Fotogaléria

Štýlové a priestranné Tourneo Connect

Toto štýlové a praktické rodinné vozidlo  absolvuje na parížskom autosalóne celosvetovú premiéru. Nové Tourneo Connect sa začlení do novej generácie modelov Ford Tourneo určených na prevoz ľudí. Aktívne rodiny budú mať možnosť získať atraktívne a dostupné nové vozidlo s dynamickým vzhľadom, výnimočným priestorom a všestrannosťou plus najnovšie technológie známe z osobných vozidiel značky Ford, vrátane oceneného jednolitrového motora EcoBoost, systému Active City Stop alebo Ford SYNC.

 

Globálna platforma nasledujúcej generácie

Úplne nové Tourneo Connect je postavené na globálnej platforme Ford, ktorú zdieľajú modely ako Focus a úplne nová Kuga/Escape. Nové vozidlo teraz disponuje jedinečným systémom zadného zavesenia kolies s torznou tyčou pre mimoriadny komfort a jazdnú dynamiku. Tento systém nahradí listové pružiny použité na predchádzajúcom modeli.

Odvážny nový vzhľad

Tourneo Connect vyčnieva z radu vďaka svojmu dynamickému a modernému vzhľadu. Do kategórie osobných transportérov prináša odvážny nový vzhľad. Vozidlo je stelesnením najnovšieho dizajnového jazyka Ford, od lichobežníkovej mriežky chladiča, úzkych, technických svetlometov v prednej časti, cez mohutnú stúpajúcu líniu bokov až po charakteristické vertikálne koncové svetlá v zadnej časti.

Najnižšia spotreba paliva v kategórii

Vozidlo ponúka na výber úsporné vznetové a zážihové motory a prvky Ford ECOnetic Technology, čím útočí na najnižšiu spotrebu paliva vo svojej kategórii. Medzi najnovšie technológie s označením Ford ECOnetic Technology, pomáhajúce znižovať emisie CO2 a spotrebu paliva, patrí systém Auto-Start-Stop aj aktívna maska chladiča, ktorá minimalizuje aerodynamický odpor tým, že obmedzí alebo zastaví prúdenie vzduchu do chladiaceho systému v dobe, keď to nie je potrebné.

Najmodernejšíe technológie z osobných vozidiel

Vodič môže využívať najnovšie funkcie asistenčných technológií Ford. Tourneo Connect je prvým vozidlom vo svojej kategórii, ktoré ponúka systém Active City Stop a hlasom aktivovaný komunikačný systém Ford SYNC s funkciou Emergency Assistance. Medzi ďalšie pokročilé funkcie patria adaptívne hmlové svetlomety na osvetľovanie zákrut a zadný kamerový systém.

Asistencia v prípade nehody

Ak by ste sa už stali účastníkmi dopravnej nehody, funkcia asistencie v prípade nehody Emergency Assistent dokáže na základe aktivovaných airbagov či prerušenia prívodu paliva automaticky prostredníctvom pripojeného telefónu vytočiť číslo linky tiesňového volania a oznámiť operátorovi základné informácie ako napríklad vaše GPS súradnice. Prípadne môžete potom hovor prevziať sami.