Fotogaléria

Atraktívny vzhľad exteriéru

V dizajne nového Fordu Tourneo Courier sa odrážajú hlavné ciele, poskytnúť vám všetky praktické prednosti veľkopriestorového vozidla, zabezpečiť vám aj vašim spolucestujúcim maximum pohodlia a bezpečia, a postarať sa o nízke prevádzkové náklady. Napríklad aerodynamicky tvarovaná karoséria udeľuje vozidlu moderný vzhľad a súčasne prispieva k nižšej spotrebe paliva. Každý aspekt tohto šikovného veľkopriestorového vozidla bol navrhnutý tak, aby bol praktický a pritom dobre vyzeral. Technicky vyspelými svetlami počínajúc a širokými dverami končiac.

 

Dynamický vzhľad

Kultivovaný, aerodynamicky pôsobiaci vzhľad nového Fordu Tourneo Courier stelesňuje rovnaké dynamické princípy ako kinetický dizajn osobných modelov značky Ford, vytvára silný dojem pohybu, aj keď vozidlo nehybne stojí. Tourneo Courier so svojím športovým postojom, a výraznou líniou bokov prináša do tejto triedy vozidiel niečo svieže a dramatické. Aplikovaním najnovších princípov kinetického dizajnu získal automobil nový štýl.

Prvotriedna úroveň spracovania

Nový Ford Tourneo Courier ponúka naozaj špičkovú úroveň spracovania exteriéru. Bolo vynaložené veľké úsilie na to, aby sa maximálne znížil počet deliacich čiar a vozidlo získalo jednoliaty moderný vzhľad. Špičkovú úroveň spracovania sa podarilo dosiahnuť aj vďaka tomu, že každý prvok exteriéru dokonale zapadá na svoje miesto a má kvalitnú povrchovú úpravu. To sa prejavuje na veľkej súdržnosti celej karosérie, typickej pre naše osobné vozidlá.

Systém Ford Easy-Fuel pre bezpečnejšie tankovanie

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože nesprávna tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A keďže je tento systém bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom nádrže.

Dlhá záruka na prehrdzavenie pre pokoj duše

Kvalitu spracovania potvrdzuje aj fakt, že nový Ford Tourneo Courier má štandardne 12-ročnú záruku na prehrdzavenie karosérie. Takisto všetky hlavné diely podvozka sú vyrobené z pozinkovanej ocele. Osobitná pozornosť bola venovaná najzraniteľnejším oblastiam. Antikorózna ochrana je tiež lepšia.

Senzory pre jednoduchšie parkovanie

Parkovacie senzory vám pomôžu určiť vzdialenosť medzi vaším automobilom a najbližšou prekážkou. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti na skrátení vzdialenosti od prekážky.

Stierače, ktoré sa automaticky prispôsobia dažďu

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne. Rýchlosť stierania je ďalej automaticky regulovaná podľa intenzity dažďa. Sami si môžete zvoliť jednu zo šiestich úrovní citlivosti, ktoré určujú, pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače zapnú. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii spoločne s automatickými prednými svetlometmi.

Predné svetlomety, ktoré sa samy rozsvietia

Nové Tourneo Courier je vybavené senzormi, ktoré rozpoznajú pokles svetla pri západe slnka alebo pri náhlej zmene svetelných podmienok, napríklad keď vojdete do tunela. V takom prípade sa automaticky aktivujú predné svetlomety. Jazda je potom jednoduchšia a bezpečnejšia. Svetelný senzor je výbava na želanie a dodáva sa v kombinácii s dažďovým senzorom.