Fotogaléria

Novinky na autosalóne vo Frankfurte

4. septembra 2013 - Spoločnosť Ford dnes ukázala novinky, ktoré predstaví verejnosti na autosalóne vo Frankfurte už budúci týždeň. Novým konceptom S-MAX predstavuje spoločnosť Ford svoju víziu budúceho vozidla pre športové aktivity. Koncept Ford S-MAX vypĺňa svojím nádherne vypracovaným dizajnom a inteligentnou technológiou prázdne miesto na mape. Tento koncept stavia na obľúbenom štýle aktuálneho modelu založenom na prístupe bez kompromisov a rozvíja ho ďalej elegantným dizajnom, detailným vypracovaním, pokročilými technológiami a flexibilnejším interiérom. Spoločnosť Ford takisto predstaví v Európe unikátny produkt Vignale prinášajúci jedinečný zážitok z vlastníctva značky, koncept Ford Mondeo Vignale. Ponúkne prvý náhľad na víziu produktu Vignale. Jeho súčasťou sú unikátne dizajnové prvky interiéru i exteriéru, prvotriedna kvalita spracovania, exkluzívne technické parametre a pokrokové technológie. Súčasťou vízie pre maloobchodný koncept Vignale sú aj služby ako vyzdvihnutie vozidla a jeho doručenie do servisu, bezplatné umývanie vozidla a pozvánky na špeciálne podujatia.

 


Spoločnosť Ford Motor Company dnes predstavila novú koncepciu vozidla pre športové aktivity Ford S MAX, ktorá posúva filozofiu štýlu bez kompromisov na novú úroveň vďaka výraznejšiemu dizajnu, pokročilej technológii a prémiovému vypracovaniu.  Keď Ford v roku 2005 predstavil koncept vozidla pre športové aktivity (SAV), okamžite si tým získal pozornosť verejnosti a nás motivoval k výrobe dnešného modelu S-MAX, ktorý vypĺňa prázdne miesto na mape,“ povedala viceprezidentka pre vývoj produktov spoločnosti Ford of Europe Barb Samardzich. „Nový koncept S-MAX posúva túto myšlienku vďaka najnovšiemu dizajnu Ford a technologickým inováciám novej generácie o úroveň vyššie. Nový koncept S-MAX využíva najnovšie prvky globálneho dizajnu značky Ford, ako je vysoko posadená maska chladiča, dozadu ubiehajúce svetlomety a jedinečné vypracovanie prednej masky obsahujúcej dizajnové prvky, ktoré akoby sa vznášali od predného spodného otvoru ponad spojler.

Charakteristický profil S-MAX ešte vylepšuje kapota, ktorá plynule prechádza do výrazne oddeleného čelného skla, ktoré potom splýva s dynamickým strešným oblúkom, čím vzniká jedinečný vizuál presklenej strechy. Táto elegantná silueta obklopuje priestranný a všestranný interiér, ktorý ponúka možnosti štvor- až sedemmiestnej konfigurácie sedadiel. Vodiči modelu S-MAX sú zapálení a majú vysoké očakávania, svoj S-MAX vnímajú ako jediné vozidlo svojho druhu,“ povedal výkonný riaditeľ pre dizajn spoločnosti Ford of Europe Martin Smith.

Medzi ďalšie prvky patrí línia tiahnuca sa pozdĺž vozidla, ktorá má vyvolávať dojem dĺžky a rýchlosti a typické svetlomety s organickými LED diódami – najnovšou osvetľovacou technológiou, ktorá ponúka väčšiu flexibilitu z hľadiska umiestnenia, dizajnu, rýchlej odozvy a farebnej škály. Interiér konceptu S-MAX je stelesnením špičkového dizajnu, pohodlia, konektivity, flexibility a vypracovania. Predná časť kabíny sa sústreďuje na vodiča. Dynamické tvary a formy spoluvytvárajú vystúpený panel prístrojov vodiča, ktorý od stredovej konzoly ustupuje dozadu a vytvára pocit priestoru. Dverové panely a inovatívny dizajn stropu zvyšujú pocit priestrannosti.

Vysokokvalitné materiály vrátane mimoriadne jemného koženého poťahu prístrojovej dosky a detailov sedadiel z kože a uhlíkových vlákien dodávajú vnútrajšku nádych dômyselnosti. Drobné detaily a viditeľné vypracovanie v oblastiach, ako sú vetracie otvory na prístrojovej doske, odmeňujú všímavého vodiča,“ uviedol Smith. „Každý jeden interiérový prvok uspokojí vďaka dôkladne uváženému dizajnu aj to najkritickejšie oko. Koncepcia Ford S-Max využíva aj najnovšie prvky a technológie značky Ford s cieľom poskytnúť zákazníkom nové možnosti konektivity a sledovania zdravotného stavu, ako aj bezpečnosti, pohodlia a pôžitku z jazdy.

