Fotogaléria

Komfort s pocitom luxusu

Užívajte si príjemnú atmosféru v kabíne nového Fordu Mondeo. Použili sme hodnotnejšie materiály a ponuka výbavy na želanie vám umožňuje prispôsobiť interiér vozidla vašim vlastným preferenciám. Takisto cestujúci vzadu sa môžu uvoľniť a užívať si veľkorysý priestor pre nohy, nad hlavou aj v priečnom smere. Takisto všetky použité prvky s optimalizovanou ergonómiou prispievajú k pohodliu jazdy.

 


Luxusný a komfortný interiér

Vo vnútri privíta vodiča digitálny panel so zobrazením analógových prístrojov. Stredová konzola s elegantným obopínajúcim dizajnom vytvára športový pocit podobný kokpitu lietadla. Prístrojový panel je príjemný na dotyk. Odkladací priestor vpredu v strede a odkladacia schránka pred spolujazdcom majú bavlnené obloženie a sú vyrobené z veľmi kvalitného materiálu s dôkladným remeselným spracovaním. Cestujúci na zadných sedadlách si môžu užívať väčší priestor pre nohy bez obmedzenia komfortu pre vodiča a predného spolujazdca.

Sedadlá, ktoré poskytujú lepšiu oporu

A v novom Forde Mondeo zvládajú aj masáž. Pre vodiča a predného spolujazdca sú k dispozícii nové, všestranne nastaviteľné multifunkčné sedadlá. Vďaka svojej konštrukcii poskytujú ešte lepšiu oporu vášmu trupu a vedia vás aj pomasírovať, aby ste zostali svieži aj na dlhej ceste. Jazdu vám spríjemní ventilovanie alebo vyhrievanie podsedákov.

Mimoriadna kultivovanosť jazdy

Vodič a cestujúci si v novom Mondeu môžu vychutnať tichšiu a kultivovanejšiu jazdu. Aj pri vysokých rýchlostiach je možné bez problémov konverzovať. Hluk spôsobený vetrom sa znížil na úroveň, ktorú bolo predtým možné zažiť len vo vozidlách prémiového segmentu, k čomu prispel optimalizovaný tvar stĺpikov dverí a vonkajších spätných zrkadiel, vylepšené tesnenia okolo dverí a okien a dokonalejšia absorpcia hluku v interiéri.

Tlmené osvetlenie, ktoré sa prispôsobí vašej nálade

Prémiové osvetlenie interiéru LED diódami v novom Forde Mondeo v noci decentne osvetľuje interiér rozptýleným svetlom, ktorého farbu môžete prepínať podľa vašej aktuálnej nálady. K dispozícii jeosem rôznych odtieňov.

Bezstarostné zdieľanie vozidla vďaka MyKey®

Technológia Ford MyKey® umožňuje obmedziť najvyššiu dosiahnuteľnú rýchlosť, nastaviť upozornenie na nezapnuté pásy a dokonca aj regulovať hlasitosť audiosystému. Vďaka tejto technológii môžete požičať svoj nový Ford Mondeo kamarátom alebo členom rodiny a zároveň naprogramovať do kľúča obmedzenia, ako budú auto používať. Administrátorský kľúč si môžete nechať pre seba a dokonca možno mať viac kusov od oboch typov kľúča.

Nastavte ideálnu teplotu pre seba a svojich pasažierov

Automatická dvojzónová klimatizácia DEATC v novom Forde Mondeo umožňuje nastaviť rozdielnu teplotu pre zónu vodiča a samostatne pre spolujazdca. Následne systém automatickej klimatizácie teplotu automaticky udržuje.

Inteligentný informačný systém EcoMode

Systém Ford EcoMode nepretržite vyhodnocuje vplyv vášho jazdného štýlu na spotrebu paliva. Posudzuje rýchlosť jazdy, stratégiu radenia, brzdenia a predvídavosť, rovnako ako frekvenciu krátkych jázd. Inteligentný softvér vám potom dokáže poradiť, ako znížiť spotrebu v závislosti na vašom štýle jazdy.

Posilňovač riadenia, ktorý reaguje na každú situáciu

Elektrický posilňovač riadenia EPAS v novom Forde Mondeo sa automaticky prispôsobuje rýchlosti jazdy a prevádzkovým podmienkam. V nízkych rýchlostiach ide riadenie ľahko, aby uľahčilo manévrovanie. Vo vysokých rýchlostiach, kedy potrebujete istejšiu kontrolu nad vozidlom, riadenie stuhne. Vďaka rozšíreným funkciám dokáže posilňovač riadenia EPAS tiež reagovať na bočný vietor a tlmiť nechcené vibrácie volantu na rozbitej ceste.

Spätné zrkadlo s ochranou proti oslneniu

Jazda v noci je oveľa ľahšia, keď vás neoslňujú svetlá automobilov za vami. Preto je Mondeo vybavené spätným zrkadlom s automatickou clonou, ktorá automaticky rozpozná žiaru svetlometov a prepne sa do tlmeného nastavenia.

Vzdušnejší interiér vďaka panoramatickej streche

Stačí stlačiť tlačidlo a elektricky ovládaná roleta sa stiahne, aby pustila do kabíny prirodzené svetlo cez panoramatickú strechu. Špeciálna reflexná vrstva na skle pritom zaisťuje, aby sa interiér neprehrieval, a súčasne vás chráni pred škodlivými UV lúčmi. Ponuka presklených panoramatických striech v novom Forde Mondeo sa líši podľa typu karosérie. 5-dverová verzia je k dispozícii s veľkou pevnou panoramatickou strechou, kombi s panoramatickou strechou elektricky otvárateľnou a sedan s elektricky otvárateľným strešným oknom.

