Fotogaléria

Pokročilé technológie k vašim službám

Akékoľvek technológie by vždy mali mať svoj účel. V novom Forde C-MAX a Grand C-MAX je ich účelom postarať sa čo najlepšie o vaše pohodlie, bezpečie a spojenie s vaším svetom rodiny a priateľov. Zoznámte s celým radom úžasných technológií, ktoré vám uľahčia život a ľahko sa ovládajú.

 


Najmodernejšie hands-free technológie

Systém SYNC 2 s hlasovým ovládaním a dotykovou obrazovkou predstavuje novú úroveň komunikačných a zábavných systémov. Na želanie je k dispozícii s farebnou 8" dotykovou obrazovkou. Táto obrazovka s vysokým rozlíšením umožňuje intuitívne hlasové alebo dotykové ovládanie najdôležitejších funkcií ako je telefón, audio, klimatizácia alebo navigácia.

Jednoduché ovládanie navigácie hlasom

Zjednodušený je aj spôsob zadávania adresy pre navigačný systém. Namiesto postupného vymenovávania položiek adresy môžete odteraz vysloviť celú adresu naraz a systém SYNC 2 vám ponúkne trasy, akými je možné dostať sa do cieľa. V prípade bodov záujmu dokonca nemusíte ani zadávať adresu, jednoducho vyslovíte názov dominanty. Navigačný systém SYNC 2 využíva podporu mapových služieb HERE, ktorá umožňuje trojrozmerné zobrazovanie.

Komfortné a flexibilné sklápanie sedadiel

Nový Ford C-MAX v prevedení Compact odvezie pohodlne päťčlennú rodinu. V prípade potreby je možné zadné samostatné sedadlá v druhom rade sklopiť do roviny a vytvoriť tak väčší batožinový priestor. Sedemmiestny Grand C-MAX naviac umožňuje rýchlo zložiť prostredné sedadlo v druhom rade pod pravé sedadlo. Vďaka tomuto dômyselnému usporiadanie 2 + 2 + 2 môžete vytvoriť priechodnú uličku k sedadlám v treťom rade.

Inteligentný informačný systém EcoMode

Systém Ford EcoMode nepretržite vyhodnocuje vplyv vášho jazdného štýlu na spotrebu paliva. Posudzuje rýchlosť jazdy, stratégiu radenia, brzdenia a predvídavosť, rovnako ako frekvenciu krátkych jázd. Inteligentný softvér vám potom dokáže poradiť, ako znížiť spotrebu v závislosti na vašom štýle jazdy.

Kultivovanejšia jazda pre všetkých cestujúcich

Štandardne dodávaná viacprvková zadná náprava Control Blade zaisťuje hladkú jazdu, precízne reakcie, dokonalú spätnú väzbu a tichú jazdu za všetkých okolností pre všetkých členov posádky nového Fordu C-MAX.

Naštartujete stlačením tlačidla

Kľúč nepotrebujete ani pri štartovaní nového Fordu C-MAX a Grand C-MAX. Jednoducho stlačíte štartovacie tlačidlo pri zošliapnutej spojke resp. brzde, pri vozidlách s automatickou prevodovkou a motor sa prebudí k životu.

Zdieľanie vozidla vďaka technológií MyKey

S touto technológiou môžete nastaviť maximálnu rýchlosť, výstrahu pri nezapnutých bezpečnostných pásov, alebo dokonca aj úroveň hlasitosti audio systému. Systém MyKey bol navrhnutý tak, aby vám zaisťoval pokoj, keď požičiate auto známemu alebo členovi rodiny. A ľahko sa používa. Stačí vložiť kľúč do zapaľovania, naštartovať auto a postupovať podľa jednoduchých pokynov pre naprogramovanie obmedzenia, ktoré chcete pre kľúč nastaviť.

Vnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmievaním

Pri jazde v noci určite nestojíte o oslňovanie svetlami auta, ktoré ide za vami. Toto inovatívne vnútorné spätné zrkadlo v novom Forde C-MAX automaticky stmavne, keď zistí zdroj oslnenia. Vďaka tomu budete mať lepší prehľad o situácii za svojím vozidlom a dorazíte do cieľa cesty menej unavení.

