Fotogaléria

Skvelá hospodárnosť a ovládateľnosť

Vždy je dobré mať nejaký výkon do rezervy, ale nie za cenu vyššej spotreby. Výkonné zážihové a vznetové motory pre Tourneo Courier sú skonštruované tak, aby priniesli citeľnú úsporu vo výdavkoch za palivo. Vďaka týmto motorom vás u čerpacej stanice uvidia len zriedkakedy. Exteriér vozidla je navrhnutý s ohľadom na aerodynamiku, ktorá tiež prispieva k nižšej spotrebe paliva. Tú znižujú aj ďalšie technológie, zatiaľ čo dlhé servisné intervaly prispievajú k zníženiu prevádzkových nákladov v dlhodobom horizonte.

 


Dva najlepšie dieselové motory v triede

Úsporný dieselový motor 1.5 Duratorq TDCi dosahuje výkon 55 kW pri nízkej spotrebe paliva a emisiách CO2, konkrétne 3,9 l/100 km a 103 g/km so systémom Auto-Start-Stop, čo je najmenej vo svojej triede. K dispozícii je aj silnejší dieselový motor 1.6 TDCi s výkonom 70 kW.

Po tretíkrát držiteľom titulu motor roka

Malý zážihový motor, ktorý poháňa vozidlá značky Ford, vrátane nového Fordu Tourneo Courier, prekonal konkurenciu zo strany supervozidiel a už tretí raz po sebe si odniesol Oscara vo svete motorov. Malý 1,0-litrový motor EcoBoost od spoločnosti Ford, ktorý prináša úsporu paliva bez toho, aby utrpel jeho výkon, bol vyhlásený za Medzinárodný motor roka 2014. Ocenenie získal za svoje jazdné vlastnosti, výkon, úspornosť, kultivovanosť a technológiu. Stalo sa tak na veľtrhu motorov Engine Expo 2014 v nemeckom Stuttgarte, a to už tretí rok po sebe.

Získajte zo svojho motora viac

Revolučný nový benzínový trojvalcový turbo-motor 1.0 EcoBoost má výkon konvenčného motora 1,6 litra, ale jeho spotreba paliva je nižšia o 24% a emisie CO2 o 25%. Ich hodnota je len 119 g/km. Dôkazom jeho prvotriednych kvalít je trojnásobné výhlásenie za Medzinárodný motor roka.

So systémom Auto-Start-Stop spotrebujete menej paliva

Akonáhle vaše vozidlo zastaví na semaforoch alebo v kolóne, táto na želanie dodávaná technológia dokáže automaticky zhasnúť motor. Aj naďalej však napája spotrebiče typu ventilácia, rádio alebo Ford SYNC. Keď sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v meste, kde môže znížiť spotrebu až o 10% v mestskom cykle.

Menej únavná a úspornejšia jazda

Tempomat umožňuje nastaviť požadovanú rýchlosť, ktorú potom automaticky udržiava, kým nezačnete sami brzdiť alebo zrýchľovať. Tlačidlami na volante môžete nastavenú rýchlosť počas jazdy upraviť. Nechýba ani nastaviteľný obmedzovač rýchlosti, ktorý pomáha dodržiavať prednastavenú maximálnu rýchlosť. Pomáha tak šetriť palivo a znižuje pravdepodobnosť neúmyselného prekročenie povolenej rýchlosti.

Nižšie náklady vďaka dlhým servisným intervalom

Všetky diely nového Fordu Tourneo Courier sú navrhnuté s ohľadom na maximálnu trvanlivosť a minimálne nároky na údržbu. Preto sme mohli stanoviť servisný interval až na 30.000 kilometrov alebo jeden rok.

Systém Ford Easy-Fuel pre bezpečnejšie tankovanie

S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože nesprávna tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A keďže je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom nádrže.

Mrštné a veľmi obratné vozidlo

Nový Ford Tourneo Courier má malý polomer otáčania, čo uľahčuje manévrovanie v rušných úzkych uliciach miest. Len s 2,6 otáčkami volantu medzi krajnými polohami sa vozidlo otočí na polomere 5,28 metra, čo predstavuje jeho stopový polomer otáčania.

Bezstarostné manévrovanie a jazda

Elektronický posilňovač riadenia EPAS automaticky mení svoj účinok, aby zaisťoval jednoduchšie a ľahšie zatáčanie pri parkovaní na malom priestore a tuhšie riadenie pre lepšiu kontrolu na diaľnici. Na rozdiel od konvenčných posilňovačov riadenia, ktoré fungujú nepretržite, náš systém funguje iba vtedy, keď je to potrebné. Aj to znižuje spotrebu paliva a emisie.

