Fotogaléria

Zamilujete si ho na prvý pohľad

Nový Ford Mondeo je modelom s najlepším remeselným spracovaním. Jeho zošľachtený, elegantný, športový a mimoriadne expresívny exteriér si určite zamilujete. Dizajn nového Mondea neplní len estetickú funkciu. Vozidlo je tvarované s ohľadom na minimálny aerodynamický odpor vzduchu, čo prispieva k zníženiu spotreby paliva a emisií CO2.

 


Dômyselný dizajn exteriéru

Profil športového kupé s nízkou strechou má v prípade verzie kombi zaťahovaciu panoramatickú sklenenú strechu. Štíhly bočný profil je vytvarovaný tak, aby sprostredkovával vizuálnu ľahkosť, zatiaľ čo dizajn dômyselnej a technickej prednej časti obsahuje nápadnejšiu lichobežníkovú mriežku, kapotu s prelismi a precízne tvarované adaptívne svetlomety s tenkým dizajnom.

Dokonalejšia aerodynamika znižuje spotrebu paliva

Pri pomalej jazde ponecháva aktívna maska chladiča v novom Forde Mondeo otvorený prístup vzduchu do motorového priestoru. Akonáhle s vozidlom zrýchlite, automaticky sa táto mriežka uzavrie. Tým sa ešte viac zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe paliva.

Dôkladne naladený podvozok

Nový Ford Mondeo úplne nové viacprvkové zavesenie zadných kolies. Táto prepracovaná konštrukcia je ľahká, pevná a dôkladne naladená. Zaisťuje tak vynikajúce jazdné vlastnosti a komfort. Pri prejazde cez nerovnosti dokonca umožňuje spätný pohyb kolies dozadu. Takéto riešenie zabezpečuje komfortnejšiu jazdu a nižšiu hladinu hluku v kabíne.

Sami si vyberiete, ktoré dvere chcete zamknúť

Nové centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním je teraz ešte lepšie zabezpečené. Môžete sa totiž rozhodnúť, že odomknete iba jedny dvere. Všetky ostatné zostanú zamknuté, kým neprepnete spínač na dverách vodiča. Tento spínač potom riadi odomykanie a zamykanie všetkých dverí vozidla.

Systém, ktorý pomáha chrániť chodcov

Technológia Ford Pre-Collision Assist s detekciou chodcov upozorňuje na chodcov, ktorí sa nachádzajú pred vozidlom alebo mu môžu vstúpiť do jazdnej dráhy. Ak nezareagujete na vizuálne ani akustické varovanie, systém začne automaticky brzdiť. Účelom tejto technológie je znížiť závažnosť nehôd alebo im dokonca úplne zabrániť. Funkcia je aktívna v rýchlostiach do 80 km/h.

Dynamické LED svetlomety

Tieto svetlomety vám pomôžu vidieť aj do zákruty. Adaptívne LED svetlomety Ford toho vedia oveľa viac než okúzliť na pohľad. Sledujú totiž vozovku presne podľa toho, ako otáčate volantom alebo ako rýchlo zrovna idete. Tým vám zaisťujú dokonalú viditeľnosť. Hlavným benefitom LED technológie, ktorá plne nahrádza klasické žiarovky, je jasné a prirodzené svetlo s dlhou životnosťou. LED pás denného svietenia je súčasťou hlavných svetlometov.

Spätné zrkadlá, ktoré na seba dávajú pozor

Pri manévrovaní v stiesnených priestoroch alebo v úzkej ulici prídu spätné zrkadlá ľahko k úrazu. Riešením sú elektricky sklopné zrkadlá dodávaná na želanie. Na sklopenie stačí stlačiť tlačidlo. A pretože aj vyhrievané, za mrazivých rán vyrazíte na cestu rýchlejšie a bezpečnejšie.

Vyhrievané čelné sklo vás ušetrí ranného škrabania

Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd. Kým susedia oškrabú námrazu zo svojich vozidiel, vy už budete dávno na ceste.

Automatické prepínanie diaľkových svetiel

Aby ste dobre videli a neoslňovalo pritom ostatných! Užitočná pomôcka pre jazdu v noci. Systém automatického prepínania diaľkových svetiel dočasne stlmí diaľkové svetlá, aby neoslňovali vodičov protiidúcich vozidiel a vozidiel idúcich pred vami. Akonáhle je pred vami opäť voľno, diaľkové svetlá sa opäť rozsvietia, aby ste mali najlepší rozhľad.

Ponúkame vám široký výber elegantných a originálnych diskov z ľahkých zliatin, ktoré
vášmu novému Fordu Mondeo dodajú osobitý charakter.

16" oceľové disky
s krytmi kolies
16” disky z ľahkej
zliatiny s 10 lúčmi
17” disky z ľahkej
zliatiny s 5 lúčmi
17” disky z ľahkej
zliatiny s 15 lúčmi
17” disky z ľahkej
zliatiny s 5x2 lúčmi
18” disky z ľahkej
zliatiny s 5 lúčmi
18” disky z ľahkej
zliatiny s 20 lúčmi
19” disky z ľahkej
zliatiny s 5x2 lúčmi