Fotogaléria

Istota v každej situácii

Pomôže vám pri rozbiehaní do kopca, v prípade potreby zavolá pomoc, zabezpečuje lepšiu priľnavosť, napovie vám o poklese tlaku v pneumatike, nový Ford Tourneo Courier toto všetko dokáže a ešte oveľa viac. Navyše je vybavený radou bezpečnostných a zabezpečovacích systémov, ktoré ochraňujú ako vás a vašich cestujúcich, tak samotné vozidlo. Každá vyspelá technológia tu má konkrétny účel, ale všetky tu sú pre vášu istotu, pokoj a maximálny pocit bezpečia.

 


Čelné, bočné a stropné airbagy

Nový Ford Tourneo Courier je vybavený čelnými, bočnými aj stropnými airbagmi vpredu. Na dôležitých miestach vo vozidle sú rozmiestnené vyspelé senzory, ktoré zaisťujú rýchlu a kontrolovanú reakciu airbagov.

Bezpečné miesto pre vašu elektroniku

Inovatívny držiak a dokovacia stanica v jednom MyFord Dock slúži na uloženie prenosnej navigácie, chytrého telefónu či MP3 prehrávača v dosahu očí aj rúk. Praktický je aj vstup USB, ktorý je jeho súčasťou.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania. V nešťastnom prípade dopravnej nehody, keď dôjde k spusteniu airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom sami. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie, ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.

Mrštné a veľmi obratné vozidlo

Nový Ford Tourneo Courier má malý polomer otáčania, čo uľahčuje manévrovanie v rušných úzkych uliciach miest. Len s 2,6 otáčkami volantu medzi krajnými polohami sa vozidlo otočí na polomere 5,28 metra, čo predstavuje jeho stopový polomer otáčania.

ESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný program nepretržite monitoruje jazdu, vyhodnocuje odchýlky od zvolenej jazdnej stopy napríklad v dôsledku začínajúceho šmyku a automaticky upravuje trajektóriu vozidla. Systém vám pomáha udržať vozidlo pod kontrolou a tiež prispieva k skráteniu brzdnej dráhy v kritických situáciách.

Maximálny záber s minimálnym úsilím

Vyspelý systém regulácie preklzu kolies eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zabezpečuje najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Systém nepretržite monitoruje a reguluje distribúciu krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá, čím zaisťuje optimálny záber pneumatík pri akcelerácii vášho nového Fordu Tourneo Courier.

Väčšia sila pre rýchle zabrzdenie

Elektronický brzdový asistent pomáha vášmu vozidlu brzdiť v riskantných situáciách čo najúčinnejšie. Systém sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Pre ďalšie skrátenie brzdnej dráhy dodáva systém zadného hydraulického posilňovača zvýšený tlak do zadných bŕzd, ak pri prudkom brzdení dôjde k aktivácii ABS.

Upozorní vás na pokles tlaku v pneumatike

Udržiavať správny tlak v pneumatikách je dôležité z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Preto senzory tlak nepretržite sledujú a na prípadný problém vás hneď upozornia, aby ste mohli zastaviť, skontrolovať pneumatiku a buď ju dofúkať, alebo koleso vymeniť.

*Automatické tiesňové volanie ako súčasť systému Ford SYNC je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením airbagu s výnimkou kolenného alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.

Nepretržitá ochrana proti prevráteniu

Ochrana proti prevráteniu rozpozná každú nebezpečnú situáciu prevádzky vozidla, ktorá by mohla viesť k prevráteniu vozidla. V takom prípade aktivuje systém ESP, ktorý obnoví jazdnú stabilitu vozidla.

Viac istoty pri rozbiehaní do kopca

Asistent pri rozbiehaní do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidla z brzdového pedálu na ten plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Aby príves zostal bezpečne v stope

Systém stabilizácie prívesu zaznamená akékoľvek začínajúce rozkývanie prívesného vozíka a zníži rýchlosť súpravy, aby problém vyriešil. Jazda s prívesom je vďaka tomu istejšia. Systém spomalí vozidlo znížením krútiaceho momentu motora a postupným zvyšovaním brzdného tlaku na kolesá.

