Fotogaléria

Ford na autosalóne vo Frankfurte 2013

9. septembra 2013 – Spoločnosť Ford Motor Company dnes na frankfurtskom autosalóne predstavila svoju víziu budúceho vozidla kategórie SAV, nový koncept Ford S-MAX a taktiež úplne nový koncept Ford Mondeo Vignale, pohľad na unikátny luxusný produkt a zážitok z vlastníctva s názvom Vignale, ktorý sa na európsky trh dostane v roku 2015. Nový koncept S-MAX vychádza z princípu „štýl bez kompromisov“ súčasného modelu S-MAX a vyznačuje sa elegantným dizajnom, špičkovým remeselným spracovaním, inteligentnými technológiami a flexibilnejším interiérom. Zároveň obsahuje početné možnosti pripojenia a komfortné technológie vrátane systému Ford SYNC s funkciou AppLink, ktorá umožňuje vodičovi využívať hlasovú aktiváciu aplikácií počas jazdy, a tzv. „EKG“ sedadla, ktoré zaznamenáva srdcovú činnosť vodiča. Nový koncept Mondeo Vignale je prvým stvárnením vízie spoločnosti Ford Vignale a ponúka jedinečné dizajnové prvky, vysokokvalitné remeselné spracovanie, exkluzivitu a pokročilé technológie.

Koncept Mondeo Vignale obsahuje 20-palcové kolesá z ľahkých zliatin so štýlovými chrómovanými prvkami, jedinečný predný nárazník a masku chladiča a exkluzívny lak „Nocciola“. Tento model je súčasťou historicky najkomplexnejšieho procesu expanzie produktovej ponuky spoločnosti Ford v Európe. „Napriek horšej hospodárskej situácii transformujeme naše podnikanie v Európe a výraznými investíciami sa snažíme urýchliť zavádzanie nových produktov a technológií,“ povedal Stephen Odell, prezident spoločnosti Ford pre Európu, Stredný východ a Afriku. Takmer pred rokom sme na podujatí Go Further sľúbili, že začneme najagresívnejšiu expanziu nových produktov v histórii spoločnosti Ford of Europe,“ dodal Odell. „Chystáme sa uviesť jeden z najnovších a najzaujímavejších modelových radov v odvetví, a tiež jeden, ktorý nám zabezpečí rast pri zotavovaní ekonomiky.

 

Koncept S-MAX prináša štýl bez kompromisov

Nové koncepčné vozidlo Ford S MAX využíva najnovší globálny dizajnérsky jazyk Ford s vysoko umiestnenou mriežkou chladiča a svetlometmi z organických LED diód, ktoré sú natiahnuté smerom dozadu. Predná kapota sa plynulo spája s ostro skloneným čelným sklom, ktoré zase prechádza do strechy a vytvára strešné okno jedinečného vzhľadu. Všestranný interiér ponúka všetko, od štvor- až po sedemmiestnu konfiguráciu, a je silne orientovaný na vodiča. Vysoko umiestnená prístrojová doska, výplne dverí a inovatívna vnútorná konštrukcia strechy maximalizujú pocit priestrannosti. Vysokokvalitné materiály vrátane mimoriadne jemnej syntetickej kože na prístrojovej doske dodávajú interiéru nádych rafinovanosti. Koncept S-MAX ponúka pokročilé bezpečnostné a praktické technológie vrátane inteligentného systému ochrany (IPS) s prednárazovým asistentom, ktorý identifikuje chodcov a automaticky aktivuje brzdy v prípade, ak neodvratne hrozí kolízia. Displej s duálnym zobrazením umožňuje vodičovi sledovať dôležité informácie, zatiaľ čo si spolujazdec môže na rovnakej obrazovke na stredovej konzole vychutnávať film. Uvedením tohto úplne nového konceptu sa Ford S-MAX dostane na novú úroveň, povedala Barb Samardzich, viceprezidentka oddelenia vývoja produktov v spoločnosti Ford of Europe. Chceme, aby naši zákazníci žili s modelom S-MAX život bez kompromisov a zaujali nekompromisný prístup ku každému aspektu jeho dizajnu a konštrukcie.

Vignale ponúkne jedinečný zážitok

Súčasťou vízie spoločnosti Ford pre zážitok Vignale je služba vyzdvihnutia a prevozu vozidla do servisu, celoživotné umývanie vozidla zdarma a pozvánky na špeciálne podujatia. Zákazníci sa taktiež môžu tešiť na privítanie od riaditeľa obchodného zastúpenia pri odovzdávaní nového vozidla, pridelenie konkrétneho pracovníka, ktorý bude mať zákazníka na starosti, a značkové dokumenty k vozidlu, vrátane koženého puzdra na ich uloženie. Prémiové služby Ford Vignale budú spĺňať potreby zákazníkov, pre ktorých je najväčším luxusom čas. Od momentu, keď vstúpia do dverí, sa budú cítiť výnimočne,“ povedal Gaetano Thorel, viceprezident oddelenia marketingu spoločnosti Ford of Europe. Úplne nové Mondeo Vignale kombinuje tradičnú konštrukciu vozidiel s moderným dizajnom a trendmi v oblasti použitých materiálov. Dostupné bude v exkluzívnom a sofistikovanom štýle štvordverového sedanu a taktiež ako verzia kombi. Medzi prvky inteligentných technológií patrí predný a zadný parkovací asistent so spätnou kamerou, ktorý uľahčuje parkovanie. V interiéri sa nachádzajú kožené lakťové opierky na dverách, exkluzívne sedadlá s prvkami „Vignale“ a luxusnou jemnou kožou, ktorá prechádza až k volantu, na prístrojovú dosku, stredovú konzolu, hornú časť dverí a stredovú lakťovú opierku. Našou víziou pre produktový rad Vignale je priniesť vozidlá so skutočne luxusnými vlastnosťami pre náročného zákazníka,“ povedal Martin Smith, výkonný riaditeľ pre dizajn spoločnosti Ford of Europe. „Chceli sme vytvoriť niečo jedinečné pre značku Ford, s prvotriednou kvalitou a remeselným spracovaním. V stánku spoločnosti Ford na tohtoročnom frankfurtskom autosalóne si návštevníci môžu vyskúšať zážitok Vignale prostredníctvom salónika Vignale, kde si môžu prezrieť Ford DESIGN Watch Milano, exkluzívne náramkové hodinky, ktoré v sebe spájajú športovú eleganciu s vysokou presnosťou.

