Fotogaléria

Cestujte štýlovo a bez starostí

Dynamický, športový, sofistikovaný, tieto vlastnosti sa zvyčajne nespájajú s rodinnými vozidlami. Ale nový Ford C-MAX bol navrhnutý tak, aby bol iný. Flexibilita, praktickosť a hospodárnosť nikdy nevyzerali tak dobre. Neprehliadnuteľný dizajn a nové technológie spojené ako jedinečný celok v rodinnom vozidle.

 


Uhladený dizajn exteriéru

Nový C-MAX prešiel zmenou dizajnu a odráža globálny dizajnový jazyk One Ford. Vozidlá sú v ponuke v nových farbách karosérie, červenej Red Rush a štýlovom hnedosivom odtieni s názvom Caribou. Dynamická úprava prináša výraznejšiu, elegantnejšiu prednú časť s mriežkou chladiča v tvare obráteného lichobežníka, ktorá je charakteristická pre značku Ford. Dýzy ostrekovačov sú ukryté pod čelným sklom, čo dodáva novému dizajnu kapoty čistejší vzhľad.

Kultivovanejšia jazda pre všetkých cestujúcich

Štandardne dodávaná viacprvková zadná náprava Control Blade zaisťuje hladkú jazdu, precízne reakcie, dokonalú spätnú väzbu a tichú jazdu za všetkých okolností pre všetkých členov posádky nového Fordu C-MAX.

Ľahké nastupovanie zo všetkých strán

Posuvné zadné dvere po oboch stranách vozidla uľahčujú cestujúcim nastupovanie a vystupovanie do nového Fordu Grand C-MAX. Toto inteligentné riešenie zároveň zabraňuje tomu, aby dvere v úzkom parkovacom mieste narážali do iného vozidla alebo do steny.

Piate dvere, ktoré sa automaticky otvoria aj zatvoria

Bezdotykové ovládanie piatych dverí je na nezaplatenie, ak máte práve plné ruky. Ak máte pri sebe, napríklad vo vrecku alebo kabelke, kľúč systému KeyFree, stačí naznačiť pohyb zodpovedajúci kopnutiu v oblasti pod zadným nárazníkom a piate dvere sa automaticky otvoria alebo zatvoria.

Dokonalejšia aerodynamika znižuje spotrebu paliva

Aktívna mriežka chladiča zostáva pri pomalej jazde otvorená, aby chladila motor, ale so zvýšením rýchlosti sa automaticky uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe paliva. Postupom času môže táto technológia ušetriť nemalé množstvo paliva.

Jasné a úsporné bixenónové svetlomety

Bixenónové svetlomety s adaptívnym svietením prispôsobujú svetelný kužeľ aktuálnym jazdným podmienkam. Automaticky tak zaisťujú optimálne nasvietenie priestoru pred vozidlom v okolitom prostredí, od diaľnice až po ulice miest. Súčasťou tejto funkcie je aj funkcia automatického prepínania diaľkových svetiel. Celkovo fungujú svetlá v 6-tich režimoch.

Bez kľúča znamená bez starostí

Systém Ford KeyFree vám odomkne aj zamkne váš nový Ford C-MAX alebo Grand C-MAX bez toho aby ste museli vyťahovať kľúč z vrecka či kabelky. Istotne vám tak ušetrí veľa starostí, keď máte práve plné ruky. Súčasťou je aj bezdotykové ovládanie piatych dverí podkopnutím pod nárazníkom.

Ford Easy Fuel pre tankovanie bez starostí

Načerpať nesprávny druh paliva je prakticky nemožné, pretože tankovacia pištol skrátka neprejde nesprávnym hrdlom nádrže. A vzhľadom k tomu, že Ford Easy Fuel je bezviečkový, už nikdy si neušpiníte ruky od poliateho viečka.

Stierače, ktoré automaticky reagujú na dážď

Automatické stierače s dažďovým senzorom sa samy spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne, a dokonca automaticky regulujú rýchlosť stierania podľa intenzity dažďa. Zvoliť si môžete zo šiestich úrovní citlivosti. Tým stanovíte, pri akej miere vlhkosti sa majú stierače spustiť.

Spätné zrkadlá, ktoré sa sami chránia

Elektricky nastaviteľné a sklopné vonkajšie spätné zrkadlá sa po zaparkovaní automaticky sklopia, aby boli chránené pred náhodným poškodením. Okrem samotných zrkadiel sú takto chránené zároveň aj štýlové ukazovatele smeru.

Vyhrievané čelné sklo vás ušetrí ranného škrabania

Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd. Kým susedia oškrabú námrazu zo svojich vozidiel, vy už budete dávno na ceste.

Ponúkame vám široký výber elegantných a originálnych diskov z ľahkých zliatin, ktoré
vášmu novému Fordu C-MAX a Grand C-MAX dodajú osobitý charakter.

16" oceľové disky
s krytmi kolies
16” disky z ľahkej
zliatiny s 5x2 lúčmi
16” disky z ľahkej
zliatiny s 5x2 lúčmi
16” disky z ľahkej
zliatiny s 10 lúčmi
16” disky z ľahkej
zliatiny s 5 lúčmi
17” disky z ľahkej
zliatiny s 5x2 lúčmi
17” disky z ľahkej
zliatiny s 10x2 lúčmi
17” disky z ľahkej
zliatiny s 15 lúčmi