Fotogaléria

Najmodernejšie úsporné motory

Sila vykonať prácu špičkovej kvality je kľúčom k úspechu v podnikaní. Takže náš komplexný rad motorov a prevodoviek zabezpečuje splnenie predpokladov pre rôzne pracovné podmienky a zároveň je poskytovateľom tak veľmi žiadaného výkonu v ten správny čas. Rad nových dieselových motorov TDCi s objemom 2,2l so šesťstupňovými manuálnymi prevodovkami poskytuje vysoký výkon a krútiaci moment pri mimoriadne nízkej spotrebe. V kombinácii s inteligentným dobíjaním, reguláciou zrýchlenia a systémom Auto-Start-Stop sú výsledkom menšie výdavky za palivo a nižšie náklady na vlastníctvo.

 


Silné a úsporné dieselové motory najmodernejšej konštrukcie

Nový Transit je poháňaný jedným z troch vyspelých motorov TDCi s objemom 2,2 litra. Cez šesťstupňovú prevodovku posielajú tieto motory na predné kolesá výkon 74, 92 alebo 114 kW a krútiaci moment až 385 Nm. Vďaka väčšej hnacej sile nemusíte tak často radiť. Dômyselná konštrukcia znamená nevídane nízku spotrebu, nízke emisie a rýchle zahriatie na prevádzkovú teplotu aj v tom najchladnejšom počasí. Hospodárnosť tejto dodávky možno ale ešte ďalej zvýšiť pokrokovými technológiami Ford ECOnetic, známymi aj z našich osobných vozidiel.

Šesťstupňová manuálna prevodovka

Nájdete ju v sériovej výbave naprieč celou radou modelov Transit. Šesťstupňová priamo radená prevodovka s hladkým chodom pomáha znižovať výdavky za pohonné hmoty a sprostredkováva uvoľnenejší pocit z jazdy aj v novom Transite.

Efektívnejší spôsob, ako dobiť batériu

Na rozdiel od konvenčných systémov obnovuje Inteligentné rekuperačné dobíjanie kapacitu akumulátora iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Pokiaľ to nie je nutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie vozidla. Tým možno ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť emisie.

Vďaka funkcii Auto-Start-Stop spotrebujete menej paliva

Keď zastavíte na semafore alebo v kolóne, táto na želanie dodávaná technológia dokáže samočinne vypnúť motor. Pritom stále napája všetko potrebné ako napríklad ventilácia, rádio alebo Ford SYNC. Keď sa chcete znovu rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto-Start-Stop je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

Inteligentný informačný systém pre úspornejšiu jazdu

Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia a jazdného štýlu na spotrebu. Analyzuje rýchlosť, radenie prevodov, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako čo najviac znížiť spotrebu paliva.

Ešte nižšia spotreba a emisie

Keď si zvolíte alternatívne dodávanú prevodovku v rámci výbavy Econetic, dostanete prevodovku so 7 percentným dlhším sprevodovaním. Výsledkom bude ďalšie zníženie spotreby paliva aj emisií CO2.

Regulácia zrýchlenia vám pomôže jazdiť hospodárnejšie

Táto inovatívna novinka reguluje intenzitu zrýchľovania vašej dodávky podľa toho či je nezaťažená, alebo čiastočne naložená . Vďaka tomu sa môžete v závislosti na svojom štýle jazdy dočkať zníženia spotreby paliva až o 15 percent. Táto technológia zároveň znižuje mieru opotrebenia motora, bŕzd, pneumatík ako aj ďalších častí hnacieho reťazca.

Signalizácia radenia pre ešte úspornejšiu jazdu

Kontrolka na prístrojovej doske vás informuje o tom kedy preradiť, aby ste dosiahli najnižšiu spotrebu. Je to jednoduchý, ale veľmi účinný spôsob, ako čo najviac znížiť náklady pri každej jazde s novým Fordom Transit.

Ľahká práca v zákrutách

Napríklad polomer otáčania verzie so stredným rázvorom kolies L2 Van predstavuje len 5,95 metra (pri prevedení podvozok s krátkym rázvorom kolies L1 je to len 5,7 metra) Celkovo aj tie najdlhšie modely nového Transitu sa ľahko ovládajú, najmä vďaka vyspelému posilňovaču riadenia.

