Fotogaléria

Výnimočná priestrannosť a praktickosť

Nový univerzálny Ford Tourneo Courier sa môže pochváliť mimoriadne veľkým priestorom pre cestujúcich aj pre batožinu. Cestujúci vpredu aj vzadu majú k dispozícii komfortný priestor. Flexibilná zadná časť kabíny je vybavená delenými sedadlami s praktickým sklápacím mechanizmom. Vstup do zadnej časti kabíny uľahčujú zadné posuvné dvere. Novinkou v segmente je šikovná nastaviteľná odkladacia priehradka za zadnými sedadlami. Ponúka viacero výškových polôh v batožinovom priestore a keď ju nepotrebujete, elegantne ju zasuniete za operadlá zadných sedadiel.

 


Rozmery a objem karosérie MPV

Celková dĺžka vozidla: 4157 mm
Celková šírka vrátane spätných zrkadiel: 2060 mm
Celková šírka bez spätných zrkadiel: 1976 mm
Celková výška vozidla: 1726 mm
Objem batožiny pri 2-miestnom usporiadaní: 1656 litrov
Objem batožiny pri 5-miestnom usporiadaní: 708 litrov

Rozmery batožinového priestoru a dverí

Šírka batožinového priestoru: 1345 mm
Výška batožinového priestoru: 1200 mm
Dĺžka priestoru pri 2-miestnom usporiadaní: 1107 mm
Dĺžka priestoru pri 5-miestnom usporiadaní: 837 mm
Šírka bočných posuvných dverí: 612 mm

Všetky rozmery podliehajú výrobným toleranciám a zahŕňajú minimálnu výbavu vozidla a neobsahujú žiadnu dodatočnú výbavu na prianie. Výškové rozmery vozidla uvádzajú interval minima a maxima plne naloženého vozidla s najnižšou užitočnou nosnosťou po nenaložené vozdilo s najvyššou užitočnou nosnosťou. Objemy nákladného priestoru sú merané jednotnou metódou SAE, ktorá spočíva v odmeraní objemu nákladového priestoru pomocou jemného zrnitého materiálu ako je piesok alebo ryža, ktorým sa príslušný meraný priestor zaplní.

Urobte si pohodlie

Krátke výlety alebo dlhé cesty, za volantom sa budete vždy cítiť pohodlne. Sedadlo vodiča má aj výškové nastavovanie a sklon operadla sa plynule nastavuje otočným kolieskom. Súčasťou sedadla môže byť aj nastaviteľná bedrová opierka a lakťová opierka na vnútornej strane. Navyše si môžete objednať vyhrievané sedadlo pre seba aj pre svojho spolujazdca.

Komfortné a flexibilné sedadlá

Sedadlá nového Fordu Tourneo Courier sú rovnako príjemné a komfortné ako aj praktické a odolné. Vďaka svojej konštrukcii sú aj flexibilné. Napríklad zadné sedadlá sú delené v pomere 60/40 a možno ich preklopiť dopredu, čím získate ďaleko viac priestoru pre vašu objemnú batožinu.

Aby ste mali vždy zapnutý pás

Na všetkých sedadlách sú sériovo montované trojbodové samonavíjacie bezpečnostné pásy. Aby ste mali istotu, že sa všetci pripútajú, vozidlo signalizuje nezapnutý pás zvukovým znamením.

Pomáha udržať deti v bezpečí

Ak niekedy cestujete s deťmi, môžete dostať úchyty ISOFIX na dvoch vonkajších sedadlách v druhom rade. V novom Forde Tourneo Courier je tak aj o bezpečnosť detských pasažierov postarané.

Dôkladne otestovaný

Všetky materiály použité v interiéri boli podrobené náročným testom, aby bola zaistená ich maximálna životnosť. Menšie opotrebenie znamená, že si vozidlo dlhšie uchová svoj elegantný, profesionálny vzhľad a trhovú hodnotu.

Miesto pre všetko

Kabína Fordu Tourneo Courier je rozvrhnutá tak, aby umožnila využiť dostupný priestor do posledného milimetra. Napríklad nad prednými sedadlami nájdete veľkú, ale diskrétnu odkladaciu policu skrytú pred zrakom zvedavcov.

Ľahké roztriedenie batožiny

Vďaka nastaviteľnému kryciemu plátu je jednoduché využiť batožinový priestor na maximum. S plátom vo vyššej polohe je batožinový priestor väčší než v iných podobne dlhých autách. V zníženej polohe umožňuje pláto oddeliť väčšie a ťažšie predmety od tých drobnejších. Poprípade môžete zasunúť pláto za zadné sedadlá a ponechať priestor otvorený pre čokoľvek.

Viac odkladacích schránok na dosah ruky

Vďaka rozmernej stredovej konzole máte všetky svoje potrebné predmety pekne po ruke a pritom nie sú na očiach. Do konzoly sa zmestia dokumenty, knihy alebo šanóny formátu A4. Na každej strane je takisto držiak nápojov.

Bezpečné miesto pre vašu elektroniku

Inovatívny držiak a dokovacia stanica v jednom MyFord Dock slúži na uloženie prenosnej navigácie, chytrého telefónu či MP3 prehrávača v dosahu očí aj rúk. Praktický je aj vstup USB, ktorý je jeho súčasťou.