Fotogaléria

Typy karosérie a úložné priestory

Pri výbere typu karosérie je dôležité zvážiť, akým spôsobom chcete vozidlo používať a aké prepravné vlastnosti od neho vyžadujete. V prehľadnom rozdelení nižšie získate všetky potrebné informácie o typoch karosérie, jej rozmeroch a objeme úložných priestorov. Spolu s kombináciou výbav, motorov a prevodoviek určite nájdete riešenie zodpovedajúce vašej ideálnej predstave o rodinnom automobile.

 


V prednej časti sú interiéry vozidiel nový C-MAX a Grand C-MAX totožné. Líšia sa ale v priestore zadných sedadiel, čo vyplýva z rozdielneho počtu miest. Nový C-MAX v prevedení Compact sa ľahko prispôsobí potrebám vašej rodiny a ponúka veľkorysý priestor až piatim ľuďom.

Rozmery verzie C-MAX Compact
Celková dĺžka vozidla: 4379 mm
Celková šírka vrátane spätných zrkadiel: 2067 mm
Celková šírka bez spätných zrkadiel: 1828 mm
Celková maximálna výška: 1610 mm

Objem batožinového priestoru
pri 2-sedadlovom usporiadaní: 1684l
pri 5-sedadlovom usporiadaní: 627l

Objem palivovej nádrže
Benzínové motory: 55l
Dieselové motory: 53l (60l pre 2.0 TDCi)

Údaje o objeme batožinového priestoru sa môžu líšiť v závislosti od modelu a jeho výbavy.
Údaje o objeme batožinového priestoru zahŕňajú minirezervu pre núdzový dojazd.
Pri novom Forde Grand C-MAX celá rodina ocení detaily, ako sú dômyselne navrhnuté nové odkladacie priestory, panoramatická strecha alebo posuvné bočné dvere či priechodná ulička medzi sedadlami. Dostupný je v pätmiestnom prevedení alebo s integrovaným tretím radom sedadiel aj ako sedemmiestna verzia s flexibilným a dômyselným systémom sklápania sedadiel.

Rozmery verzie Grand C-MAX
Celková dĺžka vozidla: 4519 mm
Celková šírka vrátane spätných zrkadiel: 2067 mm
Celková šírka bez spätných zrkadiel: 1828 mm
Celková maximálna výška: 1642 mm

Objem batožinového priestoru
pri 2-sedadlovom usporiadaní: 1787l
pri 5-sedadlovom usporiadaní: 800l
pri 7-sedadlovom usporiadaní: 88l

Objem palivovej nádrže
Benzínové motory: 60l
Dieselové motory: 60l

Údaje o objeme batožinového priestoru sa môžu líšiť v závislosti od modelu a jeho výbavy.
Údaje o objeme batožinového priestoru zahŕňajú minirezervu pre núdzový dojazd.

Piate dvere, ktoré sa automaticky otvoria aj zatvoria

Bezdotykové ovládanie piatych dverí je na nezaplatenie, ak máte práve plné ruky. Ak máte pri sebe, napríklad vo vrecku alebo kabelke, kľúč systému KeyFree, stačí naznačiť pohyb zodpovedajúci kopnutiu v oblasti pod zadným nárazníkom a piate dvere sa automaticky otvoria alebo zatvoria.

Ľahké nastupovanie zo všetkých strán

Posuvné zadné dvere po oboch stranách vozidla uľahčujú cestujúcim nastupovanie a vystupovanie do nového Fordu Grand C-MAX. Toto inteligentné riešenie zároveň zabraňuje tomu, aby dvere v úzkom parkovacom mieste narážali do iného vozidla alebo do steny.

Komfortné a flexibilné sklápanie sedadiel

Nový Ford C-MAX v prevedení Compact odvezie pohodlne päťčlennú rodinu. V prípade potreby je možné zadné samostatné sedadlá v druhom rade sklopiť do roviny a vytvoriť tak väčší batožinový priestor. Sedemmiestny Grand C-MAX naviac umožňuje rýchlo zložiť prostredné sedadlo v druhom rade pod pravé sedadlo. Vďaka tomuto dômyselnému usporiadanie 2 + 2 + 2 môžete vytvoriť priechodnú uličku k sedadlám v treťom rade.

Premyslené odkladacie priestory pre vašu elektroniku

Úplne nanovo navrhnutá stredová konzola vo Forde C-MAX medzi prednými sedadlami obsahuje priestor pre chytré telefóny a ďalšie mobilné zariadenia. Má USB vstup a gumené dno, aby sa v nej predmety nešmýkali.