Fotogaléria

Minimálne prevádzkové náklady

Náklady na servis, údržbu a opravy sú tiež dôležitým aspektom, pretože váš úžitkový automobil môže ročne najazdiť veľa kilometrov. Preto bol nový Ford Transit navrhnutý tak, aby celkové náklady na jeho vlastníctvo boli čo najnižšie. Tomu zodpovedajú aj servisné intervaly 50 000 km alebo dva roky. Nový Ford Transit vám tak pomôže nielen lepšie zvládať najrôznejšie problémy pracovného dňa, ale z dlhodobého hľadiska vám ušetrí aj nemalé množstvo peňazí. Veď vozidlá radu Transit si vyslúžili svoju povesť nielen vďaka prepravným vlastnostiam a flexibilite, ale aj pre svoje nízke prevázkové náklady.

 

Dlhé servisné intervaly znamenajúce menej nákladov

Všetky súčasti nových Transitov sú vyrobené s ohľadom na maximálnu trvanlivosť a minimálne nároky na údržbu. Preto sme mohli stanoviť interval údržby až na 50 000 km alebo dva roky. Takisto vyspelé dieselové motory Duratorq, ktorými je nový Transit vybavený, sú neobyčajne hospodárne, odolné a spoľahlivé. Aj diely pri ktorých sa predpokladá bežné opotrebenie, boli navrhnuté tak, aby slúžili čo najdlhšie bez nutnosti údržby.

Dlhá záruka na prehrdzavenie pre pokoj duše

Kvalitu spracovania potvrdzuje aj fakt, že nový Transit má štandardne dvanásťročnú záruku na prehrdzavenie karosérie. Takisto všetky hlavné diely podvozka sú vyrobené z pozinkovanej ocele. Osobitná pozornosť bola venovaná najzraniteľnejším oblastiam. Antikorózna ochrana je tiež lepšia.

Vysoká zostatková hodnota vozidla

Modely z rady Transit sú známe svojou popularitou na trhu s ojazdenými vozidlami. Ich vlastníci tak môžu profitovať z veľkej zostatkovej hodnoty. Nový Transit vôbec nie je výmimkou, má atraktívny a funkčný dizajn a mimoriadnu životnosť. Takže je predurčený, aby sa stal ďalším Transitom, ktorý bude zákazníkov priťahovať rovnako v bazári, ako keď bol nový.

Na pravidelnú údržbu nezabudnete

Konštrukcia motora bola optimalizovaná s cieľom znížiť potrebu skorej údržby a možnosti používania cenovo dostupnejších minerálnych olejov na mazanie pohonnej jednotky. Systém monitoruje stav a kondíciu oleja. Ak olej vyžaduje výmenu ešte pred servisným intervalom, na prístrojovej doske sa rozsvieti kontrolka. Rovnaký zmysel pre detail sa využíva aj v prípade brzdového systému. V prípade potreby výmeny brzdových doštičiek sa rozsvietia indikátory ich opotrebenia. Celé to zabezpečí, aby sa počas údržby nevyskytli zbytočné úkony.

Maximálne preverenie spoľahlivosti

Nový Ford Transit bol podrobený komplexným testom odolnosti. Dôkazom je víťazstvo v teste Arctic Van Test, jednej z najkrutejších skúšok kvality a odolnosti vozidiel na planéte. Úplne nový model Ford Transit zvíťazil vo svojej kategórii po súperení v zničujúcej päťdňovej skúške, v ktorej museli vozidlá a ich vodiči čeliť mimoriadne náročným výzvam na ľade a snehu v zamrznutej krajine severného Fínska, kde teploty klesajú na neuveriteľných –50 °C. V skúške zahŕňajúcej rôzne disciplíny, od slalomu na zamrznutej letiskovej dráhe až po mučivú 700-kilometrovú jazdu po zľadovatených vyjazdených poľných cestách, zvíťazili dodávkové vozidlá Transit vďaka celkovo vysokej kvalite v rôznych oblastiach hodnotenia, ako napríklad spotreba paliva, schopnosť prevážať náklad alebo ovládateľnosť.