Fotogaléria

V štýle osobných vozidiel

Komfortne a starostlivo zhotovený, odolný a priestranný, to je interiér nového Fordu Tourneo Courier určený pre aktívny životný štýl. Ergonomicky navrhnuté sedadlá poskytujú vynikajúce vedenie tela. Ako vodič máte navyše všetky ovládacie prvky hneď na dosah. Aj vaši pasažieri budú cestovať komfortne a s dostatkom priestoru. Flexibilita sedadiel otvára celý rad možností pre prepravu osôb a batožiny.

 


Urobte si pohodlie

Krátke výlety alebo dlhé cesty, za volantom sa budete vždy cítiť pohodlne. Sedadlo vodiča má aj výškové nastavovanie a sklon operadla sa plynule nastavuje otočným kolieskom. Súčasťou sedadla môže byť aj nastaviteľná bedrová opierka a lakťová opierka na vnútornej strane. Navyše si môžete objednať vyhrievané sedadlo pre seba aj pre svojho spolujazdca.

Komfortné a flexibilné sedadlá

Sedadlá nového Fordu Tourneo Courier sú rovnako príjemné a komfortné ako aj praktické a odolné. Vďaka svojej konštrukcii sú aj flexibilné. Napríklad zadné sedadlá sú delené v pomere 60/40 a možno ich preklopiť dopredu, čím získate ďaleko viac priestoru pre vašu objemnú batožinu.

Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Dômyselná hands-free technológia Ford SYNC umožňuje ovládať hudbu a telefonovať pomocou jednoduchých hlasových povelov v niektorom zo svetových jazykov. Ak máte napríklad vo svojich kontaktoch v mobile uloženú domácu adresu ako home, stačí povedať: Call home a systém automaticky vytočí požadované číslo. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB alebo MP3/Ipod zariadenia, poprípade k bezdrôtovému prehrávanie hudby z mobilov podporujúcich rozhranie Bluetooth®.

Menej únavná a úspornejšia jazda

Tempomat umožňuje nastaviť požadovanú rýchlosť, ktorú potom automaticky udržiava, kým nezačnete sami brzdiť alebo zrýchľovať. Tlačidlami na volante môžete nastavenú rýchlosť počas jazdy upraviť. Nechýba ani nastaviteľný obmedzovač rýchlosti, ktorý pomáha dodržiavať prednastavenú maximálnu rýchlosť. Pomáha tak šetriť palivo a znižuje pravdepodobnosť neúmyselného prekročenie povolenej rýchlosti.

Dokonale umiestnený volant

Vďaka výškovo aj pozdĺžne nastaviteľnému volantu ľahko nájdete optimálnu polohu pre riadenie v novom Forde Tourneo Courier. Aj dlhé cesty  budete vedieť zvládnuť bez známok únavy.

Dôkladne otestovaný

Všetky materiály použité v interiéri boli podrobené náročným testom, aby bola zaistená ich maximálna životnosť. Menšie opotrebenie znamená, že si vozidlo dlhšie uchová svoj elegantný, profesionálny vzhľad a trhovú hodnotu.

Aby ste mali vždy zapnutý pás

Na všetkých sedadlách sú sériovo montované trojbodové samonavíjacie bezpečnostné pásy. Aby ste mali istotu, že sa všetci pripútajú, vozidlo signalizuje nezapnutý pás zvukovým znamením.

*Výraz Bluetooth® a príslušné logá majetkom Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek ich používanie spoločnosťou Ford Motor Company Limited ak nej pridruženými spoločnosťami sa riadi licenčnou zmluvou. Ostatné ochranné známky a obchodné značky patria svojím právoplatným vlastníkom.

Zábavy, koľko si len budete priať

Vybrať si môžete z viacerých sád zábavy do automobilu, všetky s AM/FM rádiom a USB/audio vstupom, takže si každú cestu môžete spríjemniť hudbou alebo môžete počúvať správy či aktuálne dopravné informácie. Predné reproduktory vyšších systémov ICE  sú delené dvojpásmovo. Výškové reproduktory sú usadené v prednom stĺpiku tak, aby produkovali zvuk prvotriednej kvality.

