Fotogaléria

Účelne navrhnutý interiér

Interiér nového Fordu Transitu je štýlový a komfortný, pripomína osobné vozidlá. Pretože ide ale o úžitkové vozidlo Transit, je aj praktický a vyrobený tak, aby niečo vydržal. Praktický a odolný, ale zároveň čo najkomfortnejší. V porovnaní s predchádzajúcim modelom je kabína oveľa priestrannejšia. Ponúka väčší priestor v oblasti pliec, vyšší strop a lepšiu viditeľnosť, rovnako ako pohodlnejšiu jazdnú polohu a všetky ovládacie prvky aj odkladacie priestory sú v ňom na dosah ruky.

 


Pohodlný interiér pre váš pracovný deň

Nový Ford Transit ponúka príjemné spracovanie interiéru na úrovni osobných vozidiel v kombinácii s vyššou mierou komfortu, úžasnou praktickosťou pri každodennom používaní a nadštandardným spracovaním. Vnáša do svojej triedy nový stupeň príťažlivosti pre vodiča. Vďaka vylepšenej kultivovanosti a plynulému jazdnému štýlu je kabína nového Transitu dostatočne pohodlná, aby ste bez problémov mohli stráviť dlhý pracovný deň za volantom.

Nové, pohodlnejšie predné sedadlá

Sedadlo vodiča je plne nastaviteľné, rovnako ako volant, takže ľahko nájdete optimálnu pozíciu. Je tu tiež vstavaná lakťová opierka a na želanie sú k dispozícii aj nastaviteľná bedrová opierka a vyhrievanie sedadiel. Sedadlá spĺňajú všetky požiadavky na odolnosť pri použití v úžitkovom vozidle, ale súčasne ponúkajú úroveň pohodlia, na akú ste zvyknutí z osobného vozidla.

Všetko, čo potrebujete k práci na cestách

Kabína bola navrhnutá pre maximálnu asistenciu pri práci. Ak si napríklad objednáte predné dvojsedadlo pre spolujazdca, bude stredné sedadlo v úrovni výbavy Trend opatrené výklopným stolíkom, na ktorý sa zmestí notebook alebo zložka s dokumentmi. Nechýba ani tajná schránka s objemom 93 litrov pod dvojsedadlom, skrytá priehradka s 12V zásuvkou pre mobilný telefón alebo MP3 prehrávač v palubnej doske, schránka pred spolujazdcom, do ktorej sa zmestia dokumenty formátu A4 a niekoľko držiakov na rôzne fľaše a nápoje.

Pokročilá hands-free technológia Ford SYNC

Ford SYNC umožňuje ovládať hudbu a prijímať volania na mobil pomocou jednoduchých hlasových povelov. Ak máte napríklad vo svojich kontaktoch v mobile uloženú domácu adresu ako "home", stačí povedať: "Call home" a systém automaticky vytočí požadované číslo. Hlasové ovládanie môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB alebo MP3 prehrávača, poprípade k bezdrôtovému prehrávaniu hudby z mobilov podporujúcich Bluetooth®. Systém vám dokonca dokáže nahlas prečítať prichádzajúcu textovú správu.

Quickclear rýchlo očistí vaše čelné sklo

Elektrické vyhrievanie čelného skla technológiou Quickclear, známou z osobných vozidiel Ford, urobí v zime krátky proces prácnemu a nepohodlnému odstraňovaniu námrazy. Táto inteligentná funkcia bola navrhnutá pre rýchly rozjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd, aj keď je vonku pod nulou.

Sami si vyberiete, ktoré dvere chcete zamknúť a odomknúť

Sériovo dodávané centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním je teraz ešte lepšie zabezpečené. Môžete sa totiž rozhodnúť, že odomknete len jedny dvere. Všetky ostatné zostanú zamknuté, pokým neaktivujete spínač na dverách vodiča. Tento spínač riadi odomykanie a zamykanie všetkých dverí vozidla. Praktická vec hlavne pri väčších úžitkových vozidlách.

*Označenie Bluetooth® a príslušné logá sú majetkom Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek ich používanie spoločnosťou Ford Motor Company Limited ak nej pridruženými spoločnosťami sa riadi licenčnou zmluvou. Ostatné ochranné známky a značky majú iných konkrétnych vlastníkov.

Systém, ktorý vás baví aj informuje

Široká ponuka vyspelých komunikačných a zábavných systémov obsahuje okrem iného výber konfigurácie s digitálnym rádiom, CD prehrávačom, vstupom USB, prémiovými reproduktormi, multifunkčným displejom alebo celoeurópskou navigáciou a systémom Ford SYNC.

Menej únavná a úspornejšia jazda

Tempomat umožňuje nastaviť určitú rýchlosť jazdy a potom ju udržiava, kým nezačnete zrýchľovať, alebo naopak brzdiť. Tlačidlami na volante môžete nastavenú rýchlosť počas jazdy upraviť.Navyše je tu aj nastaviteľný obmedzovač rýchlosti, ktorý pomáha dodržiavať prednastavenú maximálnu rýchlosť. Systém pomáha šetriť palivo a znižuje pravdepodobnosť neúmyselného prekročenia povolenej rýchlosti. Popri praktických výhodách prispievajú tieto technológie k tomu, že jazdy sú menej únavné.

