Fotogaléria

Ken Block v roku 2012 na troch modeloch Fiesta

15. februára 2012 – Tím Monster World Rally s potešením odhaľuje úplne nové farby tímu Kena Blocka a plán na rok 2012. Po prvýkrát odhalený program tímu Kena Blocka na rok 2012 prináša nielen nový vzhľad pre Hoonigana, ale aj nové zameranie a pestrejšie smerovanie v pretekárskej sezóne 2012, ktorá obsahuje sezónne výpravy v rámci veľmi očakávaného šampionátu Global RallyCross Championship, pričom Block bude aj naďalej súťažiť v majstrovstvách sveta World Rally Championship.

„Som naozaj nadšený, že sa v tomto roku budem môcť zúčastniť takých rozdielnych podujatí,“ povedal Block. „Vyzerá to tak, že podujatia Global Rallycross budú tu v Spojených štátoch veľmi vzrušujúcim a novým šampionátom a teším sa na nové výzvy, ktoré prinesie. Som taktiež nadšený, že aj napriek rozhodnutiu absolvovať celú sezónu GRC budem môcť do svojho plánu zaradiť aj tri podujatia WRC, rovnako ako aj zopár pretekov americkej a kanadskej rely. Nemyslím si, že existuje ešte ďalší vodič, ktorý bude súťažiť v toľkých rôznych sériách a rovnako sa bude venovať aj úžasným bočným projektom, ako je napr. Gymkhana FIVE a moje turné Gymkhana World Tour. Mám naozaj neuveriteľné šťastie, pretože toto bude úžasný rok!“

Blockovi budú počas 19 podujatí tento rok slúžiť tri rôzne Fordy Fiesta. Každá sa zahalí do novej grafickej schémy, ktorá sa tiež prenesie do úplne nového vybavenia tímu od spoločnosti DC. S vozidlom Hybrid Function Hoon Vehicle (H.F.H.V.) sa Block zúčastní veľkého množstva podujatí. Bude súťažiť vo všetkých kolách GRC, X-Games a zúčastní sa vybraných podujatí americkej a kanadskej rely. Taktiež sa vráti, aby zahviezdil na podujatí Gymkhana FIVE, ktoré sa predstaví v polovici roka 2012. S Fordom Fiesta RS WRC pripravenom spoločnosťou M-Sport sa zúčastní rely Mexiko, rely Nový Zéland a rely Fínsko. Štvordverovú Fiestu od spoločnosti Olsberg MSE nechá tak a zúčastní sa 5 zastávok na turné Gymkhana World Tour.     

„Tento rok máme naozaj nabitý program,“ povedal Block. „Zavolal som dvom skvelým priateľom kvôli láskavosti a výpomoci pri našich uvádzacích videách. Môj kamarát, herec a komik Nick Swardson vystúpil neskutočným spôsobom a prevzal moje miesto, aby v našom videu Q&A 2012 odpovedal komickým spôsobom na niektoré otázky. Môj dlhoročný priateľ a kolega športovec zo spoločnosti DC – skateboardista Steve Berra – vystúpil, aby podporil naše plány a pri vytváraní uvádzacieho videa ukázal svoje zručnosti. Obaja boli úplne fantastickí a ja som nadšený výsledkami.“

V sezóne 2012 by Block a tím MWRT radi privítali troch nových sponzorov: výrobcu autokozmetiky Shining Monkey, nástrojov Snap-On a úplne novej videohry DiRT Showdown. Block a MWRT by taktiež radi poďakovali nasledujúcim sponzorom za ich pokračujúcu podporu aj v sezóne 2012: Monster Energy, Ford, DC Shoes, Pirelli, Hoonigan, SPY Optic, GoPro, Alpinestars a Ryno Power.