Pohodlie počas celého roka

V novom Forde Tourneo Courier nájdete vždy príjemné prostredie, či už vás čakajú chladné zimné rána alebo horúce letné dni. S voliteľným systémom automatickej elektronickej klimatizácie EATC si nastavíte teplotu, ktorá vám vyhovuje, a vyspelá samočinná klimatizácia ju bude automaticky udržiavať. Priobjednať si tiež môžete vyhrievanie oboch predných sedadiel.

Vyhrievané čelné sklo Quickclear

Elektricky vyhrievané čelné sklo s technológiou Quickclear umožňuje rýchly odchod aj v mrazivých ránach. Jednoducho stlačíte tlačidlo a výnimočne tenké vykurovacie telieska rozpustia námrazu alebo zahmlenie na čelnom okne. Okno tak bude čisté behom niekoľkých málo desiatok sekúnd.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania. V nešťastnom prípade dopravnej nehody, keď dôjde k spusteniu airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom sami. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie, ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.

Zjednodušené a bezpečnejšie parkovanie

Stĺpiky, odpadkové koše alebo nízke múry, cúvacia kamera zobrazuje na multifunkčnom displeji všetko, čo je za vami. Takže ich nielen neprehliadnete, ale pomocou zobrazených virtuálnych línii vám aj uľahčí celý proces parkovania aj na to najtesnejšie parkovacie miesto. Zadná kamera sa automaticky zapne, keď zaradíte spiatočku.

Upozorní vás na pokles tlaku v pneumatike

Udržiavať správny tlak v pneumatikách je dôležité z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Preto senzory tlak nepretržite sledujú a na prípadný problém vás hneď upozornia, aby ste mohli zastaviť, skontrolovať pneumatiku a buď ju dofúkať, alebo koleso vymeniť.

So systémom Auto-Start-Stop spotrebujete menej paliva

Akonáhle vaše vozidlo zastaví na semaforoch alebo v kolóne, táto na želanie dodávaná technológia dokáže automaticky zhasnúť motor. Aj naďalej však napája spotrebiče typu ventilácia, rádio alebo Ford SYNC. Keď sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v meste, kde môže znížiť spotrebu až o 10% v mestskom cykle.

Bezstarostné manévrovanie a jazda

Elektronický posilňovač riadenia EPAS automaticky mení svoj účinok, aby zaisťoval jednoduchšie a ľahšie zatáčanie pri parkovaní na malom priestore a tuhšie riadenie pre lepšiu kontrolu na diaľnici. Na rozdiel od konvenčných posilňovačov riadenia, ktoré fungujú nepretržite, náš systém funguje iba vtedy, keď je to potrebné. Aj to znižuje spotrebu paliva a emisie.

*Automatické tiesňové volanie ako súčasť systému Ford SYNC je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením airbagu s výnimkou kolenného alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.

Budete obklopení priestorom

Keď sa vnútri trochu natiahnete, okamžite si všimnete veľkorysého vnútorného priestoru. Je tu dosť miesta pre vás, vašich cestujúcich aj všetkú ich batožinu. Jednoducho veľkopriestorové vozidlo stvorené pre vaše každodenné potreby.

Miesto pre všetko

Kabína Fordu Tourneo Courier je rozvrhnutá tak, aby umožnila využiť dostupný priestor do posledného milimetra. Napríklad nad prednými sedadlami nájdete veľkú, ale diskrétnu odkladaciu policu skrytú pred zrakom zvedavcov.

Viac odkladacích schránok na dosah ruky

Vďaka rozmernej stredovej konzole máte všetky svoje potrebné predmety pekne po ruke a pritom nie sú na očiach. Do konzoly sa zmestia dokumenty, knihy alebo šanóny formátu A4. Na každej strane je takisto držiak nápojov.

Ľahké roztriedenie batožiny

Vďaka nastaviteľnému kryciemu plátu je jednoduché využiť batožinový priestor na maximum. S plátom vo vyššej polohe je batožinový priestor väčší než v iných podobne dlhých autách. V zníženej polohe umožňuje pláto oddeliť väčšie a ťažšie predmety od tých drobnejších. Poprípade môžete zasunúť pláto za zadné sedadlá a ponechať priestor otvorený pre čokoľvek.

Bezpečné miesto pre vašu elektroniku

Inovatívny držiak a dokovacia stanica v jednom MyFord Dock slúži na uloženie prenosnej navigácie, chytrého telefónu či MP3 prehrávača v dosahu očí aj rúk. Praktický je aj vstup USB, ktorý je jeho súčasťou.