Fotogaléria

Prepracovaný FORD S-MAX

Úplne nový Ford S-MAX nadväzuje na príťažlivosť pôvodného vozidla pre športové aktivity. Ponúka priestor, v ktorom môže pohodlne a štýlovo cestovať až sedem osôb, a prináša pohyblivosť a potešenie z jazdy charakteristické pre menší automobil. Úplne nový S-MAX, ktorý sa začne predávať od roku 2015, predstaví v európskej premiére technológiu adaptívneho riadenia z dielne automobilky Ford, ktorá zabezpečuje optimalizovanú odozvu na vstupy vodiča. Ku kvalitnejšiemu zážitku z jazdy prispeje aj inteligentný systém pohonu všetkých kolies, ako aj rad sofistikovaných pohonných jednotiek, medzi ktorými nechýba nový 1,5-litrový zážihový motor EcoBoost. S-MAX bude prvým vozidlom značky Ford, ktoré bude vybavené dynamickými svetlometmi z dielne automobilky s diódami LED a technológiou diaľkových svetiel proti oslneniu, ktorá zabezpečuje udržiavanie maximálneho osvetlenia a neoslňuje pritom ostatných účastníkov cestnej premávky. Pokročilý prednárazový bezpečnostný systém od spoločnosti Ford je určený na zmierňovanie prípadných nehôd aj pri diaľničných rýchlostiach. Či už sa chystáte na lyžovačku, alebo denne vozíte deti do školy, v úplne novom vozidle S-MAX sa pohodlne odvezie sedem osôb. Vozidlo pritom ponúka 32 kombinácií usporiadania sedadiel a batožinového priestoru, ako aj sklápacie sedadlá Easy-Fold v druhom a treťom rade, ktoré sú novinkou v segmente.

 


Dizajn, ktorý mení pravidlá

Tím dizajnérov Ford vyvinul svieži a charakteristický štýl exteriéru na základe pôvodného modelu S-MAX a dodal mu dynamickejší a luxusnejší ráz. Elegantnejší štýl umožňuje úspornejšie použitie nápadných dizajnových prvkov. Predný stĺpik je posunutý dozadu a vytvára dojem opticky dlhšej, tvarovanej kapoty, čo dodáva vozidlu luxusnejší vzhľad. Vďaka vyvýšenej chrómovej mriežke chladiča lichobežníkového tvaru a úzkym svetlometom má S-MAX moderný špičkový technologický vzhľad.

Moderné LED osvetlenie

Charizmatická silueta modelu S-MAX a typická okenná línia je v novom stvárnení ešte príťažlivejšia. Dopĺňajú ju charakteristické svetlá na denné svietenie s diódami LED a technicky tvarované zadné svetlá s diódami LED, ktoré dodávajú vozidlu vizuálnu šírku. Spája ich charakteristická lišta v saténovo chrómovej úprave. Zadný difúzor oddeľuje výfukové potrubie, a vytvára tak moderný a športový charakter.

Bezdotykové ovládanie dverí batožinového priestoru

S-MAX bude po prvý raz v ponuke aj s bezdotykovým otváraním dverí batožinového priestoru, ktoré sa otvárajú a zatvárajú pohybom nohy pod zadným nárazníkom. Až polovica zákazníkov, ktorí si minulý rok zakúpili nový Ford Kuga, sa rozhodla pre bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru. Model Kuga bol prvým vozidlom SUV strednej triedy v Európe, ktoré prinieslo túto technológiu.

Dynamický charakter interiéru

Interiér sa vyznačuje premysleným, vypracovaným a dynamickým charakterom. Vozidlo zaň vďačí tvarovanej stredovej konzole, ktorá sa tiahne od horného prístrojového panelu, hliníkovej lište nad odkladacou priehradkou, a v neposlednom rade usporiadaniu sedadiel v druhom a treťom rade, ktoré je riešené ako na štadióne. Interiér je otvorený a vzdušný vďaka presklenému panoramatickému strešnému oknu tiahnucemu sa po celej dĺžke kabíny. Okrem toho je vybavený sedadlami s inteligentným dizajnom, ktoré vďaka užšiemu operadlu poskytujú viac miesta pre nohy. V celom interiéri nového modelu S-MAX sú použité mäkké materiály a farebné prešívanie.

Praktická variabilita sedadiel

Úplne nový S-MAX je v ponuke v päťmiestnom a sedemmiestnom usporiadaní sedadiel a je optimalizovaný tak, aby poskytoval pohodlie aj funkčnosť. Systém sklápacích sedadiel Easy-Fold umožňuje sklopiť každé zadné sedadlo do roviny pomocou ovládacieho panela s tlačidlom. Druhý rad sedadiel so systémom Easy-Entry umožňuje prístup k tretiemu radu sedadiel jediným dotykom.

Pohodlné sedenie

Opierky hlavy predných sedadiel je možné nastaviť v štyroch smeroch. Vodiči si môžu prispôsobiť polohu svojho sedadla pomocou funkcie elektrického nastavenia stĺpika riadenia, ako aj pomocou funkcie pamäte nastavenia sedadla vodiča. V modeli S-MAX je po prvý raz v ponuke aj vyhrievaný volant. Vylepšené sú aj tvar a pevnosť zadných sedadiel, ktoré v novej úprave prinášajú cestujúcim vzadu optimalizovanú mieru pohodlia. Interiér úplne nového modelu S-MAX ponúka najlepšie riešenia úložných priestorov vo svojej triede, ktoré vychádzajú v ústrety potrebám cestujúcich.

