Fotogaléria

Najmodernejšie motory a technológie

Spoločnosti Ford Motor Company a Schneider Electric sa spojili pri vytváraní riešenia nabíjania elektrických vozidiel pre domácnosti a podniky v celej Európe. Partnerstvo spoločnosti Ford so spoločnosťou Schneider Electric, globálnym špecialistom v oblasti energetického manažmentu, umožní zákazníkom akumulátorových elektromobilov BEV a plug-in hybridných elektrických vozidiel PHEV, vrátane majiteľov prichádzajúceho Focusu Electric, využívať rýchle, spoľahlivé, bezpečné a pohodlné riešenie nabíjania. Takisto Ford v Paríži vystavuje unikátny pretekársky automobil Formula Ford s 1,0-litrovým motorom EcoBoost, ktorý na slávnom nemeckom okruhu Nürburgring nedávno podal úžasný výkon, prekonávajúci aj niektoré vozidlá z kategórie superautomobilov.

 

Elektická budúcnosť na dohľad

Nabíjacia stanica Schneider Electric pre elektrické vozidlá bude vhodným riešením pre zákazníkov vo všetkých európskych krajinách, v ktorých sa budú predávať vozidlá Ford kategórie BEV a PHEV. Bola starostlivo otestovaná a spĺňa európske bezpečnostné normy aj normy spoločnosti Ford. V ponuke bude s voliteľnou štandardnou montážou, špičkovou päťročnou zárukou a s komplexnou, regionálne prispôsobenou technickou podporou v miestnom jazyku. Spoločnosti Ford a Schneider Electric spoločne pracovali na optimalizácii stanice pre elektrické vozidlá. Majitelia vozidiel Focus Electric, ktorí sa nachádzajú v oblastiach s elektrickou sieťou kompatibilnou s technickými špecifikáciami, budú môcť plne nabiť akumulátory svojho vozidla približne za tri hodiny. Podľa nových potvrdených údajov zo spoločnosti Ford bude mať Focus Electric s plne nabitými akumulátormi dojazd 162 km s energetickou účinnosťou 15,9 kWh/100 km. Pred začiatkom predaja Focusu Electric oznámi spoločnosť Ford spoluprácu s ďalšími dodávateľmi energie aj v iných krajinách.

Formula Ford EcoBoost

Spoločnosť Ford predstavuje unikátne pretekárske vozidlo Formula Ford, poháňané 1,0-litrovým zážihovým motorom Ford EcoBoost. Tento prototyp, vybavený tak, aby mohol jazdiť aj na verejných cestách, dosahuje neoficiálnu maximálnu rýchlosť 255,5 km/h a dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za menej ako štyri sekundy. Nedávno sa mu na slávnej severnej slučke okruhu Nürburgring podarilo dosiahnuť 11. najrýchlejší čas na jedno kolo 7 minút a 22 sekúnd, čím prekonalo aj vyše 600-koňové superautomobily ako Lamborghini Aventador, Ferrari Enzo alebo Pagani Zonda.

*Uvedená spotreba elektrickej energie a dojazd na elektrinu sa meria v súlade s technickými požiadavkami a špecifikáciami Nariadenia EP a Rady ES 715/2007 v platnom znení a najnovšieho predpisu EHK OSN č. 101. Výsledky sa môžu líšiť od výsledkov spotreby energie/paliva v iných krajinách sveta v dôsledku rôznych jazdných cyklov a predpisov platných v týchto krajinách.