Fotogaléria

Nové Mondeo prináša viacero noviniek

Úplne nový Ford Mondeo je prvý hybridný osobný automobil značky Ford určený pre európsky trh. Je vybavený hlasovým ovládaním pomocou systému SYNC s MyFord Touch a nafukovacími bezpečnostnými pásmi. A vďaka vyspelým, silným a úsporným motorom poskytuje očarujúci zážitok z jazdy.

 

Dynamický, elegantný exteriér

Sofistikovaný, športovo elegantný a esteticky pôsobivý exteriér úplne nového Mondea sa inšpiroval novým globálnym dizajnovým jazykom Ford. Nízka línia strechy zvýrazňuje profil športového kupé pri súčasnom zachovaní priestranného a praktického interiéru. Úplne nové Mondeo bude štandardne k dispozícii v štvordverovej, päťdverovej verzii a verzii kombi.

Dokonalý zážitok v interiéri

Interiér sa môže pochváliť nebývalou úrovňou ergonómie a komfortu s vynikajúcim remeselným spracovaním celého kokpitu zameraného na vodiča. Mäkké materiály príjemné na dotyk, špičková povrchová úprava a vybavenie prispievajú k doteraz najlepšiemu zážitku pri riadení Mondea. Mondeo ako prvé vo svojej kategórii ponúkne elektricky nastaviteľný stĺpik riadenia s pamäťovou funkciou, vďaka ktorému si vodiči budú môcť jednoducho nastaviť ideálnu polohu za volantom.

Vysoký výkon, nízke emisie

Úplne nové Mondeo kombinuje špeciálne vyvinutý zážihový motor s objemom 2,0l s 35 kW lítium-iónovým akumulátorom. Výsledkom je nižšia hodnota spotreby paliva aj emisií CO2.  V modeli Mondeo bude po prvýkrát v ponuke vznetová verzia s pohonom všetkých kolies, ktorá poskytne vynikajúcu trakciu, výkon a ovládateľnosť.

Vyspelé handsfree a dotyková obrazovka

Systém SYNC s MyFord Touch vám umožňuje ovládať pripojené multimediálne zariadenie, telefón, MP3, ale aj klimatizáciu, rádio a CD prehrávač alebo navigáciu veľmi jednoduchými hlasovými príkazmi. MyFord Touch má osempalcovú dotykovú obrazovku a môže fungovať ako bezdrôtový prístupový bod až pre päť zariadení.

Nafukovacie pásy pre väčšiu bezpečnosť cestujúcich

V úplne novom modeli Mondeo budú mať európsku premiéru aj nafukovacie bezpečnostné pásy na zadných sedadlách od spoločnosti Ford. Sú navrhnuté tak, aby v prípade nárazu obmedzili riziko zranenia hlavy, krku a hrudníka cestujúcich na zadných sedadlách. V prípade nehody sa bezpečnostný pás rýchlo nafúkne, čím sa sily nárazu rozložia na päťkrát väčšiu oblasť tela, než je možné dosiahnuť pomocou klasických bezpečnostných pásov.