Fotogaléria

Výsledky predaja úžitkových vozidiel

5. februára 2014 – Zvýšený objem predaja úžitkových vozidiel v roku 2013, na ktorom sa podieľali najmä úplne nové produkty, priniesol spoločnosti Ford Motor Company najvyšší podiel na trhu úžitkových vozidiel od roku 2007. V Európe sa v roku 2013 predalo 186 200 kusov úžitkových vozidiel značky Ford, čo je o 11 000 viac ako v predchádzajúcom roku. Trhový podiel spoločnosti sa zvýšil z 8,5 percenta v minulom roku na 9,2 percenta. Ide o najväčší nárast podielu spomedzi európskych automobiliek.

Na raste predaja spoločnosti Ford sa podieľal predovšetkým dopyt po novej 1-tonovej dodávke Transit Custom a pickupe Ranger. Rok 2013 bol prvým uceleným rokom výroby dodávok Transit Custom, z ktorých sa predalo 41 500 kusov. Z oceneného pickupu Ranger sa predalo 15 400 kusov, čo v porovnaní s rokom 2012 predstavuje zvýšenie o 49 percent.

V roku 2014 spoločnosť Ford dokončí 24-mesačné obdobie obnovy a rozširovania ponuky úžitkových vozidiel v Európe. V roku 2012 Ford uviedol modely Ranger a Transit Custom. V roku 2013 nasledovali zasa Transit Connect a nová Fiesta Van. V prvej polovici tohto roka sa predstavia aj 2-tonový model Transit a malé vozidlo Transit Courier, ktoré nový rad vozidiel uzavrú.

Ford Transit Connect získal minulý rok ocenenie Medzinárodná dodávka roka 2014, vďaka čomu sa spoločnosť Ford stala prvým samostatným výrobcom, ktorý toto ocenenie získal dva roky po sebe, v predchádzajúcom roku zvíťazil model Transit Custom.

Spoločnosť Ford sa momentálne môže pochváliť najsviežejšou ponukou úžitkových vozidiel v Európe. Vďaka našim najnovším produktom prichádza do showroomov a centier Transit podstatne viac zákazníkov,“ povedal Kevin Griffin, riaditeľ oddelenia marketingu a predaja úžitkových vozidiel v spoločnosti Ford of Europe. „Tento rok uvedieme na trh viacero úplne nových produktov, a sme presvedčení, že náš podiel na trhu vďaka tomu ďalej porastie.

Zdroj: Údaje spoločnosti Ford. V rámci tradičných 19 európskych krajín (Belgicko, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Írsko, Holandsko, Maďarsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Španielsko, Švédsko,  Švajčiarsko, Taliansko a Veľká Británia).