Srdcom pokročilých funkcií konektivity vozidla je systém Ford SYNC. Ford SYNC s funkciou MyFord Touch poskytuje cestujúcim bezdrôtový prístup na internet a tiež disponuje dokovacou stanicou pre tablet, pomocou ktorej môžu cestujúci v druhom rade bezproblémovo integrovať svoje osobné zariadenia do vozidla. Funkcia SYNC AppLink umožňuje vodičovi hlasom ovládať aplikácie pre inteligentný telefón poskytované čoraz väčším počtom poskytovateľov obsahu, medzi ktorými sú napríklad Spotify, Kaliki, Glympse a Aha, takže vozidlo disponuje ďalšími hudobnými, spravodajskými a personalizovanými informáciami, ako aj možnosťami lokalizácie a navigácie.

SYNC okrem toho prináša ďalšie prvky na monitorovanie zdravotného stavu: sedadlo s meračom srdcového rytmu EKG zaznamenáva srdcový rytmus vodiča, čiže poskytuje dlhodobé údaje o srdcovej činnosti, ktoré by sa inak museli získavať v zdravotníckych strediskách, a ponúka možnosť prepojenia so systémom Ford SYNC, aby bolo možné upozorniť na neobyčajnú aktivitu lekára či dokonca spustiť aktívne bezpečnostné systémy, ktoré preberú v prípade núdze kontrolu a  merač glukózy sa pripája k systému Ford SYNC a môže upozorniť rodičov, ak dieťa spiace na zadnom sedadle dostane diabetický záchvat. Dômyselné komunikačné a snímacie systémy poskytujú konceptu S-MAX podrobné informácie o jazdnom prostredí na zlepšenie informovanosti a bezpečnosti: pokročilá technológia Ford v oblasti komunikácie medzi autami umožňuje vozidlu rozprávať sa s podobne vybavenými vozidlami a odosielať varovania, ak bol napríklad zaznamenaný pohyb v protismere alebo ak vozidlo zastalo v potenciálne nebezpečnej situácii, napríklad v neprehľadnej zákrute, inteligentný ochranný systém s protikolíznym asistentom rozpozná chodcov a v prípade hroziacej zrážky automaticky brzdí, pokročilá verzia aktívneho parkovacieho asistenta so schopnosťou parkovať kolmo, asistentom vyparkovania a systémom varujúcim pred prechádzajúcimi vozidlami je ďalšou generáciou parkovacej technológie Ford, ktorá dokáže ovládať riadenie, voľbu prevodového stupňa a pohyb dopredu a dozadu, ako aj upozorniť vodiča na blížiace sa vozidlo pri vychádzaní z parkoviska.

Interiér ponúka celý rad inteligentných riešení na zlepšenie flexibility a všestrannosti: tretí rad sedadiel využíva technológiu Thin Seat, vďaka ktorej je možné sedadlo zdvihnúť alebo spustiť jediným úkonom a s minimálnou námahou. Do druhého radu inteligentných sedadiel sa ľahko nasadá aj vystupuje, pričom stredové sedadlo možno sklopiť na podlahu, čo prináša ďalší priestor, displej s duálnym zobrazením umiestnený v stredovej konzole zobrazuje na tej istej obrazovke iný obraz vodičovi a iný spolujazdcovi, takže vodič dostáva dôležité informácie a nič neodpútava jeho pozornosť, kým spolujazdec môže zároveň pozerať film.

Pokročilá hnacia sústava Ford vynáša overený pôžitok z jazdy na modeli S-MAX na úplne novú úroveň: úsporná hnacia sústava sa vyznačuje úplne novým 1,5-litrovým zážihovým motorom EcoBoost s turbodúchadlom, dvojitým nezávislým premenlivým časovaním ventilov a ďalšími pokročilými technológiami na zlepšenie výkonnosti aj úspory. Nový koncept S-MAX nie je jedinečný len z hľadiska nekompromisnej kombinácie štýlu, všestrannosti a dynamiky zameranej na vodiča, ale aj vďaka svojim inovačným technológiám, ktoré prinášajú najväčšiu možnú bezpečnosť, pohodlie a bezproblémovú konektivitu,“ uviedol výkonný technický riaditeľ spoločnosti Ford Research and Advanced Engineering Pim van der Jagt. „Konceptom S-MAX sme chceli ukázať, aký široký technologický záber pripravuje Ford pre zákazníkov v budúcej generácii svojich vozidiel.
Spoločnosť Ford Motor Company dnes oznámila, že na európsky trh plánuje uviesť unikátny luxusný produkt prinášajúci jedinečný zážitok z vlastníctva značky pod názvom Vignale. Automobilka Ford ponúkla prvý náhľad na svoju víziu produktu Vignale (vyslov viňale) a predstavila koncept Ford Mondeo Vignale, ktorý prináša unikátne dizajnové prvky, prvotriednu kvalitu remeselného spracovania, exkluzívne technické parametre a progresívne technológie. Vignale ponúkne tú najvyššiu kvalitu vyjadrenia značky Ford v Európe z hľadiska produktu i zážitku z vlastníctva značky,“ uviedol Stephen Odell, prezident spoločnosti Ford pre Európu, Stredný východ a Afriku. „Koncept Ford Mondeo Vignale je ukážkou tých najlepších prvkov, aké od nás zákazníci požadujú z hľadiska štýlu, kvality, moderných technológií a exkluzívnosti.

