Fotogaléria

Zelenšia budúcnosť modelov Focus

Dva vzrušujúce modely z radu Focus, jeden s 1,0-litrovým motorom EcoBoost a druhý „bezpalivový“ Focus Electric, ukazujú cestu k udržateľnejšej budúcnosti automobilizmu a dopĺňajú rastúci sortiment energeticky úsporných vozidiel s technológiami ECOnetic, ktoré kraľujú, alebo patria medzi to najlepšie vo svojich segmentoch, pokiaľ ide o energetickú šetrnosť.

 

Focus s novým motorom EcoBoost

Nový Focus s 1,0-litrovým motorom EcoBoost, predstavený dnes na autosalóne v Ženeve, je prvé vozidlo s novým, najúspornejším zážihovým motorom v histórii značky Ford. Vozidlá Focus so 100-koňovou alebo 125-koňovou verziou tohto motora ponúkajú vo svojej triede najnižšiu spotrebu paliva a najnižšie emisie CO2 na úrovni 4,8 l/100 km a 109 g/km, resp. 5,0 l/100 km a 114 g/km. Trojvalcový 1,0-litrový motor EcoBoost je taký malý, že jeho pôdorys by sa zmestil na papier formátu A4, no vďaka turbodúchadlu a priamemu vstrekovaniu paliva dokáže vyvinúť pôsobivý výkon pri výnimočne nízkej spotrebe paliva. Takúto kombináciu vysokého výkonu a nízkych emisií CO2 nedosahuje žiadny z jeho konkurentov v danom segmente.

Technológie ECOnetic

Focus s 1,0-litrovým motorom EcoBoost bude, rovnako ako verzia s 1,6-litrovým zážihovým motorom EcoBoost a verzia s 1,6-litrovým vznetovým motorom TDCi, niesť označenie ECOnetic Technology. To spoločnosť Ford dáva iba tým vozidlám, ktoré sú najlepšie, alebo patria medzi najlepšie v príslušnom segmente, pokiaľ ide o spotrebu paliva. Označenie ECOnetic Technology bude niesť viac ako polovica nových vozidiel Ford, ktoré sa predajú v tomto roku. Očakáva sa, že ich počet vzrastie v roku 2013 na dve tretiny a inovatívne technológie ECOnetic prinesú úžitok väčšiemu počtu zákazníkov.