Fotogaléria

Nová Kuga

Kompletne vynovený Ford Kuga, odhalený na Ženevskom autosalóne 2012, nadväzuje na obrovský úspech súčasného modelu a zavádza nové technológie, a tiež aerodynamickejší, elegantnejší a priestrannejší dizajn. Kuga predvádza technológiu dverí batožinového priestoru s automatizovanou obsluhou bez použitia rúk, ktorá umožňuje jednoduchým pohybom nohy pod zadným nárazníkom otvoriť alebo zatvoriť batožinový priestor. Zadné sedadlá možno stlačením tlačidla naplocho sklopiť; nový model má o 82 litrov väčší batožinový priestor než súčasný model. Ford Kuga ponúka lepšie jazdné vlastnosti vďaka rýchlo reagujúcemu pohonu všetkých kolies (AWD).

 

Nová globálna Kuga

Kuga rešpektuje stratégiu One Ford ako globálny model, ktorý je k dispozícii na celom svete vrátane Severnej Ameriky, kde sa predáva pod názvom Escape. Európski záujemcovia sa kompletne vynoveného modelu Kuga, jedného z desiatich vozidiel využívajúcich rovnakú platformu pre segment C vrátane nového modelu Ford Focus, dočkajú koncom roku 2012.

Priestranný dizajn

Nový Ford Kuga nadväzuje na obrovský úspech súčasného modelu a zavádza aerodynamickejší, elegantnejší a priestrannejší dizajn. Zadné sedadlá možno stlačením tlačidla naplocho sklopiť, nový model má o 82 litrov väčší batožinový priestor než súčasný model.

Moderné technológie

K dispozícii bude aj celý rad technológií pomáhajúcich vodičovi, ako napríklad aktívny parkovací asistent, pomáhajúci pri parkovaní do radu stojacich vozidiel, a senzorový systém na detekciu objektov v mŕtvom uhle (BLIS), ktorý pomocou výstražnej kontrolky vo vonkajšom spätnom zrkadle upozorňuje vodiča na možné nebezpečenstvo v mŕtvom uhle.

Inovatívne ovládanie dverí batožinového priestoru

Zákazníkom tak ako prvá v triede ponúkne spôsob prístupu do batožinového priestoru pomocou ovládania nohou. Systém ovládania bez použitia rúk umožní zákazníkom modelu Kuga jemne kopnúť nohou pod zadný nárazník a otvoriť alebo zatvoriť tak dvere batožinového priestoru bez toho, aby museli nákup alebo iné predmety položiť na zem.

Výkonné a úsporné motory

Do vozidla sa od jeho uvedenia na trh budú montovať 140k a 163k verzie obľúbeného 2,0-litrového dieselového motora Ford TDCi, na želanie aj v kombinácii s automatickou prevodovkou Ford Powershift. Kuga tiež ponúkne 1,6-litrový benzínový motor EcoBoost, ktorý sa už montuje do modelov Ford Focus a C-MAX, v ktorých ohromuje svojím veľkým krútiacim momentom a nízkou spotrebou paliva.