Maximálny záber s minimálnym úsilím

Vyspelý systém regulácie preklzu kolies eliminuje nadmerné pretáčanie kolies a zabezpečuje najlepšiu možnú priľnavosť, dynamiku a stabilitu práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Systém nepretržite monitoruje a reguluje distribúciu krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá, čím zaisťuje optimálny záber pneumatík pri akcelerácii vozidla.

Aby ste zostali pánmi situácie

Ak omylom vojdete do zákruty príliš rýchlo,  napríklad na zjazde z diaľnice, a začnete strácať kontrolu nad vozidlom, systém stabilizácie v zákrutách to spozná. Okamžite zareaguje znížením krútiaceho momentu motora a potom aj brzdením, aby znížil rýchlosť jazdy. Táto pokroková technológia funguje aj v klopených zákrutách, rovnako ako na cestách s priečnym sklonom vozovky.

Menej únavná a úspornejšia jazda

Tempomat umožňuje nastaviť určitú rýchlosť jazdy a potom ju udržiava, kým nezačnete zrýchľovať, alebo naopak brzdiť. Tlačidlami na volante môžete nastavenú rýchlosť počas jazdy upraviť.Navyše je tu aj nastaviteľný obmedzovač rýchlosti, ktorý pomáha dodržiavať prednastavenú maximálnu rýchlosť. Systém pomáha šetriť palivo a znižuje pravdepodobnosť neúmyselného prekročenia povolenej rýchlosti. Popri praktických výhodách prispievajú tieto technológie k tomu, že jazdy sú menej únavné.

Jednoduchšie cúvanie s parkovacou kamerou

Stĺpiky, koše, nízke múriky ... parkovacia kamera zobrazuje na displeji zabudovanom do spätného zrkadla priestor za vozidlom. Aktivuje sa automaticky pri zaradení spiatočky. Systém tiež zobrazuje virtuálne línie, ktoré vám pomôžu zájsť na úzke parkovacie miesto alebo na rampu.

ESC vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

Elektronický stabilizačný program ESC nepretržite monitoruje jazdu vozidla, vyhodnocuje odchýlky od zvolenej jazdnej stopy napríklad v dôsledku začínajúceho šmyku a automaticky upravuje trajektóriu vozidla. Systém vám pomáha udržať vozidlo pod kontrolou a tiež prispieva k skráteniu brzdnej dráhy v kritických situáciách.

Asistencia pri rozbiehaní do kopca

Asistent rozjazdu do kopca HSA zabráni nechcenému cúvnutiu. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidlá z brzdového pedálu na plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

Väčšia sila pre rýchle zabrzdenie

Brzdový asistent pomáha dosiahnuť pri prudkom brzdení maximálneho spomaľovacieho účinku. Systém sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Pre ďalšie skrátenie brzdnej dráhy dodáva systém zadného hydraulického posilňovača zvýšený tlak do zadných bŕzd, ak pri prudkom brzdení dôjde k aktivácii ABS.

Upozornenie na prudké brzdenie

Signalizácie prudkého brzdenia v krízovej situácii rozbliká výstražné osvetlenie vozidla a upozorní tak vodiča za vami, že prudko brzdíte. Praktická vec, ktorá obzvlášť pri úžitkových vozidlách dokáže zabrániť nielen poškodeniu zadnej časti vášho vozidla, ale ochráni aj váš drahocenný náklad.

Nepretržitá ochrana proti prevráteniu

Systém ochrany pred prevrátením znižuje pravdepodobnosť prevrátenia vozidla. Rozpozná akúkoľvek začínajúcu stratu stability a pomocou regulácie krútiaceho momentu motora a pribrzďovania jednotlivých kolies koriguje pretáčavosť, čím situáciu stabilizuje.

Aby váš príves zostal bezpečne v stope

Systém stabilizácie prívesu rozpozná akékoľvek začínajúce rozkývanie prívesu a vyrieši ho znížením rýchlosti. Jazda s prívesom je vďaka tomu ďaleko istejšia. Systém spomalí vozidlo znížením krútiaceho momentu motora a postupným zvyšovaním brzdného tlaku na všetkých kolesách vozidla.

Pokročilý systém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

Prostredníctvom prednej kamery, ktorá nepretržite sleduje priestor pred vozidlom, tento systém spozná, keď sa začnete nevedomky vychyľovať zo smeru jazdy. V takom prípade vás upozorní vibráciami volantu aj zobrazením varovného hlásenia. V rýchlostiach do 70 km/h sa automaticky deaktivuje, aby nerušil v mestskej premávke. Môžete ho samozrejme vypnúť aj ručne.