Sila výberu s motormi EcoBoost

Nová verziu modelu Ford Focus s 1,0-litrovým motorom EcoBoost sa stane prvým nehybridným rodinným vozidlom so zážihovým motorom v Európe s emisiami CO2  na úrovni 99 g/km. V Európe sa toto vozidlo začne predávať v roku 2014. Tento model bude vybavený oceneným motorom s výkonom 100 koní so špeciálnou kalibráciou. Nový Focus s 1,0-litrovým motorom EcoBoost, ktorý získal ocenenie Medzinárodný motor roka 2013 a 2012, bude využívať technológiu Ford ECOnetic Technology vrátane špeciálnych pneumatík s mimoriadne nízkym valivým odporom, jedinečných aerodynamických prvkov na podvozku a prepracovanej prevodovky. Spoločnosť Ford navyše budúci mesiac uvedie Fiestu s 1,0-litrovým motorom EcoBoost a automatickou prevodovkou. Tento model bude prvým vozidlom značky Ford, v ktorom sa objaví automatická prevodovka v kombinácii s týmto oceneným motorom. Po nedávnom uvedení modelu Focus Electric sa rad elektromobilov na budúci rok rozšíri o model C-MAX Energi a Mondeo Hybrid. Nový Ford EcoSport bude taktiež k dispozícii s 1,0-litrovým motorom EcoBoost. Momentálne dokonca existuje exkluzívna možnosť on-line objednávky limitovanej edície. Súčasťou výbavy bude špeciálny balíček výbavy, ktorý obsahuje exkluzívne prvky Ford SYNC AppLink, 17-palcové disky z ľahkých zliatin a kožené čalúnenie. Na frankfurtskom autosalóne si verejnosť bude môcť prezrieť monopost nového pretekárskeho vozidla Formula Ford 2013, poháňaného 1,6-litrovým motorom Ford EcoBoost, ktorý sa používa v sériovo vyrábaných vozidlách. Vysokovýkonný preplňovaný motor je vybavený elektronikou s novým mapovaním pretekárskeho formátu a dodáva výkon viac ako 200 koní.

Tourneo Courier dopĺňa rodinu mikrobusov

Vo Frankfurte sa po prvýkrát predstaví sériová podoba modelu Tourneo Courier. Päťmiestny model Tourneo Courier je najkompaktnejším členom rodiny Tourneo a rozširuje rad mikrobusov značky Ford do kategórie malých vozidiel. Ponúka prvotriedny priestor, výnimočnú praktickosť, nízku spotrebu paliva a mimoriadne bezpečnostné prvky. Tourneo Courier je postavený na najnovšej globálnej platforme Ford pre malé vozidlá. Ponúka dostatok miesta pre päť osôb aj batožinu spolu s agilným ovládaním kompaktného vozidla. Automobil obsahuje dvojité zadné posuvné dvere, ktoré vytvárajú najlepší prístup do kabíny v danej triede. Zadné sklopné sedadlá, delené v pomere 60 : 40, zasa zabezpečujú vynikajúcu flexibilitu využitia. Courier sa pripojí k päťmiestnemu modelu Tourneo Connect, ktorý bude taktiež vystavený vo Frankfurte, ako aj k sedemmiestnym modelom Grand Tourneo Connect a Tourneo Custom. Do predaja v Európe sa dostane v polovici roka 2014.

Ford vo Frankfurte

Spoločnosť Ford získa 10. septembra 2013 rad ocenení na slávnostnom podujatí IAA Automotive Designers’ Night: pre B-MAX za dizajn exteriéru a televíznu reklamu. Systému Ford SYNC bude taktiež venovaná osobitná pozornosť. Tlačová konferencia spoločnosti Ford sa bude konať dňa 10. septembra od 11:30 do 12:00 SEČ v stánku Ford v hale 9.1, kedy sa p.Odell bude venovať médiám. Konferenciu je možné sledovať na stránke gofurtherlive.com.

*Uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 sú merané v súlade s technickými požiadavkami a špecifikáciami Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v znení neskorších predpisov. Výsledky sa môžu líšiť od hodnôt spotreby paliva dosahovaných v iných častiach sveta kvôli odlišným jazdným cyklom a predpisom platným v konkrétnych krajinách.