Ford SYNC 2 s dotykovou obrazovkou

Vďaka prepracovanej novej generácii multimediálneho systému Ford SYNC 2 môžete bezdrôtovo prepojiť váš mobilný telefón s palubným systémom v novom Forde Mondeo. Hudbu, telefón, navigačný systém a klimatizáciu možno ovládať jednoduchými hlasovými pokynmi alebo cez 8\" farebnú dotykovú obrazovku na ktorej si môžete tiež prezerať vaše obrázky.

Stačí povedať ...

Multimediálny systém Ford SYNC 2 vyhľadá napríklad reštaurácie v okolí, keď poviete I am hungry / mám hlad. Ponúkne pomoc sprievodcu Michelin a umožní rovno do reštaurácie zavolať a zarezervovať si stôl. Súčasťou systému je aj funkcia Emergency Assist / automatické núdzové volanie, ktorá pri nehode automaticky kontaktuje linku tiesňového volania. Viac v sekcií Bezpečnosť

Kvalitné audiosystémy

K multimediálnemu systému SYNC 2 v novom Forde Mondeo si môžete vybrať audiosustavu s ôsmimi prémiovými reproduktormi, prípadne hi-fi systém značky Sony s 12 reproduktormi. K dispozícii je tiež digitálny príjem rádia DAB.

Sami si vopred nastavte maximálnu rýchlosť

Štandardne dodávaný tempomat s obmedzovačom rýchlosti umožňuje nastaviť si vopred maximálnu rýchlosť, akou chcete cestovať. Systém vás upozorní, ak idete rýchlejšie alebo navolenú rýchlosť omylom prekročíte, napríklad pri jazde z kopca. Táto funkcia je obzvlášť užitočná v úsekoch s obmedzenou rýchlosťou. Vďaka obmedzovaču rýchlosti sa môžete sústrediť na riadenie miesto neustáleho sledovania rýchlomera.

Automat vás bude počúvať

Sekvenčné radenie pádlami pod volantom pre manuálnu voľbu rýchlostného stupňa sa bežne vyskytujú len v športových a luxusných autách. Úplne nové Mondeo pádla ponúka k šesťstupňovej automatickej aj PowerShift prevodovke. Technológia inšpirovaná svetom pretekárskych áut umožňuje ovládať prevodovku končekmi prstov. Pretože pádla namontované priamo na volante, môžete ľahko radiť aj pri zatáčaní.

Adaptívny tempomat

Radarová technológia ďalej umožňuje využiť novú funkciu indikácie vzdialenosti Distance Indication a technológiu adaptívneho tempomatu. Funkcia indikácie vzdialenosti poskytuje vodičovi intuitívnu vizuálnu informáciu o časovom odstupe od vozidla vpredu. Adaptívny tempomat automaticky udržiava zvolenú vzdialenosť od vozidla vpredu.

Keď vidíte, čo je za vami, ľahšie zacúvate

Pätníky, zábradlia, nízke múriky, toto všetko zadná parkovacia kamera v novom Forde Mondeo ukáže. Aktivuje sa automaticky pri zaradení spiatočky a jej obraz sa prenáša priamo na centrálnu obrazovku na stredovej konzole vozidla. Systém tiež zobrazuje virtuálne pomocné čiary, ktoré vám uľahčia vjazd vozidla aj do tých najtesnejších garáží a priestorov.

Automatické prepínanie diaľkových svetiel

Aby ste dobre videli a neoslňovalo pritom ostatných! Užitočná pomôcka pre jazdu v noci. Systém automatického prepínania diaľkových svetiel dočasne stlmí diaľkové svetlá, aby neoslňovali vodičov protiidúcich vozidiel a vozidiel idúcich pred vami. Akonáhle je pred vami opäť voľno, diaľkové svetlá sa opäť rozsvietia, aby ste mali najlepší rozhľad.

Vyhrievané čelné sklo vás ušetrí ranného škrabania

Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd. Kým susedia oškrabú námrazu zo svojich vozidiel, vy už budete dávno na ceste.

Zrkadlá, ktoré uvidia to, čo vy vidieť nemôžete

Systém stráženia mŕtvych uhlov v novom Mondeu prispieva k bezpečnejším zmenám jazdných pruhov. Jeho radarové senzory totiž sledujú oblasť mŕtvych uhlov na oboch stranách vozidla. Ak zaznamenajú vozidlo, ktorá vám zostáva skryté, rozsvieti sa v spätnom zrkadle na zodpovedajúcej strane kontrolka.

Pokročilý systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

Systém udržiavania v jazdnom pruhu sleduje pomocou kamery, či neúmyselne neopúšťate jazdný pruh. V takom prípade vás varuje vizuálnym upozornením aj vibráciami volantu. Ak reagujete pomaly alebo vôbec, asistent pre jazdu v pruhoch zasiahne do riadenia, aby vás vrátil späť do jazdného pruhu. Táto technológia je určená na viacprúdové komunikácie diaľničného typu. V rýchlostiach pod 65 km/h sa deaktivuje a možno ju vždy vypnúť aj ručne.