Upozornenie na defekt pneumatiky

Ak začne v niektorej pneumatike klesať tlak, systém monitorovania tlaku v pneumatikách TPMS vás na to okamžite upozorní rozsvietením výstražnej kontrolky na prístrojovom paneli. Vďaka tomu získate dostatok času bezpečne zastaviť a problém s pneumatikou pohodlne vyriešiť.

Piate dvere, ktoré sa automaticky otvoria aj zatvoria

Bezdotykové ovládanie piatych dverí je na nezaplatenie, ak máte práve plné ruky. Ak máte pri sebe, napríklad vo vrecku alebo kabelke, kľúč systému KeyFree, stačí naznačiť pohyb zodpovedajúci kopnutiu v oblasti pod zadným nárazníkom a piate dvere sa automaticky otvoria alebo zatvoria.

Bez kľúča znamená bez starostí

Systém Ford KeyFree vám odomkne aj zamkne váš nový Ford C-MAX alebo Grand C-MAX bez toho aby ste museli vyťahovať kľúč z vrecka či kabelky. Istotne vám tak ušetrí veľa starostí, keď máte práve plné ruky. Súčasťou je aj bezdotykové ovládanie piatych dverí podkopnutím pod nárazníkom.

Ľahké nastupovanie zo všetkých strán

Posuvné zadné dvere po oboch stranách vozidla uľahčujú cestujúcim nastupovanie a vystupovanie do nového Fordu Grand C-MAX. Toto inteligentné riešenie zároveň zabraňuje tomu, aby dvere v úzkom parkovacom mieste narážali do iného vozidla alebo do steny.

Upozorní vás na nebezpečenstvo

Predné a zadné parkovacie senzory boli rozšírené o bočné senzory, ktoré znižujú výskyt prípadov poškriabania a odretia o predmety, ktoré vodič pri manévrovaní ľahko prehliadne. Počas parkovania sú využívané senzory na zadnom nárazníku na detekciu nebezpečenstva po oboch stranách. Ak sa zistí nebezpečenstvo, systém vodiča upozorní akustickými a vizuálnymi signálmi.

Ešte ľahšie cúvanie

Po zaradení spiatočky sa obraz zadnej parkovacej kamery automaticky zobrazí na farebnom multifunkčnom displeji audiosystému a umožní vodičovi sledovať objekty za vozidlom. Špeciálne grafické symboly označujú šírku a stredovú čiaru vozidla podľa uhla natočenia volantu a ovládanie vozidla je tak oveľa bezpečnejšie a jednoduchšie.

Stierače, ktoré automaticky reagujú na dážď

Automatické stierače s dažďovým senzorom sa samy spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne, a dokonca automaticky regulujú rýchlosť stierania podľa intenzity dažďa. Zvoliť si môžete zo šiestich úrovní citlivosti. Tým stanovíte, pri akej miere vlhkosti sa majú stierače spustiť.

Ford Easy Fuel pre tankovanie bez starostí

Načerpať nesprávny druh paliva je prakticky nemožné, pretože tankovacia pištol skrátka neprejde nesprávnym hrdlom nádrže. A vzhľadom k tomu, že Ford Easy Fuel je bezviečkový, už nikdy si neušpiníte ruky od poliateho viečka.

Vyhrievané čelné sklo vás ušetrí ranného škrabania

Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd. Kým susedia oškrabú námrazu zo svojich vozidiel, vy už budete dávno na ceste.

Získajte zo svojho motora ešte viac

Revolučný trojvalcový zážihový motor Ford 1.0 EcoBoost s výkonom 125 koní / 92kW produkuje emisie CO2 iba 117 / Compact C-MAX, respektíve 119 / Grand C-MAX g/km. Taký výkon zodpovedá motorom o objeme 1.6 litra, ale spotreba paliva a emisie CO2 sú oveľa nižšie. Motor 1.0 EcoBoost zvíťazil tri roky po sebe v ankete International Engine of the Year / 2012, 2013 a 2014 čo plne vystihuje jeho výnimočný charakter konštrukcie aj prevádzky.

