Fotogaléria

Štýlová, nová Fiesta

Nový Ford Fiesta vznikol pre Vaše maximálne potešenie z jazdy. Jeho inteligentná technika vybaví všetky nudné záležitosti namiesto vás. Môžete si jednoducho hlasom zvoliť prehrávanú pesničku ,otvoriť dvere bez kľúča v ruke a vďaka prvotriednemu motoru EcoBoost tiež ušetriť na palive.

 

Výraznejší a dynamickejší dizajn

Nový štýlový model má výraznejší dizajn a celý rad exkluzívnych technologických prvkov, a navyše širokú škálu pohonných jednotiek. Inšpirovaný je najnovším globálnym dizajnovým jazykom a konceptmi automobilky Ford, vrátane projektorových svetlometov s technológiou LED, kapotou s prelismi a po prvýkrát sú v ponuke aj 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin. Zmenené bolo vnútorné usporiadanie Fiesty a nanovo sú rozmiestnené aj ovládacie prvky.

Motory EcoBoost pre Fiestu

Dostaňte zo svojho motora maximum. Nová Fiesta bude mať najnižšiu spotrebu paliva vo svojej kategórii a bude k dispozícií so siedmimi pohonnými jednotkami, ktoré budú mať emisie CO2 nižšie ako 100 g/km a spotrebu paliva 4,3 l/100 km alebo menej. Európski zákazníci novej Fiesty si budú môcť zvoliť aj verziu ECOnetic, ktorá bude mať emisie CO2 na úrovni 87 g/km a spotrebu paliva 3,3 l/100 km*.

Vyspelá hands-free technológia Ford SYNC

Jednou z dômyselných nových technológií vo Fieste je systém Ford SYNC, ktorý umožňuje ovládať prehrávanie hudby alebo telefonovať z vášho mobilu prostredníctvom jednoduchých hlasových pokynov. SYNC vie prehrávať hudbu z USB disku, MP3 prehrávača alebo bezdrôtovo z mobilného telefónu pripojeného cez Bluetooth. A navyše má funkciu automatického núdzového volania Emergency Assist, ktorá v prípade dopravnej nehody zavolá mobilným telefónom spárovaným so systémom SYNC na tiesňovú linku a informuje operátora o vašej polohe.

Bezstarostné požičiavanie auta vďaka MyKey

Ford MyKey umožňuje regulovať niektoré vlastnosti nového Fordu Fiesta. Ak ho požičiate niekomu inému, môžete napríklad obmedziť najvyššiu dosiahnuteľnú rýchlosť, nastaviť upozornenie na nezapnuté pásy a dokonca aj stanoviť maximálnu hlasitosť audiosystému. Táto prevratná nová technológia zaistí ľuďom vo vozidle maximálne bezpečie a vám väčší pokoj.

Spoľahlivo do cieľa s integrovaným navigačným systémom

Nový Ford Fiesta ponúka plne integrovaný navigačný systém s 5-palcovou farebnou obrazovkou, ktorý vypočítava odhadovaný čas dojazdu do cieľa a údaje o trase v závislosti na skutočnej rýchlosti vozidla a aktuálnej dopravnej situácii.

* Uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli získané v súlade s technickými požiadavkami a ustanoveniami smernice ES č. 715/2007 v znení neskorších predpisov. Výsledné hodnoty sa môžu líšiť od hodnôt spotreby paliva nameraných v iných oblastiach sveta, v dôsledku iných jazdných cyklov a nariadení uplatňovaných na daných trhoch.