Prepracovaný systém klimatizácie

Ideálnu teplotu odteraz možno dosiahnuť oveľa rýchlejšie vďaka rozšírenému systému kúrenia, vetrania a klimatizácie, ktorý mal európsku premiéru v úplne novom modeli Ford Mondeo. Systém zabezpečuje intenzívnejšie prúdenie vzduchu, dosahuje nižšie teploty a je tichší. Keďže cestujúci na zadných sedadlách vozidla S MAX očakávajú rovnaké pohodlie, ako majú cestujúci vpredu, automobilka Ford sa postarala o to, aby si mohli zvoliť vlastné nastavenia klimatizácie. Umožňujú to prídavné ovládacie prvky špecializovaného klimatizačného systému pre zadné sedadlá.

Technológie šiesteho zmyslu

Úplne nový S-MAX disponuje viac ako 16 pozoruhodnými jazdnými technológiami, ktoré využívajú kameru, radar a ultrazvukové zariadenia, a prispievajú k bezpečnej jazde a lepšiemu ovládaniu vozidla. Patria k nim tieto systémy: prednárazový bezpečnostný systém Pre-Collision Assist, technológia adaptívnych svetlometov s diódami LED využíva systém adaptívneho predného osvetlenia a technológia diaľkových svetiel proti oslneniu Glare-Free Highbeam. Takisto technológie na báze senzorov, ktorými disponuje úplne nový S-MAX, uľahčujú parkovanie. K ďalším asistenčným technológiám vodiča, ktoré ponúka úplne nový S-MAX, patrí informačný systém o slepom uhle, systém rozpoznávania dopravných značiek, výstražný systém pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu, asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu a systém na sledovanie pozornosti vodiča.

Technológia Ford MyKey

Technológia MyKey umožní majiteľovi vozidla naprogramovať kľúč, zvyčajne určený pre mladších vodičov, ktorým môže zakázať prichádzajúce telefonické hovory, obmedziť maximálnu rýchlosť vozidla, zabrániť vodičovi deaktivovať asistenčné a bezpečnostné technológie, znížiť najvyššiu hlasitosť audiosystému, prípadne audiosystém úplne zablokovať, ak cestujúci nemajú zapnuté bezpečnostné pásy.

Funkcie, ktoré uľahčujú život

Osempalcová interaktívna dotyková obrazovka s vysokým rozlíšením v stredovej konzole umožňuje vodičom ovládať komunikačný systém SYNC 2 od spoločnosti Ford pomocou hlasových príkazov. Vodič tak môže jednoduchou, konverzačnou formou jazyka obsluhovať mobilný telefón, multimediálny systém, klimatizáciu či navigačný systém. Systém SYNC 2 obsahuje aj funkciu núdzovej pomoci Emergency Assistance, ktorá v prípade nehody spojí posádku vozidla s operátorom záchrannej služby v príslušnom jazyku danej oblasti.

Nízka úroveň emisií a vysoký výkon

Úplne nový S-MAX prinesie tichú jazdu bez námahy vďaka novým citlivým a úsporným motorom, a to tak vznetovým, ako aj zážihovým typu EcoBoost. V ponuke je 2,0-litrový motor TDCi s výkonom 120 k spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo prerobený 2,0-litrový motor TDCi vo výkonnostnej verzii 150 k a 180 k, spojený buď s manuálnou prevodovkou alebo s dvojspojkovou automatickou prevodovkou Powershift. Ponuku zážihových motorov tvorí nový úsporný 1,5-litrový motor EcoBoost od spoločnosti Ford s výkonom 160 k spojený s manuálnou prevodovkou a 2,0-litrový motor EcoBoost s výkonom 240 k s automatickou prevodovkou.

Technológie pokročilého podvozka

Úplne nový S-MAX prichádza s európskou premiérou novej, presnej technológie adaptívneho predného riadenia z dielne Ford, vďaka ktorej bude vodič s pôžitkom prekonávať kľukaté cesty. Systém optimalizuje odozvu riadenia, neustále mení pomer medzi volantom a kolesami podľa rýchlosti vozidla. Pri nižších rýchlostiach, ako napríklad pri vchádzaní na parkovacie miesto alebo manévrovaní v stiesnených priestoroch, systém zabezpečí lepšiu ovládateľnosť vozidla a umožní ľahšie zatáčanie. Pri vyšších rýchlostiach umožní plynulejšie a presnejšie reagovať na príkazy vodiča.

Lepšia aktívna aj pasívna bezpečnosť

Úplne nový S-MAX sa postará o to, aby ste do cieľa cesty dorazili nielen oddýchnutí, ale hlavne živí a zdraví. Konštrukcia jeho karosérie je o tri percentá pevnejšia vďaka rozsiahlejšiemu použitiu ultra vysokopevnostnej ocele a zabezpečuje dodatočné prvky aktívnej bezpečnosti, ktorých súčasťou sú, po prvý raz, aj bočné airbagy pre cestujúcich v druhom rade sedadiel.