Dynamika a hospodárnosť bez kompromisov

Motor 1.5 EcoBoost je novinkou úspešného radu motorov EcoBoost. Nadväzuje na svojho predchodcu s vyšším objemom, motor 1.6 EcoBoost, avšak zaisťuje ešte nižšie emisie aj spotrebu paliva bez obmedzenia výkonu a dynamiky. K dispozícii je vo variante 150 koní v kombinácií so šesťstupňovou manuálnou a automatickou prevodovkou alebo 182 koní s automatom.

Nový dieselový motor

1.5 Duratorq TDCi je nový motor vychádzajúci z motora 1.6 Duratorq TDCi. Ponúka rovnaký výkon 95 koní v základnej verzii, ale je ponúkaný tiež so zvýšeným výkonom 120 koní / namiesto pôvodných 115 koní, a to pri maximálnej úspore paliva a produkcií nižšieho množstva emisií CO2. K dispozícii je so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo automatickou dvojspojkovou prevodovkou PowerShift.

Automatická prevodovka PowerShift

Táto šesťstupňová dvojspojková prevodovka kombinuje pohodlie automatickej prevodovky s výhodami manuálneho radenia. Radenie je bleskovo rýchle a hladké, takže jazda je nielen plynulejšia a príjemnejšia, ale aj ekonomickejšia a s nižšími emisiami CO2 ako u tradičných automatov.

Rýchle a presné radenie končekmi prstov

K automatickej prevodovke si môžete objednať pádla pod volant pre športovejší zážitok z jazdy. Pádla sú umiestnené na oboch stranách zadnej časti volantu. Pravým sa radí nahor, ľavým sa podraďuje. Rýchlostné stupne tak môžete meniť rýchlo končekmi prstov, a to napríklad aj v zákrute.

Vďaka systému Start-Stop spotrebujete menej paliva

Táto úsporná technológia automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio či systém SYNC. Akonáhle sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jedničku ako obvykle a motor naštartuje. Systém Auto-Start-Stop je efektívny najmä v mestách.

Istota v zložitých situáciách

Súčasťou elektronického stabilizačného systému ESC je množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať kontrolu nad vozidlom aj v kritických situáciách. Senzory monitorujú náhle zmeny v riadení, brzdení alebo správaní vozidla, ktoré by mohli spôsobiť stratu kontroly. V prípade potreby ESC presne upraví rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, stabilizuje vozidlo a zabráni šmyku. ESC zahŕňa asistent pre rozjazd do svahu HSA, bezpečnostný brzdový asistent EBA, protiprešmykový asistent TA a protiblokovací brzdový systém ABS.

Maximálna istota v zákrutách

Systém stranového presmerovania krútiaceho momentu v novom Forde C-MAX a Grand C-MAX rozdeľuje hnaciu aj brzdnú silu medzi predné kolesá podľa povrchu vozovky a momentálnych podmienok. Reaguje až stokrát za sekundu, je teda 33x rýchlejší ako žmurknutie oka. Výsledkom je lepšia priľnavosť a mimoriadne precízna ovládateľnosť, čo môžete zaznamenať v momente, keď pri výjazde zo zákruty pridáte plyn.

Tempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom systém sám udržiava. Ak jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vozidlo automaticky spomalí, aby bol zachovaný bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta opäť uvoľní, systém znovu zrýchli na nastavenú rýchlosť.

Aby ste zostali vždy v správnom pruhu

Ak začnete vychádzať z jazdného pruhu bez použitia odbočovacieho svetla, varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu LDWv novom Forde C-MAX a Grand C-MAX vás na to upozorní vibráciami volantu a grafickým symbolom na informačnom displeji. Ak na upozornenie reagujete pomaly, alebo dokonca vôbec, systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu LKA vozidlo navedie späť do správneho smeru.

