Fotogaléria

Tlačové správy o novom Tourneo Courier

Byť neustále informovaný o zaujímavých veciach, ktoré sa dejú v súvislosti s modelom Tourneo Courier na celom svete, je veľmi jednoduché. Získajte všetky informácie o modeli Tourneo Courier a s ním spojených novinkách, špeciálnych akciách, nadchádzajúcich podujatiach a špeciálnych ponukách.

 

Po tretíkrát držiteľom titulu motor roka

25. júna 2014 – Malý zážihový motor, ktorý poháňa vozidlá značky Ford, vrátane novej Fiesty, prekonal konkurenciu zo strany luxusných značiek a supervozidiel a už tretí raz po sebe si odniesol Oscara vo svete motorov, čím dosiahol bezprecedentné víťazstvo. Malý 1,0-litrový motor EcoBoost od spoločnosti Ford Motor Company, ktorý prináša úsporu paliva bez toho, aby utrpel jeho výkon, bol dnes vyhlásený za Medzinárodný motor roka 2014. Ocenenie získal za svoje jazdné vlastnosti, výkon, úspornosť, kultivovanosť a technológiu. Stalo sa tak na veľtrhu motorov Engine Expo 2014 v nemeckom Stuttgarte, a to už tretí rok po sebe.

Prečítajte si celý článok

Tourneo Courier dopĺňa rodinu mikrobusov

9. septembra 2013 – Vo Frankfurte sa po prvýkrát predstaví sériová podoba modelu Tourneo Courier. Päťmiestny model Tourneo Courier je najkompaktnejším členom rodiny Tourneo a rozširuje rad mikrobusov značky Ford do kategórie malých vozidiel. Ponúka prvotriedny priestor, výnimočnú praktickosť, nízku spotrebu paliva a mimoriadne bezpečnostné prvky. Tourneo Courier je postavený na najnovšej globálnej platforme Ford pre malé vozidlá. Ponúka dostatok miesta pre päť osôb aj batožinu spolu s agilným ovládaním kompaktného vozidla. 

Prečítajte si celý článok

Medzinárodný motor roka 2013

5. júna 2013 – Obľúbený, hospodárny, no prekvapivo živý trojvalcový 1,0-litrový zážihový motor EcoBoost od spoločnosti Ford Motor Company dnes, rovnako ako pred rokom, získal titul Medzinárodný motor roka 2013. Motor EcoBoost s objemom 1,0 litra, ktorý využíva kombináciu priameho vstrekovania paliva, preplňovania turbodúchadlom a variabilného časovania ventilov v záujme zníženia spotreby paliva bez negatívneho vplyvu na výkon, získal najvyššie skóre v celej histórii udeľovania týchto ocenení. Okrem toho zvíťazil aj v kategórii Najlepší motor pod 1,0-litra v rámci výročného udeľovania cien magazínu Engine Technology International.

Prečítajte si celý článok

Kompletná rodina vozidiel Tourneo

5. marca 2013 – Na autosalóne v Ženeve 2013 má celosvetovú premiéru úplne nový kompaktný a štýlový mikrobus Tourneo Courier od spoločnosti Ford, ktorá zintenzívňuje svoju stratégiu a vývoj výrobkov v Európe. Úplne nový model Tourneo Courier, ktorý ponúka priestrannosť, praktickosť, spotrebu paliva a bezpečnostné prvky na vrchole triedy, dopĺňa kompletný nový modelový rad mikrobusov Tourneo. V Ženeve sú spoločne vystavené po prvý raz a na európsky trh sa dostanú v polovici roka 2014. Tourneo reprezentuje inteligentné a všestranné vozidlá určené pre ľudí, ktorí žijú svoj život naplno, uviedla Barb Samardzich, viceprezidentka spoločnosti Ford of Europe pre vývoj produktov.

Prečítajte si celý článok