Systém sledovania bdelosti vám povie, že ste unavení

Systém sledovania bdelosti vodiča nepretržite monitoruje váš spôsob jazdy. Rozpozná zmeny, ktoré by mohli byť spôsobené únavou. Ak tento systém vo vašom správaní zaznamená akékoľvek znaky svedčiace o strate pozornosti, na prístrojovej doske sa zobrazí ikona, ktorá vám odporučí urobiť si prestávku.

Svetlá, ktorá vám v noci prisvietia do zákruty

Táto funkcia zvyšuje bezpečnosť odbočovania alebo vjazdu na parkovacie miesto. Ak signalizujete zmenu smeru vozidla smerovými svetlami, v hlavnom svetlomete na príslušnej strane sa automaticky rozsvieti pomocné svetlo, ktoré nasvieti zákrutu.

Signalizácia radenia pre ešte úspornejšiu jazdu

Kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom kedy preradiť, aby ste dosiahli najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako čo najviac znížiť náklady pri každej jazde s novým Fordom Transit.

Inteligentný informačný systém pre úspornejšiu jazdu

Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia a jazdného štýlu na spotrebu. Analyzuje rýchlosť, radenie prevodov, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako čo najviac znížiť spotrebu paliva.

Dvere, ktoré sa po rozjazde zamknú

Dvere na Vašom novom Transite sa automaticky zamknú, akonáhľe sa dá vozidlo do pohybu. Tento systém je dodávaný štandardne a možno ho zapnúť alebo vypnúť prostredníctvom menu v prístrojovej doske. Vozidlá sú vybavené aj funkciou odomknutia pri nehode, ktorá sa aktivuje automaticky podľa intenzity nárazu a uľahčuje záchranným zložkám prístup do vozidla.

Ford SYNC s automatickým tiesňovým volaním

Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického tiesňového volania*. V nešťastnom prípade dopravnej nehody, keď dôjde k aktivácii airbagov alebo vypnutiu prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom tejto linky sami. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí, čo môže zachrániť váš život.

*Automatické tiesňové volanie ako súčasť systému Ford SYNC je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením ktoréhokoľvek airbagu, s výnimkou kolenného airbagu, alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch. 

Najefektívnejšie využitie nákladového priestoru

Nákladový priestor nového Transitu je teraz ešte modernejšie a lepšie využiteľný. V záujme čo najlepšieho využitia priestoru dostali bočné steny menší sklon a strecha je o niečo vyššia. Všetky dodávky sú asi o 300 mm dlhšie oproti predchádzajúcej generácii, aby sa do nich lepšie zmestili rúrky, dosky, koberce či rebríky štandardných rozmerov.

Viac miesta pre dlhé predmety

Váš nový Ford Transit ľahko zvládne náklad, ktorý by ste s inými dodávkami museli prevážať na streche. Úložná plocha je teraz ešte dlhšia , takže v závislosti na zvolenej verzii môžete vo vnútri prevážať predmety dlhé až do dĺžky 4,21m. A to v úrovni podlahy, s nainštalovanou celoplošnou oceľovou priečkou.

Ľahké nastupovanie

Do zadného nárazníka je integrovaný široký schodík s protišmykovou úpravou, ktorý uľahčuje prístup do nákladného priestoru a príde vhod pri ručnom nakladaní. Praktická vec, ktorú ocení každý zamestnanec kuriérskej služby.

Kotviace body pre upevnenie nákladu

Na bočniciach umiestnené oká pre upevnenie nákladu nenarušujú rovinu podlahy a zodpovedajú tým najprísnejším normám DIN aj ISO. To isté platí aj pre sériovo montovanú celoplošnú oceľovú prepážku. Táto pevná priečka ochráni vodiča pri náraze aj s tým najťažším nákladom na palube.

Lepšie osvetlený nákladový priestor

Nové lampy v nákladovom priestore majú jasnejšie svetlo ako v doterajších modeloch rady Transit a dodávajú sa sériovo. Môžete si zvoliť aj najmodernejšie LED osvetlenie s vysokou svietivosťou. Vo vozidle tejto veľkosti je to múdra a veľmi praktická pomôcka.

Chránený nákladový priestor, ktorý sa ľahko čistí

Podlaha je sériovo vybavená záťažovou krytinou. Krytina nielen chráni podlahu vašej dodávky, ale tiež znižuje hlučnosť počas jazdy. A pretože po stranách siaha až do výšky 100 mm, ľahko sa zametá, vysáva alebo vytiera. Praktické a vysoko účelné zároveň.

Bočné dvere sú robustné, ale otvárajú sa zľahka

Pri tak veľkom nákladovom priestore sú bočné dvere životne dôležité. A pretože sa používajú často, ich mechanizmus je vyrobený tak, aby sa s dverami ľahko manipulovalo a takisto aby dlho vydržali. Otváranie a zatváranie uľahčuje dvojčinná kľučka, v otvorenej polohe sú dvere istené západkou a pri ich neúplnom zatvorení sa ozve výstražný tón.

Zadné dvere možno otvoriť naozaj doširoka

Robustné zadné dvere majú po celom obvode tesnenie, ktoré znižuje hlučnosť a zabraňuje prieniku vody do nákladového priestoru. V závislosti od modelu sú k dispozícii závesy, s ktorými možno zabezpečiť dvere otvorené do uhla 90 stupňov. Zaisťovacie lišty sú uložené priamo vo dverách. Reflexné polepy na vnútornej hrane dverí upozornia ostatných účastníkov premávky, ak sú dvere otvorené do uhla 90 stupňov.