Upozornenie na prudké brzdenie

Signalizácie prudkého brzdenia EBL v novom Forde Tourneo Courier rozbliká výstražné osvetlenie a upozorní tak vodiča za vami, že prudko brzdíte. Aj toto je jeden z mnohých našich systémov, ktoré predchádzajú kolíziam a tým spôsobeným škodám na vašom vozidle.

Bezstarostné manévrovanie a jazda

Elektronický posilňovač riadenia EPAS automaticky mení svoj účinok, aby zaisťoval jednoduchšie a ľahšie zatáčanie pri parkovaní na malom priestore a tuhšie riadenie pre lepšiu kontrolu na diaľnici. Na rozdiel od konvenčných posilňovačov riadenia, ktoré fungujú nepretržite, náš systém funguje iba vtedy, keď je to potrebné. Aj to znižuje spotrebu paliva a emisie.

Zjednodušené a bezpečnejšie parkovanie

Stĺpiky, odpadkové koše alebo nízke múry, cúvacia kamera zobrazuje na multifunkčnom displeji všetko, čo je za vami. Takže ich nielen neprehliadnete, ale pomocou zobrazených virtuálnych línii vám aj uľahčí celý proces parkovania aj na to najtesnejšie parkovacie miesto. Zadná kamera sa automaticky zapne, keď zaradíte spiatočku.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Parkovacie senzory vám pomôžu určiť vzdialenosť medzi vaším automobilom a najbližšou prekážkou. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skrátení vzdialenosti od prekážky.

Predné svetlomety, ktoré sa samy rozsvietia

Nové Tourneo Courier je vybavené senzormi, ktoré rozpoznajú pokles svetla pri západe slnka alebo pri náhlej zmene svetelných podmienok, napríklad keď vojdete do tunela. V takom prípade sa automaticky aktivujú predné svetlomety. Jazda je potom jednoduchšia a bezpečnejšia. Svetelný senzor je výbava na želanie a dodáva sa v kombinácii s dažďovým senzorom.

Stierače, ktoré sa automaticky prispôsobia dažďu

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne. Rýchlosť stierania je ďalej automaticky regulovaná podľa intenzity dažďa. Sami si môžete zvoliť jednu zo šiestich úrovní citlivosti, ktoré určujú, pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače zapnú. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii ako výbava na želanie spoločne s automatickými prednými svetlometmi.

Prvotriedne zabezpečenie

Voliteľný obvodový alarm sa rozoznie pri násilnom otvorení dverí alebo kapoty. Pre ešte vyššiu úroveň ochrany si môžete zvoliť priestorový alarm. Jedná sa o vyspelý systém, ktorý sa automaticky uvedie do pohotovostného stavu pri zamknutí vozidla a rozoznie silnú sirénu, ak zaznamená násilný prienik do vozidla, pokus o odtiahnutie alebo akýkoľvek pohyb vo vozidle.

Sami si vyberiete, ktoré dvere chcete zamknúť

Nový Ford Tourneo Courier má v štandardnej výbave diaľkovo ovládané centrálne zamykanie. A to je teraz ešte bezpečnejšie. Môžete sa totiž rozhodnúť, že odomknete len jedny dvere. Všetky ostatné zostanú zamknuté, pokým neaktivujete spínač na dverách vodiča. Tento praktický spínač riadi odomykanie a zamykanie všetkých dverí vozidla.

Aby ste mali vždy zapnutý pás

Na všetkých sedadlách sú sériovo montované trojbodové samonavíjacie bezpečnostné pásy. Aby ste mali istotu, že sa všetci pripútajú, vozidlo signalizuje nezapnutý pás zvukovým znamením.

Pomáha udržať deti v bezpečí

Ak niekedy cestujete s deťmi, môžete dostať úchyty ISOFIX na dvoch vonkajších sedadlách v druhom rade. V novom Forde Tourneo Courier je tak aj o bezpečnosť detských pasažierov postarané.