Fotogaléria

20 rokov partnerstva Ligy majstrov UEFA

18. mája 2012 - Spoločnosť Ford of Europe pôsobí ako oficiálny partner Ligy majstrov UEFA už 20 rokov. Úplne nový Ford B-MAX vezie trofej pre víťaza a zohráva dôležitú úlohu pri jedinečnej penaltovej súťaži. Hladký priebeh finále najprestížnejšieho európskeho klubového futbalového turnaja pomáha zaistiť viac ako 200 vozidiel od spoločnosti Ford, prepravujúcich funkcionárov a VIP hostí.

Hlavnou postavou na bilbordoch informujúcich o štvrťfinálových a semifinálových zápasoch Ligy majstrov na európskych štadiónoch bol tento rok nový Ford B-MAX; teraz mali potenciálni zákazníci možnosť vidieť vozidlo na vlastné oči ešte pred jeho tohtoročným uvedením na trh. Súčasťou prezentácie modelu B-MAX bola jeho okružná jazda po Mníchove s legendárnou trofejou pre víťaza Ligy majstrov UEFA. Model B-MAX je na túto úlohu priam stvorený; jeho systém dverí Ford Easy Access Door s pántovými prednými dverami a posuvnými zadnými dverami s integrovaným stredným stĺpikom totiž ponúka obrovský, ničím neprerušený prístupový otvor do kabíny.

Fanúšikovia sa o výnimočne veľkom dvernom otvore modelu B-MAX mohli presvedčiť aj v jedinečnej penaltovej súťaži na podujatí UEFA Champions Festival v mníchovskom Olympiaparku; technológia známa ako „jastrabie oko“ sledovala silu a presnosť striel mierených cez logo modelu B-MAX, zodpovedajúce jeho 1,5-metrovému dvernému otvoru, ktorý je najväčší v danej triede vozidiel.

Vyše 200 vozidiel Ford vrátane modelov S-MAX, Galaxy a Transit, ktoré vozia funkcionárov a hostí organizácie UEFA po Mníchove, zohráva dôležitú úlohu pri propagácii finále medzi klubmi FC Bayern Mníchov a Chelsea FC, ktorého dejiskom bude Fussball Arena, domovský štadión tímu FC Bayern Mníchov. „Finále Ligy majstrov je vrcholné európske futbalové podujatie, priťahujúce pozornosť miliónov divákov na celom svete,“ povedal Roelant de Waard, viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre marketing, predaj a služby. „Nový Ford B-MAX s dômyselným systémom dverí je ideálne vozidlo na prezentáciu pohára pre víťaza, poskytujúce fanúšikom ničím nerušený pohľad na túto najvyššiu trofej.“

Ford je najvytrvalejším oficiálnym partnerom Ligy majstrov UEFA, ktorý tento turnaj podporuje už od úvodného ročníka 1992/1993. Ako oficiálny dodávateľ vozidiel už spoločnosť Ford počas sezóny poskytla viac ako 900 vozidiel.