Dokonale umiestnený volant

Vďaka výškovo aj pozdĺžne nastaviteľnému volantu ľahko nájdete optimálnu polohu pre riadenie v novom Forde Tourneo Courier. Aj dlhé cesty  budete vedieť zvládnuť bez známok únavy.

Viac istoty pri rozbiehaní do kopca

Asistent pri rozbiehaní do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidla z brzdového pedálu na ten plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Maximálny záber s minimálnym úsilím

Vyspelý systém regulácie preklzu kolies eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zabezpečuje najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Systém nepretržite monitoruje a reguluje distribúciu krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá, čím zaisťuje optimálny záber pneumatík pri akcelerácii vášho nového Fordu Tourneo Courier.

ESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný program nepretržite monitoruje jazdu, vyhodnocuje odchýlky od zvolenej jazdnej stopy napríklad v dôsledku začínajúceho šmyku a automaticky upravuje trajektóriu vozidla. Systém vám pomáha udržať vozidlo pod kontrolou a tiež prispieva k skráteniu brzdnej dráhy v kritických situáciách.

Nepretržitá ochrana proti prevráteniu

Ochrana proti prevráteniu rozpozná každú nebezpečnú situáciu prevádzky vozidla, ktorá by mohla viesť k prevráteniu vozidla. V takom prípade aktivuje systém ESP, ktorý obnoví jazdnú stabilitu vozidla.

Väčšia sila pre rýchle zabrzdenie

Elektronický brzdový asistent pomáha vášmu vozidlu brzdiť v riskantných situáciách čo najúčinnejšie. Systém sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Pre ďalšie skrátenie brzdnej dráhy dodáva systém zadného hydraulického posilňovača zvýšený tlak do zadných bŕzd, ak pri prudkom brzdení dôjde k aktivácii ABS.

Aby príves zostal bezpečne v stope

Systém stabilizácie prívesu zaznamená akékoľvek začínajúce rozkývanie prívesného vozíka a zníži rýchlosť súpravy, aby problém vyriešil. Jazda s prívesom je vďaka tomu istejšia. Systém spomalí vozidlo znížením krútiaceho momentu motora a postupným zvyšovaním brzdného tlaku na kolesá.

Upozorní vás na pokles tlaku v pneumatike

Udržiavať správny tlak v pneumatikách je dôležité z hľadiska spotreby paliva, životnosti pneumatík aj bezpečnosti jazdy. Preto senzory tlak nepretržite sledujú a na prípadný problém vás hneď upozornia, aby ste mohli zastaviť, skontrolovať pneumatiku a buď ju dofúkať, alebo koleso vymeniť.

Upozornenie na prudké brzdenie

Signalizácie prudkého brzdenia EBL v novom Forde Tourneo Courier rozbliká výstražné osvetlenie a upozorní tak vodiča za vami, že prudko brzdíte. Aj toto je jeden z mnohých našich systémov, ktoré predchádzajú kolíziam a tým spôsobeným škodám na vašom vozidle.

Zjednodušené a bezpečnejšie parkovanie

Stĺpiky, odpadkové koše alebo nízke múry, cúvacia kamera zobrazuje na multifunkčnom displeji všetko, čo je za vami. Takže ich nielen neprehliadnete, ale pomocou zobrazených virtuálnych línii vám aj uľahčí celý proces parkovania aj na to najtesnejšie parkovacie miesto. Zadná kamera sa automaticky zapne, keď zaradíte spiatočku.

Stierače, ktoré sa automaticky prispôsobia dažďu

Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia, akonáhle zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne. Rýchlosť stierania je ďalej automaticky regulovaná podľa intenzity dažďa. Sami si môžete zvoliť jednu zo šiestich úrovní citlivosti, ktoré určujú, pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače zapnú. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii ako výbava na želanie spoločne s automatickými prednými svetlometmi.

Predné svetlomety, ktoré sa samy rozsvietia

Nové Tourneo Courier je vybavené senzormi, ktoré rozpoznajú pokles svetla pri západe slnka alebo pri náhlej zmene svetelných podmienok, napríklad keď vojdete do tunela. V takom prípade sa automaticky aktivujú predné svetlomety. Jazda je potom jednoduchšia a bezpečnejšia. Svetelný senzor je výbava na želanie a dodáva sa v kombinácii s dažďovým senzorom.