Fotogaléria

NOVÝ FORD TOURNEO COURIER

Vyžadujete praktickosť, priestrannosť a nízku spotrebu? Preferujete komfort, štýl a vyspelú techniku? Možete vôbec mať toto všetko v jednom aute?  Možno, ak sa jedná o šikovný veľkopriestorový automobil, náš nový Ford Tourneo Courier. Tento kompaktný, priestranný automobil ponúka dostatok miesta na šírku, dĺžku aj výšku až piatim ľuďom. Pohodlne pojme aj ich batožinu. Vďaka flexibilnému riešeniu sedadiel môžete zväčšiť batožinový priestor, zatiaľ čo premyslené odkladacie schránky uľahčujú ukladanie a prepravu všetkých vašich drobností. Bez ohľadu na to, či si zvolíte úsporné dieselové motory 1.5 a 1.6 TDCi, alebo oceňovaný benzínový EcoBoost, budete jazdiť v jednom z najúspornejších áut na trhu. Kompaktný aj štýlový, flexibilný aj úsporný, plný dômyselných funkcií a vyspelej techniky, nový Ford Tourneo Courier má všetko, čo od auta čakáte.

 

Keďže tento materiál obsahuje prehľad vlastností vozidla nový Ford Tourneo Courier, niektoré spomínané prvky môžu byť súčasťou štandardnej výbavy vo všetkých verziách modelu, kým iné môžu byť k dispozícii len za príplatok alebo len vo vybraných limitovaných verziách.

 

Konkrétne údaje si vyhľadajte v sekcií stupne výbavy pre nové Tourneo Courier

alebo kontaktujte najbližšieho predajcu vozidiel Ford.

 


Dynamický vzhľad

Kultivovaný, aerodynamicky pôsobiaci vzhľad Tournea Courier stelesňuje rovnaké dynamické princípy ako aj kinetický dizajn osobných modelov značky Ford, vytvára silný dojem pohybu, aj keď vozidlo nehybne stojí. Aplikovaním našich najnovších princípov kinetického dizajnu získal automobil nový štýl.

Kvalita spracovania

Nový Ford Tourneo Courier ponúka naozaj špičkové spracovanie exteriéru. Bolo vynaložené veľké úsilie na to, aby sa maximálne znížil počet deliacich čiar a vozidlo získalo jednoliaty moderný vzhľad. To sa prejavuje na súdržnosti celej karosérie, typickej pre osobné vozidlá značky Ford.

Urobte si pohodlie

Krátke výlety alebo dlhé cesty, za volantom sa budete vždy cítiť pohodlne. Sedadlo vodiča má nastavovanie výšky a sklon operadla sa plynule nastavuje otočným kolieskom. Súčasťou sedadla môže byť aj nastaviteľná bedrová opierka a lakťová opierka. Navyše si môžete objednať vyhrievané sedadlo pre seba aj pre svojho spolujazdca.

Ford SYNC

S Hands-free technológiou Ford SYNC máte možnosť ovládať hudbu a telefonovať za pomoci jednoduchých hlasových povelov a to v niektorom zo svetových jazykov. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB alebo MP3/Ipod zariadenia, poprípade k prehrávanie hudby z mobilov podporujúcich rozhranie Bluetooth®.

Flexibilné sedadlá

Sedadlá nového Fordu Tourneo Courier sú rovnako príjemné a komfortné ako aj praktické a odolné. Vďaka svojej konštrukcii sú aj flexibilné. Napríklad zadné sedadlá sú delené v pomere 60/40 a možno ich preklopiť dopredu, čím získate ďaleko viac priestoru pre vašu objemnú batožinu.

Miesto pre batožinu

S nastaviteľným krycím plátom je jednoduché využiť batožinový priestor na maximum. S plátom vo vyššej polohe je batožinový priestor väčší než v iných podobne dlhých autách. V zníženej polohe umožňuje pláto oddeliť väčšie a ťažšie predmety od tých drobnejších.

MyFord Dock

Inovatívny držiak a dokovacia stanica v jednom, čiže MyFord Dock, slúži na uloženie vašej prenosnej navigácie, chytrého telefónu či MP3 prehrávača v dosahu očí aj rúk vodiča vozidla. Praktický je aj štandardný vstup USB, ktorý je jeho súčasťou.

Obratné vozidlo

Nový Ford Tourneo Courier má malý polomer otáčania, čo uľahčuje manévrovanie v rušných úzkych uliciach miest. Len s 2,6 otáčkami volantu medzi krajnými polohami sa vozidlo otočí na polomere 5,28 metra, čo je stopový polomer otáčania.

