Fotogaléria

Ocenenia Euro NCAP pre vozidlá Ford

4. februára 2013 – Spoločnosť Ford Motor Company vyhrala tri z možných siedmich ocenení Euro NCAP 2012 v kategórii Najvyššia bezpečnosť v triede, viac, než ktorýkoľvek iný výrobca. Ocenenia získali nová Kuga, nový Transit Custom a nový B-MAX. Nová Kuga triumfovala v triede SUV, Transit Custom triumfoval v triede Firemné a rodinné dodávky a B-MAX sa podelil o víťazstvo v kategórii malých MPV.

Bezpečnosť považujeme v spoločnosti Ford za kľúčovú hodnotu, povedal Stuart Southgate, riaditeľ oddelenia bezpečnosti automobilov v spoločnosti Ford. Organizácia Euro NCAP ohodnotila naše vozidlá a rozhodla, že sú lídrami v segmente z hľadiska bezpečnosti. To je úžasné uznanie hodnôt a talentu našich dizajnérov a konštruktérov.

Organizácia Euro NCAP je najväčším európskym nezávislým orgánom hodnotiacim bezpečnosť vozidiel. Ocenenie odráža výsledky dosiahnuté pri nárazových skúškach vozidiel a dostupnosť pokročilých bezpečnostných technológií. Nový B-MAX, nová Fiesta, nová Kuga a nový Transit Custom získali v roku 2012 maximálny počet piatich hviezdičiek podľa nového systému hodnotenia pri nárazových skúškach organizácie Euro NCAP. Modely Ranger a Focus si udržali päťhviezdičkové hodnotenie udelené v roku 2011 aj pri testovaní podľa prísnejších požiadaviek platných od roku 2012.

Nová Kuga dosiahla skóre 88 percent v kategórii celkovej ochrany. Ide o najvyššie hodnotenie v histórii v triede stredne veľkých SUV. Nový Transit Custom dosiahol skóre 77 percent v kategórii celkovej ochrany potom, čo ako prvé vozidlo vo svojej triede získal päť hviezdičiek v hodnotení Euro NCAP. Toto ocenenie sa vzťahuje aj na nový mikrobus Tourneo Custom. Nový B-MAX získal 83 percent v kategórii celkovej ochrany. Ranger je prvým a jediným pickupom, ktorý získal ocenenie 5 hviezdičiek.

V minulom roku spoločnosť Ford ako prvý výrobca automobilov získala celkovo sedem rôznych ocenení Euro NCAP Advanced za množstvo technológií, ktoré zaviedla do celého radu vozidiel. Spoločnosť Ford získala ocenenia Advanced za systém MyKey v novej Fieste, systém SYNC s funkciou núdzovej pomoci Emergency Assistance v novom B-MAXe, novej Fieste, C-MAXe, Focuse a novej Kuge, a systém varovania pred opustením jazdného pruhu Lane Keeping Alert v modeli Transit Custom. Spoločnosť Ford predtým získala ocenenia Advanced za systém predchádzania nárazom pri nízkych rýchlostiach Active City Stop vo Focuse a novom B-MAXe, a tiež za systém na sledovanie pozornosti vodiča Driver Alert, systém upozorňujúci vodiča na nebezpečenstvo kolízie Forward Alert a systém pre zachovanie stopy v jazdnom pruhu Lane Keeping Aid vo Focuse.

Michiel van Ratingen, generálny tajomník spoločnosti Euro NCAP, povedal: Organizácia Euro NCAP uznáva úsilie niektorých výrobcov, ktorí už dnes ponúkajú vyššiu úroveň ochrany cestujúcich vo vozidlách, ale moderná bezpečnosť znamená viac ako len ochranu cestujúcich v prípade nehody. Naším cieľom je informovať a umožniť všetkým účastníkom cestnej premávky profitovať z bezpečných automobilov s pokročilými systémami tým najdostupnejším spôsobom a prispieť k zníženiu počtu dopravných nehôd. Pokúšame sa o to prostredníctvom rozšírenia našich skúšok a vyhodnocovania dôležitých systémov aktívnej bezpečnosti.