Fotogaléria

Informácie pred Frankfutským autosalónom

4. septembra 2011 - Ford Motor Company sa pripravuje na svoju doteraz najväčšiu prezentáciu na frankfurtskom autosalóne, ktorá bude zahŕňať štyri celosvetové odhalenia, viaceré ďalšie európske premiéry vozidiel i technológií a rozšírený výstavný stánok zahŕňajúci jazdný test technológií vo vonkajších priestoroch. Ford má pre frankfurtský autosalón 2011 naplánované množstvo celosvetových odhalení a európskych premiér, ktoré rozšíria stratégiu globálnych výkonových vozidiel spoločnosti, rad technológií ECOnetic pre ultranízke emisie CO2 a budúcu víziu v oblasti dizajnu a technológie. Prezentácia spoločnosti Ford na 64. medzinárodnom autosalóne IAA bude zahŕňať stánok s rozlohou 3 200 m2 a jazdný test technológií vo vonkajších priestoroch s rozlohou 2 800 m2, ktorého cieľom je zvýšiť zúčastnenosť návštevníkov. Historicky najväčší stánok automobilky Ford na európskom autosalóne bude zahŕňať množstvo exponátov, interaktívnych výstav, ako aj vestibul pre zákazníkov a pozorovaciu terasu s výhľadom na vozidlá, koncepty a technológie značky Ford.

Odhalenia automobilky Ford vo Frankfurte budú dôležitým krokom vpred pre jej stratégiu globálnych výkonových vozidiel, rad technológií ECOnetic pre ultranízke emisie CO2 a poskytnú vzrušujúci náhľad na budúce smerovanie dizajnu a technológií značky Ford. Odhalenia sa uskutočnia v rozšírenom výstavnom stánku s rozlohou 3200 m2 v priestoroch frankfurtského autosalónu a pôjde o historicky najväčší stánok spoločnosti Ford vo Frankfurte. Ten bude zahŕňať exponáty, interaktívne výstavy, ako aj vestibul pre zákazníkov a pozorovaciu terasu s výhľadom na najnovšie vozidlá, koncepty a technológie značky Ford. Vonku pri stánku sa bude nachádzať dráha s rozlohou 2 800 m2, na ktorej automobilka Ford poskytne návštevníkom možnosť zúčastniť sa jazdy Drive Experience a otestovať inovácie, ako sú napríklad technológie Active City Stop (systém prevencie nárazu vozidla pri nízkej rýchlosti) a Active Park Assist (aktívny parkovací asistent).

„Ford plánuje zanechať na frankfurtskom autosalóne silný dojem prostredníctvom viacerých mimoriadne vzrušujúcich odhalení globálnych produktov a nášho výrazne rozšíreného výstavného stánku,“ povedal Stephen Odell, predseda a výkonný riaditeľ spoločnosti Ford of Europe. „Nemeckí zákazníci sú veľmi vnímaví a my im s nadšením ukážeme naše historicky najlepšie portfólio vozidiel a špeciálny pohľad do budúcnosti.“

Návštevníci stánku Ford, po novom umiestneného v hale č. 9, môžu zažiť vzrušenie zo svetového šampionátu v rely WRC v simulátore Rally Car Simulator, alebo ísť von a otestovať svoju presnosť v súťaži v pokutových kopoch UEFA Penalty Kick Challenge, ktorá je oslavou 20-ročného partnerstva automobilky Ford s Ligou majstrov UEFA. Návštevníci autosalónu tiež samozrejme budú môcť preskúmať aktuálny rad vozidiel Ford, ktorý je najkomplexnejší, najlepšie vybavený a najdynamickejšie štylizovaný v 108-ročnej histórii spoločnosti. K dispozícii bude aj personál, ktorý zodpovie ich otázky o produktoch a technológiách značky Ford.  Brány frankfurtského autosalónu IAA 2011 sa otvoria pre verejnosť od 15. do 25. septembra.