Spoločnosť Ford sa rozhodla predstaviť nový koncept Ford Mondeo Vignale v exkluzívnom a kultivovanom štýle karosérie štvordverového sedanu a tiež aj ako kombi. Obe verzie ponúkajú 20-palcové disky z ľahkých zliatin v štýle Vignale s prepracovanými dizajnovými prvkami a kvalitnou povrchovou úpravou, znak „Vignale“, chrómové kľučky dverí a kryty vonkajších spätných zrkadiel, sieťovinovú masku chladiča, unikátny dizajn predného nárazníka a hmlových svetiel, ako aj lak v exkluzívnej svetlohnedej farbe „Nocciola“. V interiéri konceptu Ford Mondeo Vignale nájdeme prešívané čalúnenie, chrómované spodné lišty, kožené lakťové opierky vo dverách a exkluzívne sedadlá s dizajnovými prvkami „Vignale“ a vysokokvalitnou mäkkou kožou, ktorou je potiahnutý aj volant, prístrojová doska, stredová konzola, dverové rolety a stredová lakťová opierka. Reliéfne prahové lišty a luxusné rohože s kvalitným okrajom umocňujú atmosféru, v ktorej sa spája tradičná výroba karosérií s moderným dizajnom a súčasnými trendmi v oblasti materiálov.

Komunikačný systém Ford SYNC so systémom palubnej konektivity MyFord Touch umožňuje zapojenie inteligentných telefónov a poskytuje možnosť bezdrôtového pripojenia WiFi. Predný a zadný parkovací asistent so zadným kamerovým systémom zasa zjednodušuje parkovanie a adaptívne svetlomety s technológiou LED prispievajú k lepšej viditeľnosti. Spoločnosť Ford neustále vyvíja svoje vlastné, jedinečné poňatie moderného luxusu a dizajnu a tento rok bola prvým výrobcom automobilov, ktorý sa zúčastnil na najväčšej svetovej prehliadke nábytkového dizajnu Salone Internazionale del Mobile v Miláne. Dizajnová DNA spoločnosti, ako aj vplyvy z oblasti nábytkového dizajnu a módnych trendov boli zjavné najmä na zákazkových produktoch značky Ford Design ako stolička, lampa či hodinky, ktoré tu výrobca vystavoval.

Spojenie vplyvov siahajúcich od architektúry až po módu dodáva konceptu Mondeo Vignale pocit vysokej kvality a nadčasovosti, ktoré sa zároveň snúbia s najmodernejšími technológiami,“ uviedol Stefan Lamm, riaditeľ oddelenia exteriérového dizajnu spoločnosti Ford of Europe. Vybraní predajcovia automobilov Ford budú ponúkať na mieru šitý zážitok z vlastníctva značky Ford Vignale, ktorý sľubuje vysokú úroveň služieb a podnetné prostredie bez stresu, kde môžu zákazníci zakúsiť exkluzívne materiály a farby a objaviť zaujímavé funkcie a technológie.

V rámci vízie Ford Vignale sú pre zákazníkov vyhradené aj služby ako vyzdvihnutie vozidla a jeho doručenie do servisu, doživotné bezplatné umývanie vozidla a pozvánky na exkluzívne podujatia. Zákazníkov pri preberaní nového vozidla príde osobne pozdraviť vedúci predajne a potešia ich aj značkové doklady o prevzatí vozidla s ich menom a označením špecializovaného kontaktného miesta, vrátane koženej náprsnej tašky na doklady. Koncept Ford Vignale sa predstaví začiatkom roku 2015 najprv vo verzii sedanu a kombi Mondeo Vignale a neskôr sa rozšíri aj o ďalšie modely. Reaguje na narastajúce trendy smerujúce k úspore času a odráža dopyt po luxusných výrobkoch značky Ford. Modely s vyššími technickými parametrami v súčasnosti predstavujú viac než polovicu predaných veľkých automobilov značky Ford v Európe.

Koncept Vignale čerpal inšpiráciu aj zo sveta exkluzívnych služieb presahujúcich hranice automobilového priemyslu. Patria k nim prominentné letecké služby VIP, ktoré ponúkajú vyzdvihnutie zákazníka, prioritné vybavenie, bezpečnosť a vstup do elitných klubov, exkluzívne bankové a úverové služby so špecializovanými bankovými poradcami, ako aj vernostné body, služby komorníka (concierge) a výhody u partnerských značiek, ako sú hotelové reťazce, reštaurácie či zábavné podniky. Luxusné služby konceptu Ford Vignale budú spĺňať potreby zákazníkov, pre ktorých je najväčším luxusom čas, a budú vytvorené tak, aby vyzerali výnimočne už od chvíle, keď vstúpia do dverí, uviedol Gaetano Thorel, viceprezident marketingu spoločnosti Ford of Europe.