch“, povedal Alan Mulally, prezident a generálny riaditeľ Fordu. „Aj naďalej budeme po celom svete pokračovať v pláne One Ford a naplňovať tak svoj záväzok ponúkať zákazníkom kompletný rad automobilov, ktoré predstavujú to najlepšie vo svojej triede. Napriek nepriaznivým hospodárskym podmienkam chceme udržať rast zisku.“ Ford predpokladá, že v druhom kvartáli 2011 vyrobí asi 1,5 miliónov vozidiel, čo je asi o dvanásťtisíc viac ako v druhom štvrťroku 2010. Táto prognóza predstavuje najlepší scenár v dôsledku udalostí v Japonsku. Rovnako ako doteraz sa budú výrobné plány Ford aj naďalej riadiť vývojom dopytu.