Bezpečnostné systémy reagujúce v zlomku sekundy

Nový Ford C-MAX disponuje systémom inteligentnej ochrany Ford IPS, ktorý koordinuje činnosť mnohých bezpečnostných technológií, aby tak chránil vás aj vašich spolucestujúcich. Okrem robustnej karosérie sa o bezpečnosť posádky stará tiež kompletná zostava airbagov, ktorá chráni cestujúcich zo všetkých strán. Stĺpik riadenia aj pedálová skupina sa pri nehode riadene deformujú smerom od vodiča a znižujú tak riziko poranenia.

Pre bezpečnejšiu jazdu mestom

Nehody v pomalej prevádzke pri častom rozbiehaní a zastavovaní sú veľmi časté, najmä v rušných mestských uliciach. Systém prevencie nárazu Active City Stop im dokáže zabrániť, prípadne aspoň zmierniť ich následky. Ak systém zaznamená, že vozidlo vpredu náhle zastavilo a vy sa pohybujete rýchlosťou nižšou ako 50 km/h, automaticky aktivuje brzdy. Dokladom účinnosti systému Active City Stop je aj to, že získal ocenenie Euro NCAP Advanced.

Systém sledovania bdelosti vodiča spozná, že ste unavení

Tento systém nepretržite monitoruje váš spôsob jazdy a dokáže rozpoznať príznaky nastupujúcej únavy. V takom prípade sa na palubnej doske zobrazí varovný symbol a odporučí vám prestávku v jazde. Táto technológia bola ocenená prestížnou cenou v oblasti bezpečnosti Euro NCAP Advanced.

Systém SYNC s automatickým núdzovým volaním Emergency Assist

Dôležitou súčasťou systému SYNC, ktorá môže zachrániť život, je funkcia automatického núdzového volania Emergency Assist. V prípade dopravnej nehody, kedy dôjde k aktivácii airbagov alebo bezpečnostnému odpojeniu palivového čerpadla, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Toto volanie môžete zrušiť alebo môžete s linkou tiesňového volania hovoriť aj sami. Najdôležitejšie je to, že systém dokáže poskytnúť informácie, ako súradnice GPS v lokálnom jazyku, a to aj vtedy, keď ste v bezvedomí*

Už nikdy nezabudnete na bezpečnostný pás

Táto užitočná funkcia v novom Forde C-MAX a Grand C-MAX prispieva k bezpečnosti najmä cestujúcich vzadu čiže prednostne detí. Ak nie je na ktoromkoľvek z obsadených sedadiel zapnutý pás, vodič je na to upozornený akustickým aj vizuálnym signálom na prístrojovom paneli.

Zrkadlá, ktorá uvidia aj to, čo vy vidieť nemôžete

Systém pre stráženie mŕtveho uhla BLIS prispieva k bezpečnejším zmenám jazdných pruhov pomocou radarových senzorov. Ak sa vo vašom mŕtvom uhle ocitne iné vozidlo, ktoré nemôžete vidieť, systém vás na neho upozorní rozsvietením oranžového indikátora v spätnom zrkadle na príslušnej strane.

Všimne si áut, ktoré ste mohli prehliadnuť

Varovanie pred jazdiacimi automobily pri cúvaní z parkovacieho miesta Cross Traffic Alert je úplne nová funkcia dodávaná ako súčasť systému BLIS. Keď cúvate z parkovacieho miesta a máte obmedzený výhľad do strán, tento systém zaznamená vozidlá prichádzajúce z ktorejkoľvek strany až do vzdialenosti 40 metrov a upozorní vás na ne akustickými signálmi a vizuálne pomocou kontrolky v spätnom zrkadle na tej strane, odkiaľ sa vozidlo blíži.

Funkcia rozpoznávania dopravných značiek

Či už sa jedná o značky umiestnené vedľa vozovky alebo nad ňou, či ide o stále alebo dočasné dopravné značenie, systém rozpoznávania dopravných značiek ich zaznamená. Na prístrojovom paneli sa potom rozsvieti kontrolka sa symbolom rýchlostného obmedzenia alebo zákazu predbiehania.

*Funkcia automatického núdzového volania Emergency Assist je funčkná vo viac ako v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je funkčná iba vtedy, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti aktiváciou airbagu s výnimkou kolenných airbagov, alebo keď systém registruje náraz sprevádzaný bezpečnostným prerušením prívodu paliva.