Dieselové motory

Úsporný dieselový motor 1.5 Duratorq TDCi dosahuje výkon 55 kW pri spotrebe paliva a emisiách CO2, ktoré sú najnižšie vo svojej triede s využitím nášho systému Auto-Start-Stop. K dispozícii je aj silnejší dieselový motor 1.6 TDCi s výkonom 70 kW.

Ford Easy-Fuel

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože nesprávna tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A keďže je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom nádrže.

Po tretíkrát držiteľom
titulu motor roka

Malý benzínový motor, ktorý poháňa vozidlá značky Ford, vrátane Tournea Courier, prekonal konkurenciu zo strany supervozidiel a už tretí raz po sebe si odniesol Oscara vo svete motorov. Náš malý 1,0-litrový motor EcoBoost, ktorý prináša úsporu paliva bez straty výkonu, bol vyhlásený za motor roka 2014.

Nižšie náklady s dlhými
servisnými intervalmi

Všetky súčasti nového Tournea Courier sú vyrobené s ohľadom na maximálnu trvanlivosť a minimálne nároky na údržbu. Preto sme mohli stanoviť interval údržby až na 30 000 km alebo jeden rok. Diely pri ktorých sa predpokladá bežné opotrebenie, boli navrhnuté tak, aby slúžili čo najdlhšie bez nutnosti údržby.

Čelné, bočné
a stropné airbagy

Nový Ford Tourneo Courier je vybavený čelnými, bočnými aj stropnými airbagmi vpredu. Na dôležitých miestach vo vozidle sú rozmiestnené vyspelé senzory, ktoré zaisťujú rýchlu a kontrolovanú reakciu airbagov, čo vám pri dopravnej nehode môže aj zachrániť život.

Systém Ford SYNC
s tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania. V prípade dopravnej nehody vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom.

*Výraz Bluetooth® a príslušné logá majetkom Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek ich používanie spoločnosťou Ford Motor Company Limited ak nej pridruženými spoločnosťami sa riadi licenčnou zmluvou. Ostatné ochranné známky a obchodné značky patria svojím právoplatným vlastníkom.
**Automatické tiesňové volanie ako súčasť systému Ford SYNC je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením airbagu s výnimkou kolenného alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.

Záväzok do budúcnosti

Systematicky sa usilujeme o zníženie vplyvu nášho podnikania na životné prostredie. Prakticky celé naše automobily či ich súčasti sa dajú opätovne použiť pri výrobe nových vozidiel alebo v inej časti výrobného procesu. Akustickú izoláciu vyrábame z použitých textílií, napríklad džínsoviny alebo reklamovaného čalúnenia. A naše nové spoľahlivé motory, ktoré plnia emisnú normu Euro V, patria k najšetrnejším pohonným jednotkám v triede.

Dva najlepšie dieselové motory v triede

Úsporný dieselový motor 1.5 Duratorq TDCi dosahuje výkon 55 kW pri nízkej spotrebe paliva a emisiách CO2, konkrétne 3,9 l/100 km a 103 g/km so systémom Auto-Start-Stop, čo je najmenej vo svojej triede. K dispozícii je aj silnejší dieselový motor 1.6 TDCi s výkonom 70 kW.

So systémom Auto-Start-Stop spotrebujete menej paliva

Akonáhle vaše vozidlo zastaví na semaforoch alebo v kolóne, táto na želanie dodávaná technológia dokáže automaticky zhasnúť motor. Aj naďalej však napája spotrebiče typu ventilácia, rádio alebo Ford SYNC. Keď sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v meste, kde môže znížiť spotrebu až o 10% v mestskom cykle.

Menej únavná a úspornejšia jazda

Tempomat umožňuje nastaviť požadovanú rýchlosť, ktorú potom automaticky udržiava, kým nezačnete sami brzdiť alebo zrýchľovať. Tlačidlami na volante môžete nastavenú rýchlosť počas jazdy upraviť. Nechýba ani nastaviteľný obmedzovač rýchlosti, ktorý pomáha dodržiavať prednastavenú maximálnu rýchlosť. Pomáha tak šetriť palivo a znižuje pravdepodobnosť neúmyselného prekročenie povolenej rýchlosti.

Upozorní vás na pokles tlaku v pneumatike

Udržiavať správny tlak v pneumatikách je dôležité z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Preto senzory tlak nepretržite sledujú a na prípadný problém vás hneď upozornia, aby ste mohli zastaviť, skontrolovať pneumatiku a buď ju dofúkať, alebo koleso vymeniť.