Fotogaléria

Úplne nový, flexibilný a praktický EcoSport

Na parížskom autosalóne zažije premiéru aj úplne nový model kategórie SUV s názvom EcoSport, ktorý v sebe spája agilitu, dostupnosť a nízku spotrebu paliva na úrovni malých vozidiel s flexibilitou a priestrannosťou vozidiel kategórie SUV. Vo výbave bude mať ocenený jednolitrový zážihový motor EcoBoost a zaradí sa k úplne novej Kuge a neskôr k modelu Ford Edge, väčšiemu a luxusnejšiemu modelu, ktorý je už populárny v Severnej Amerike.

 

Najmodernejší dizajn, najmodernejšie technológie

Charakteristický a aerodynamický Ford EcoSport dostane veľkú prednú mriežku, úzke, prepracované svetlomety a obloženie bočných prahov a nárazníkov. Vo výbave sa bude nachádzať komunikačný systém Ford SYNC, ktorý využíva technológiu hlasovej aktivácie, vďaka ktorej môžu majitelia prijímať telefonické hovory a voliť hudbu zo zariadení pripojených cez rozhranie Bluetooth alebo USB.

Najlepší motor pod kapotou

V Európe dostane úplne nový EcoSport jednolitrový zážihový motor Ford EcoBoost, ktorý sa môže pochváliť titulom Medzinárodný motor roka 2012. Tento motor spája nečakaný výkon s mimoriadne nízkou spotrebou paliva. Zážihový motor EcoBoost s objemom 1,0 litra sa tento rok najprv dostal do predaja v modeli Focus. Zákazníci európskej verzie EcoSportu si taktiež budú môcť zvoliť vznetový motor, ktorý patrí medzi najlepšie v kategórii.

Maximálna bezpečnosť

Súčasťou systému Ford SYNC je taktiež funkcia núdzovej pomoci Emergency Assistance, ktorá po nehode priamo spojí cestujúcich vo vozidle s operátormi miestnych pohotovostných služieb. Použije pri tom správny miestny jazyk. EcoSport ponúkne komplexný balík asistenčných technológií pre vodiča vrátane protiblokovacieho brzdového systému, elektronického stabilizačného programu a asistenta rozjazdu do kopca.